Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen egy jobb oldali es...

Milyen egy jobb oldali es milyen egy bal oldali ember?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 9. 09:11
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
59%

"A jobboldali a történéseket folyamatként tekinti és fontos számára a jövö! Még akkor is, ha őt az már nem érinti."


Jót nevettem.

Akkor gondolom emiatt nem érdekli őket a környezetvédelem,meg ezért támogatják a vadkapitalizmust,a társadalom fenntarthatósága miatt,ugye?

2019. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
88%

Milyen egy jobboldali ember: Jobboldali ismerősöm ilyen: 4 gyereke van, az idősebb fiának 5 gyereke, a lányának 4. Mindkét felnőtt gyereke külföldön dolgozik, mert itthon nem tudnak megélni, mégis az ismerős ragaszkodik ahhoz, hogy itthon is meg tudnának élni és mennyire élhető országban vagyunk. Nekik egy 280 nm-es házuk van 2 autó. 40 milliós hitel. 2 vállalkozó. A 2 fiatalabb gyerekük közül az egyik nem hajlandó tanulni semmit. De tényleg semmit. Felmentést szerzett dokitól, hogy ő diszlexiás és discalulusa is van, ami annyit tesz hogy sem magyar sem matek és ezeken alapuló tárgyakból nem lehet osztályozni. Ehhez a két szülő asszisztált. Ennek ellenére a gyereknek állandóan orvosi igazolásai vannak, hogy nem jár órára. Nyugatmagyarországon élnek és a 4 szintes palotájuk mellett van 3 nyaralójuk, 2 boros pincéjük. A vagyont örökölték és a külföldön élő rokonaiktól kapják.


Mindenben csak a fideszt támogatják. Aki úgy gondolkodik, hogy nincs elég fizetés, az számukra baloldali. Aki úgy gondolkodik, hogy a migráncsozásból elege van, az baloldali. Aki úgy gondolkodik, hogy azért, mert valki meleg, még nem kell megverni, az baloldali. Aki úgy gondolkodik, hogy többet ér számára a napi élelem, vagy aki nem szül 20 éves kora előtt, az baloldali. Aki úgy gondolkodik, hogy számára teher az, hogy emelkedtek az ingatlan árak, az baloldali.


Számukra mindennél fontosabb, hogy ki honnan származik. A fiuk és a lányuk nem hozhat haza barátot / barátnőt úgy, hogy annak a szüleivel ők ne beszéltek volna. Tele vannak műtárgyakkal és családi erekjékkel, de nincs pénzük hónap végén enni adni a gyereknek. Persze ezért a mindenkori baloldalt szidják, hogy a jelenlegi rendszerben azért nincs nekik lehetőségük, mert valamikor, réges-régen egyszer volt egy baloldali kormány.


Na ezek az én kifejezetten jobboldali ismerőseim. Akik szerint tűrnöm kellett volna, hogy az apám véresre verjen, amikor nála voltam kénytelen lakni és nem elszökni és saját életet kezdeni, mert ezt csak egy baloldali teszi meg.

2019. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
31%

21.

Azt állítod, hogy a jobboldaliakat nem érdekli a környezetvédelem? Honnan veszed? Mondták? Vagy neked is van egy ismerősöd, aki alapján általánosságokat tudsz megállapítani?

Mit értesz vadkapitalizmus alatt? Hol és kik, milyen módon támogatják?

2019. ápr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
72%

A jobboldal a gazdagok,a multik,egyszóval az elit érdekeit képviseli.

A baloldal a munkavállalók érdekeit nézi.

2019. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
27%

Egyetértek azzal, hogy a kormány és az ember nem ugyanaz. Különben az egész ország gazemberekből állna... És hogy ez egy spektrum, ill. összetett, minden ember más. Van baloldali rasszista, milliárdos kommunista, kisebbségi náci, stb.

"A FIDESZ rasszizmusa és gyűlöletkeltése nagyon nyílt."

Ez viszont tévedés. A Fidesz csak populista, vezető politikusai családi háttere miatt sem lehet rasszista. Az más kérdés, hogy nagyon sok hívük elhiszi, és sok baloldali is, mint látható.

Az biztos, hogy a jobboldaliság egy fejlettebb ideológia. A baloldal nem ismeri a nemzeti érzést, a jobboldaliságot, a jobboldal viszont szolidáris, baloldali is.

Nem a jobboldal akar egyenlőséget, hanem a természet, a normalitás. Az a normális, ha egy napi 10 órát keményen dolgozó, a társadalom számára sokkal hasznosabb ember többet keres, mint egy ingyenélő. A kommunizmus volt abnormális, működésképtelen, mert ezt tagadta.

2019. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
50%
Tehát nem a jobboldal akar egyenlőtlenséget.
2019. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
52%

Üdvözletem!


Van egy-két olyan ismerősöm aki szerint ez az oldal azért jó mert..."jobb mint Hofi". Ez nyilván túlzás de az erre a fenti kérdésre adott válaszok alapján bizony jót nevettem.


A helyes válasz:


Jobb oldali ember az aki az elnyomók pártján áll míg a baloldali ember az aki az elnyomottak pártján áll.

2019. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem káros az embereket balra vagy jobbra osztani.

Én pl. támogatnám a melegházasságot, mert úgy gondolom, hogy azzal nem ártanak senkinek, viszont nem támogatom a melegek gyermekvállalását, mert elismerem, hogy létezik egy női/férfi különbség, amelynek a dinamizmusát nem látja a gyermek, amely felcseperedik és ez nyomot hagyhat a felnőtt párkapcsolatain. Akkor most jobbos vagy balos vagyok?

Szerintem legyen verseny, de az igazságtalanságoknál avatkozzon be az állam kötelező jelleggel és a verseny legyen alárendelődve a környezetvédelemnek. Most jobbos vagy balos vagyok?

2019. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
63%

"Ez viszont tévedés. A Fidesz csak populista, vezető politikusai családi háttere miatt sem lehet rasszista. Az más kérdés, hogy nagyon sok hívük elhiszi, és sok baloldali is, mint látható."


A migráncsozás szerinted kicsit sem rasszista?

Azért, mert valaki családi háttere miatt máshonnan származik, nem lehet rasszista? Ez nem igaz. Rasszizmus nem örököletes dolog.

2019. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
57%
#28 te most jobbos és balos vagy egyszerre. És ezt kéne meglátni, hogy a valóságban nincsenek szélsőségek. Változatos és széleskörben gondolkodóak az emberek.
2019. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!