Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyházi vezetők miért nem...

Tgt kérdése:

Az egyházi vezetők miért nem tiltakoztak, amikor a magyar kormány éheztette a menekülteket a tranzitzónában?

Figyelt kérdés

Csak Iványi Gábort zavarta a dolog.


[link]



2019. ápr. 11. 07:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Sokan nem értik meg, hogy az egész világ gondját nem vehetjük a nyakunkba. Magyarország pláne nem, de még a gazdag nyugat-európai országok sem képesek egész Afrika éhezőit és a közel-keleti rászorulókat megmenteni. A döntéshozóknak felelősen kell gondolkodniuk. Ha kivételezünk bizonyos emberekkel, mások ezt már alanyi jogon fogják követelni. És a maguk szempontjából igazuk lesz. Igaz ez a bevándorlók ellátásával kapcsolatban, és egyáltalán a tömeges beengedésükkel kapcsolatban is. Az tény, hogy ahol a migránsok könnyebben bejutnak az Unióba, ott az újonnan jövők még többen fognak próbálkozni. Sőt, aki még csak fontolgatja a hazájából való elvándorlást, az a könnyebb feltételeket hallva még inkább útnak indul.

Szükség van persze az emberiességre, és bizonyos esetekben kivételt kell tenni, mert minden eset más, de a nyilvánosság egy kétélű fegyver, amivel a civil szervezetek nincsenek tisztában. Segíteni is lehet vele, de a nyakunkra is lehet vele hozni reményteli nyomorultak milliót, akik utána itt fognak tovább tengődni, mert csak segélyből vagy bűnözésből tudnak majd megélni.

2019. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Lux morulus ***** válasza:
40%
Azért mert nem éheztették őket. Úgy látom hiába volt a szó, buta lettél te is.
2019. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Lux morulus: Jó lenne, ha igazad lenne, de az igazság az, hogy éheztették őket. Igazán sajnálom.
2019. ápr. 13. 07:13
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem vehetjük a nyakunkban a világ gondját, és nem etethetünk milliókat, ez így igaz. De miért kell éheztetni azokat a családokat, akik a tranzitzónában várják a menedékkérelmük elbírálását? Ennek a megalázáson kívül mi értelme van? És a keresztény egyházak ehhez az embertelen bánásmódhoz miért asszisztálnak a némaságukkal?
2019. ápr. 13. 07:22
 15/23 A kérdező kommentje:

10-es: Hogy te potenciális gyilkosnak és „lustaingyenélőnek” látsz minden menekülő embert, az a te súlyos torzításod. A Bibliában egyébként ilyesmik vannak.

„Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. Aztán így szól a király a jobbján állókhoz:

Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.

Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.”

2019. ápr. 13. 07:30
 16/23 Lux morulus ***** válasza:
40%

Nem kívánok többet reflektálni erre


"Lux morulus: Jó lenne, ha igazad lenne, de az igazság az, hogy éheztették őket. Igazán sajnálom."


Szerintem igazam van. Szerinted meg nincs. Ezzel edig,együtt is tudok élni.


Ám hadd kérdezzem meg, hogy te ott voltál közöttük. Mert szerintem

nem. Ahogy én sem. Viszont én voltam már ilyen helyen, és tudom, hogy hogy működik ez.

Lehetnek a nem várt létszámra való tekintettel pillanatnyi ellátási zavarok, ám éheztetésről szó sincs. Van benne tapasztalatom, így tudom

mit beszélek.


"És a keresztény egyházak ehhez az embertelen bánásmódhoz miért asszisztálnak a némaságukkal?"


És a "legjobb közösség", és azok imámjai,mollái,sejkjei miért aszisztálnak ahhoz a viselkedéshez, amit ezek a muszlimok csinálnak európában? Holott azt, hogy pillanatnyi ellátási zavarok vannak, -mert annyian érkeznek, hogy nem számítottak rájuk- össze sem lehet hasonlítani azzal, amit a muszlim umma, és azok tagjai tesznek Európában.


Már megint ez a nyavajgás, hogy hogy viselkednek a menekültekkel. Ha tonhalas szendó helyett kapát ásót és nyelvkönyvet kértek volna, talán más lenne a helyzet.

Még örülhetnek annak, hogy egyáltalán meg vannak tűrve. Látott már az emberiség karón varjút, úgyhogy nem délibábos gondolat az, hogy az egész banda ki lesz innen söpörve, ha így folytatják.

2019. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Lux morulus: Valóban nem voltam ott, de a híradások erről szólnak, és a kormány sem tagadja különösebben az éheztetést, csak azzal magyarázza, hogy a jogszabályok szerint nem kell enni adni a menekülteknek, mivel rögtön idegenrendészeti eljárásnak minősítik az ügyüket, akkor pedig nem kell a táplálékról gondoskodni. Ez persze nem más, mint jogi bűvészkedés, a strasbourgi bíróság minden alkalommal felül is bírálja.

„Lehetnek a nem várt létszámra való tekintettel pillanatnyi ellátási zavarok, ám éheztetésről szó sincs. „

A tranzitzónában nem tízezrek vannak, hanem max. néhány száz ember, nem ellátási zavarról van szó, hanem tudatos éheztetésről. Az pedig, hogy te minden muszlimot ellenségnek tartasz, jól mutatja, milyen hatékonyan működik a kormány gyűlöletpropagandája.

De a kérésem nem erre irányul, hiszen egy fasiszta rendszert építő kormány működéséhez hozzátartozik a gyűlöletkeltés és az embertelenség. A kérdésem arra irányul, hogy azok, akik Jézus Krisztus követőinek tartják magukat, miért fogadják el olyan könnyen ezt. Azzal, hogy némák maradnak, az embertelen rendszer cinkosaivá válnak.

2019. ápr. 15. 07:15
 18/23 Lux morulus ***** válasza:
20%

Na idefigyelj tgt!


Nem kartam most ezt, de mindegy.


"Lux morulus: Valóban nem voltam ott,..."


Ahogy az a sok híradást író idióta sem, akik marhaságokat írogatnak. Akkor miről beszélsz?

Én voltam ilyen helyen. Sokat. Ig.rend ügy. Igen. Napi háromszor zabáltak. Én meg amit vittem haver.

Soha a büdös életbe nem tudja senki sem az ellenkezőjét elhitetni velem, mert tudom, hogy hazudik.


" ...de a híradások erről szólnak,... "


Ha pár semmitmondó fizetett firka feri ezt írja, az nem híradás.

És mind a két félnek vannak írkászai, ....és itt most ezt befejezem.


"és a kormány sem tagadja különösebben az éheztetést,"


Ezt te szülted haver!


"csak azzal magyarázza, hogy a jogszabályok szerint nem kell enni adni a menekülteknek, mivel rögtön idegenrendészeti eljárásnak minősítik az ügyüket, akkor pedig nem kell a táplálékról gondoskodni."


Az eljárás pár főre vonatkozik. Mindig arra a párra, aki éppen soron van. Ez max 12 órás procedúra amikor is vagy kap státuszt vagy nem. Ha kap, akkor mehet zabát venni magának, ha meg nem kap akkor kapja a kaját;hozzáteszem én nem adnék nekik, mert ez nem menekülés. Elmagyarázzam haver?!


"Ez persze nem más, mint jogi bűvészkedés, a strasbourgi bíróság minden alkalommal felül is bírálja."


Te ezt megint magad szülted. Semmi ilyen nem történt.


"A tranzitzónában nem tízezrek vannak, hanem max. néhány száz ember, nem ellátási zavarról van szó, hanem tudatos éheztetésről."


Nem. Nincs pár száz. A valódi tranzit zónában az van, akit éppen elbírálnak. A többi jogtalanul, kegyelemből tartózkodhat ott ahol van. Ha 1500-2500 eu- kintud fizetni egy egy útszakaszra, akkor vegyen magának ennivalóról. Az a legegyszerűbb nyílván, ha tátom a számat. Tátanád te odakint bármi másként mint muszlim.

Álságos semmirevaló, buta duma amit mondasz.


"Az pedig, hogy te minden muszlimot ellenségnek tartasz, jól mutatja, milyen hatékonyan működik a kormány gyűlöletpropagandája."


Ezt megint megszülted magadnak! Konkrét, kiterjedt véleményem van, az iszlámról és a muszlimokról. Nem tudod te sem- újdonsült muszlim barátom- megcáfolni. Ez van.


"De a kérésem nem erre irányul,"


A kérdésed önmagábam provokatív, kirekesztő és szélsőséges. Mint a vallásod.


"hiszen egy fasiszta rendszert építő kormány működéséhez hozzátartozik a gyűlöletkeltés és az embertelenség."

A fasiszták tanultak a muszlimoktó haver! Érted?! Vagy ez kimaradt? Muszlimoknál nincs nagyobb fasiszta!


"A kérdésem arra irányul, hogy azok, akik Jézus Krisztus követőinek tartják magukat, miért fogadják el olyan könnyen ezt. Azzal, hogy némák maradnak, az embertelen rendszer cinkosaivá válnak."


Látod mekkora szerencsétlen, félrebeszékő, provokatív, ember vagy? A saját ki..szott kérdésedet is megmásítod. De ha gondolod, ezt is elmagyarázom, és utána mehetsz ríni a barátodhoz.


Unom már a betért, megvezetett "idiódák" szövegét.

2019. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Lux morulus! Nem az a baj, hogy végtelenül primitív a stílusod, hanem az, hogy hülyeségeket írsz. Nem baj, segítek megérteni.

„Ha pár semmitmondó fizetett firka feri ezt írja, az nem híradás.”

Azért érdemes tájékozódni: [link]

„Én voltam ilyen helyen. Sokat. Ig.rend ügy. Igen. Napi háromszor zabáltak. Én meg amit vittem haver.”

Én elhiszem, hogy amikor te éppen ott voltál, akkor azt láttad, hogy ők esznek, te pedig nem kaptál enni, és ez sértő volt számodra, de próbáld túltenni magad ezen.

Bizony, nem cáfolta az éheztetést a magyar kormány. A közleményében ez állt: „Az ott elhelyezett kérelmezők ellátása a jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően, a menekültügyi eljárás ideje alatt biztosított, az idegenrendészeti eljárás során a kötelező tartózkodási hely kijelölése esetében a szabályozás nem rendelkezik az ellátásról.” Viszont rögtön idegenrendészetinek minősítik a menekültek ügyét, így nem kell enni adni nekik. És nem is adnak, csak akkor, ha a strasbourgi bíróság rájuk szól.

„Az eljárás pár főre vonatkozik. Mindig arra a párra, aki éppen soron van. Ez max 12 órás procedúra amikor is vagy kap státuszt vagy nem. Ha kap, akkor mehet zabát venni magának, ha meg nem kap akkor kapja a kaját;hozzáteszem én nem adnék nekik, mert ez nem menekülés. Elmagyarázzam haver?!”

Ez tévedés. Egy menekültügyi eljárás hónapokig eltarthat, fellebbezéssel együtt. A menekült pedig kénytelen a tranzitzónában várakozni, mert ha önként távozik, végleg elveszti a jogot, hogy az Eu-ban menekültstátuszt kapjon.

„Látod mekkora szerencsétlen, félrebeszékő, provokatív, ember vagy? A saját ki..szott kérdésedet is megmásítod. De ha gondolod, ezt is elmagyarázom, és utána mehetsz ríni a barátodhoz.”

A kérdésemet nem másítottam meg, lehet, hogy csak te nem érted.

2019. ápr. 15. 09:42
 20/23 Lux morulus ***** válasza:

Az első mondat után nem is olvastam tovább.


Az mindent elmond arról, hogy ki a primitív.


Engem nem érhet az a vád, hogy -veled ellentétben, -nem tudom, hogy miről beszélek, mert a témába vágólag minden hozzád hasonlót leiskoláztam eddig. :)

Nagyképű vagyok(?), beképzelt(?), vagy ahogy írod, primitív? A te értelmeddel az, de nem faék

muszlim értelemmel meg olyan, valaki, aki érti is amit mond. Kit érdekel, hogy mit gndolsz te, vagy azok akik szimpatizálnak veled. Akik értik, hogy mit mondok, akik olvassák a hozzászólásaimat azok tudják, hogy nem én vagyok a felelős a kommentek eldurvulásáért. ( Bár mostanában gyakrabban kapcsolok oltó üzemmódba. Ajánlom Hofit) Mondjuk nem részemről van durvulás, de már ezt is levezettem párszor. Magatokat égetitek, és én hátradőlve nézem.:)


Akarsz valamit tőllem? A saját teológiádba fojtalak bele haver! Minden ilyen mint te, - amíg azt hittem hogy "embernek" lehet nevezni- megadtam a tiszteletet, és meg lehet nézni mit kaptam. Ti - a hozzád hasonló tudés nélküli apologéták- a szememben, a nullánál is kevesebbek vagytok. Sem tárgyi, sem teológiai tudásotok nincs. Ti, műanyag muszlimok vagytok mind. Azt megtanultam, hogy tényekre csak személyeskedés jön, így tojok rá, hogy a fajtád mit gondol.

Beszélgetni akarsz a tényekről? Vesztesz! Beszélgetni akarsz az iszlámról? Vesztesz! Csak egyet hajtotok mint a pereces, pár szaros Korán idézettel. Csak itt, százszor megcáfoltam mindent. És akkor láss csodát(!) hirtelen a "béke" vallásának kéviselői, átmentek szitkozódó, - ám még ezt is szókincs nélkül, folyamatosan pár szót recitáló pl: primitív (ezt ti tanuljátok vagy mi?)- szánalmas önismétlő személyeskedő szitokgépbe.

Úgyhogy "legjobb közösség" tagja, vagy beszálsz egy teológiai, történelmi vitába,- amiben szánalomra méltó vereséget szenvedsz- vagy további jó nyomorúltkodást kívánok "mohamedán" barátom.


Primitív voltam? Vagy csak megmondtam a véleményemet? Nagyon jellemez az, hogy erröl mit gondolsz.


De végül is ez egy ilyen fórum mohamedán barátom, hogy a kérdésedre nem mindig a kedvedre való választ kapod.


Az azért érdekelne, hogy ti miért

nem ismeritek a saját történelmeteket, és teológiátokat.


Áááh. Tudod mit...nem érdekel.

2019. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!