Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkaerőhiányos területeken...

A munkaerőhiányos területeken dolgozó emberek miért degradálták le a munkájuk színvonalát?

Figyelt kérdés
Engem kamasz koromban látott esetek motiváltak egész életemben a tanulásra. Az éjszakai buszt váró gyári munkások vagy az a biztonsági őr, akinek egy balatoni kempingezés alatt a szemem láttára fejelték ki a fogait. Felnéztem rájuk és egy úttal tudtam, hogy nem ilyen szakmát szeretnék. Tanultam, pénzzel bánok, viselem a rizikóját. Emellett azt látom, hogy a nagyszerű biztonsági őrök a tömegközlekedésben elfordulnak az esetek elől, ahelyett, hogy odaugranának. Mindig is azt gondoltam, hogy az Ő kockázata az, hogy adott esetben törött kézzel vagy vérző orral megy haza. Ugyanez mondjuk egy pénztárosnál vagy árufeltöltőnél, akik így-úgy kiszórják az árut, semmivel sem törődve.
2019. ápr. 5. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanez mondjuk egy pénztárosnál vagy árufeltöltőnél, akik így-úgy kiszórják az árut, semmivel sem törődve"

Elég hamar elveszti az ember a lelkesedését, ha 12-14 órás műszakokban keres nettó 100 ezret, közben pedig a 8 általánost valahogy elvégzett kisfőnök ordibál vele, megalázza a kollégák előtt és még húzalkodhat is hó elején a kétméteres kancigányokkal, hogy a kis Rináldó ugyan ne lopja már el a fél boltot. Vagy elkezdi lesz*rni az egészet és csak úgy nagyjából végzi a munkáját, vagy elhúz külföldre és jön a helyére olyan, akit egy kicsit sem érdekel a kereskedelem, csak kell valami meló.

2019. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Most üssük ki a biztonsági őrök fogait, mert te irigyled őket, hogy nem ütik ki nekik, mint gyerekkorodban?

Nem értem, hogy mit akaraz mondani.

2019. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 : Dehogy üssük! Viszont, ha olyan elmérgesedett a szituáció, hogy ez bekövetkezhet, akkor helyezkedjen úgy, hogy ez legnagyobb valószínűséggel vele történjen meg és ne mással. Hiszen neki pl ez a kockázata.
2019. ápr. 5. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerőhiánynak köszönhetően olyan embereket is felvesznek akik nem értenek az adott szakmához, nem a szívügyük. De most maradva nálad te azt látod, hogy az egyetemet/főiskolát végzettek körében nincs olyan aki ne tenne magasról a munkájára?


Szerintem ez intelligencia kérdése, illetve hogy mik a céljaid mennyire vagy igényes magaddal és a munkáddal szembe. A legtöbb embernek a munkája csak egy nyűg, amit csak azért csinál, hogy legyen miből megéljen így nincs is miért kihajtsa a belét.

2019. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztonsági őrnek alapvetően semmivel nincs több előjoga mint egy átlag embernek, persze hogy nem fog verekedésbe bonyolódni. Másrészt annyi pénzért senki nem veretné ki a fogát.
2019. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszarják az egészet, mert ha kirúgják őket, úgyis kapnak másik állást hamar.
2019. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulképp. mi a szar a kérdés?
2019. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Nem személyeskedésből írom, mert nem ismerlek, de te nagyon hülye vagy, édes fiam.

Senkitől nem várható el, hogy éhbérért hősködjön, összeveresse, megkéseltesse, agyonlövesse magát.

Kötelessége rendőrt hívni, kb. ennyi. Én sem tenném kockára a bőrömet, ha eladó lennék, és ki akarnák rabolni a boltot. Vigyed a kasszát, öcsém, szärok rá, meg terád is.

2019. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 : Itt jön be az, hogy miért is nem becsüljük a tudást és a tanulást! Egy tanulatlan, a szakközépiskolát elvégzett embernek az a kockázata jelen esetben, hogy a munkavégzés közben súlyos testi sértés áldozatává válik vagy akár maradndó sérüléseket szerez. Inenntől már az építőmunkás sem fogfelmenni a tetőre, mondván könnyen leeshet? Számtalan baleset történik építkezéseken is. Én tisztelem azokat az embereket, mert vállalják a kockázatot, sok esetben pedig a balesetek halállal végződnek vagy maradandó sérülésekkel. Ez alól viszont senki se próbáljon kibújni, mindenki vállalja a saját kockázatát!
2019. ápr. 7. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!