Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma már ezekért a sorokért...

Ma már ezekért a sorokért lenáciznák Vörösmarty Mihályt?

Figyelt kérdés

"Hazádnak rendületlenűl

Légy híve, oh magyar-.

Bölcsőd az s majdan sírod is,

Mely ápol s eltakar.


A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."



2019. ápr. 12. 01:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg a német himnuszból kivették a "Deutschland über alles" részt, mert a németeknek nem lehet Németország mindenek felett. :D
2019. ápr. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ebben semmi elítélhető ideológia. A költemény keletkezése idején "hazánk" nem hogy európai nagyhatalom nem volt, hanem éppen az ellenkezője.
2019. ápr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 tgt ***** válasza:
43%
Miért náciznák le? Kérdező, honnan jött ez a gondolat?
2019. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
53%
Kissé elavult, a 21. században már kevésbé helyhez kötöttek az emberek. (És a vers keletkezése idején a jobbágyok még röghöz kötöttek voltak...)
2019. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Amugy a sok kilugozott agyu libsinek biztos hogy szemet szurt mar, hiszen olyan jo pozolni ezzel a jujjdenagyon halado es tolerans, de kozben onzo semmirevalo, hazat, csaladot, vallast, normalitast tagado agyremmel.
2019. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
57%

Ha legalább érvelni próbálnál és nem gyalázkodni... Az "itt élned, halnod kell" egyszerűen nem állja meg már a helyét.


- Pár évvel később eltörölték a röghöz kötést, így a jobbágyoknak már nem kellett ott meghalniuk, ahová születtek.

- Az 1848-as és az 1956-os szabadságharc után is százezrek menekültek külföldre, tehát megint nem helytálló.

- A 19. század végén - 20. század elején, majd napjainkban a 21. század elején szintén rengetegen költöztek külföldre a jobb megélhetés miatt.


Tehát, már nem kell itt élned, halnod. Elavult, nem helytálló.

2019. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%
#6 mondod te ezt komcsiként? Vicces egy fidesznyik vagy...
2019. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 compactegon ***** válasza:
46%
azonnal lőném gödörbe, aki kimondja a "libsi" szót. vagy inkább élve temetném el, hog legyen ideje gondolkodni az élet dolgairól. nagy keresztény f#szkalapok :D
2019. ápr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem a hazafiasság miatt vannak lenácizva az elvtársaid, ne próbáld így beállítani. Manapság éppen a te elvtársaid hazaárulóznak Vörösmartyt és még jópá nagy elődünket.
2019. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Arra kíváncsi lennék, miből is hoztátok ki, hogy én fityiszes vagyok? :D

Nem tartozom én semmilyen maghoz, szerintem szánalmas ha valaki úgy tud gondolkodni, hogy "liberális vagyok, mindenki más hülye, nem gondolkodom, csak írom, amit az ideológia szerint kell."

2019. ápr. 12. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!