Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volna jobb ha több...

Miért volna jobb ha több pénze volna a magyarnak, mondjuk úgy élnénk mint a franciak?

Figyelt kérdés
Akkor boldogabbak volnank? Nem hiszem. Akkor is csak tobb penz kene, mert ott volna peldanak hollandia ahol mégjobb az embereknek, aztan ha elernenk a hollandokat, akkor az volna a baj, hogy miert nem olyan sok a penz mint Norvegiaban. Ennek pedig igy nincs ertelme. Szerintem a boldosaghoz az kell hogy ertekeljuk amink van es ne az hogy sirankozzunk. Elvegre aki itt neten tud nyafogni annak biztosan nem kell eheznie sem? Es nem is az utcan alszik...
2019. ápr. 12. 09:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Magyaran jelenleg Magyarorszagon a lakossag tobb mint 95 szazalekanak van mit enni, inni, van hol aludni, van munkaja, van tanulasra modja, van telefonja, egyre tobben jarnak nyaralni, utazni, sokaknak kocsija is van. Miert nem eleg ez egyszer? Majd szeoesen lassan gyarapodunk tovabb de addig is minek allandoan nyavajogni??
2019. ápr. 12. 09:57
 2/17 A kérdező kommentje:
Szeoesen=szepen
2019. ápr. 12. 09:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Az biztos segíti a boldogságot, ha az idős nyugdíjas néni azon morfondírozik télen, hogy a gázszámlát fizesse be, vagy a gyógyszereit váltsa ki, mert egyszerre a kettő nem megy.

A boldogság valóban nem pénz függvénye, a de a boldogulás annál inkább.

2019. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az életben felmerülő problémák gyakorlatilag 95%-a a pénzre vezethető vissza, tehát jobb, ha több van, mintha kevesebb. Könnyebb az élet, ha több pénzed van.
2019. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Boven van annyi penz hogy lehessen boldogulni. Csak nem kene olyan agymosottnak lenni hogy fel evntene uj telefont vesz az ember mert a reklamban azt mondta azzal meno lesz...vagy nem kene elszorni cigire, piara
2019. ápr. 12. 10:20
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Bizonyára a 82 éves Bözsi néni, aki 70 ezer forintos nyugdíjából él egy borsodi faluban, fél évente vesz magának új iPhone-t és ezért nem tudja kiváltani a gyógyszereit sem.
2019. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bizonyara teged tenyleg ennyire erdekel a Bozsineni sorsa mint ahogy itt eljatszod ugye?
2019. ápr. 12. 10:27
 8/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy te nem vagy fogékony társadalmi problémákra és azon az állásponton vagy, hogy "dögöljön meg a szomszéd lova", téged mit érdekel, nem jelenti, hogy mindenki ilyen.
2019. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a maga szintjén nyomorog. Attól mert valakinek van havi 3000 Ft-ja netre, meg részletre meg tudja venni a legújabb iPhone-t, az még fényévekre van attól, hogy jól élhessen.

Önmagában a pénz valóban nem boldogít. Az tud boldogítani, ha a pénzen olyan életkörülményeket tudsz magadnak teremteni, amilyenre vágysz.

De azt biztosan kijelenthetem, hogy olyan embert még nem láttam az eddigi életemben, akit a pénztelenség tett volna boldoggá.

2019. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 ConnectCare ***** válasza:
Szerintem valahol ez a szabadság szélességével függ össze, azaz azzal, hogy míg én abból választhatok, hogy Dacia vagy Skoda, egy német emellett választhat BMW-t és Audit is. Vagy azt, hogy megnézi milyen a Kanári-szigetek. Vagy, hogy milyen óceánjárón utazni. Vagy milyen nyugdíjasként egy lakóbusszal járni Európát. De akárcsak úgy dönteni, hogy mától csakis rozskenyeret eszek biorépával. Az élet ilyen döntésekből áll és a választható alternatívák száma - szerintem - lényeges.
2019. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!