Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért köti a kormány nyelvvizs...

Azért köti a kormány nyelvvizsgához az egyetemi jelentkezést hogy kevesebb legyen a tanult ember?

Figyelt kérdés

Eddig nyelvvizsga nélkül is be lehetett jutni, sokan mentek nyelvvizsga nélkül egyetemre. Ezek az emberek is megtanulnak kisebb eséllyel mennek ki külföldre, bár igaz, egyetem alatt is simán megtanulhatnak egy-két nyelvet. De valószínűleg kicsit nagyobb az esélye hogy itthon maradnak és így a gondolkodó társadalmi réteg létszámát gyarapítják.

Most az állam nyelvvizsgához köti az egyetemi jelentkezést. Lehetséges-e, hogy így gondolkodnak: Növeljük a kivándorló értelmiségiek számát mert ezek nem jók ha itthon vannak. Kössük nyelvvizsgához a jelentkezést, így alapból kevesebben fognak jelentkezni és a kivándorlók aránya is nagyobb lesz. A számuk pedig csak elenyésző százaléka a teljes lakosságnak, így engedjük csak el őket, jobban járunk egy kis létszámcsökkenéssel mint hogy itthon bomlasszák a tömeget. Plusz mondhatják hogy kevesebben mennek ki egyetem után külföldre, még ha arányaiban többen is hagyják el az országot. De a proli úgy sincs tisztában az arány fogalmával, nekik elég a kevesebb vagy a több szó valaminek a leírására.


2019. ápr. 13. 18:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Azért.
2019. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
De már 1001 kérdésben át lett beszélve...
2019. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Igen. Természetesen az ő idejükben ilyen föltétel nem volt, ez a legviccesebb az egészben.<3
2019. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
A végzéshez ígyis-úgyis kell a nyelvvizsga.
2019. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem, hanem azért, mert a diplomához kell a nyelvvizsga, de ezt egyetem alatt kisebb eséllyel lehet megszerezni (amit az is jól mutat, hogy rengeteg hallgató nem kapja meg a diplomáját), így most bevezették ezt, hogy a kimenet könnyebb legyen.
2019. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Miért okoz nehézséget valakinek egy nyelvvizsga, ha egyetemre szeretne menni? Sokkal nagyobb haszon lesz belőlük ha már egyetem előtt beszélnek több nyelvet. De itt is ez a mondás érvényes: ha a lustaság fájna...
2019. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha a nyelvtudásuk még azt se engedi, hogy egyetemre járjanak, akkor nem tudom hogy gondoltad azt, hogy emiatt fognak kivándorolni...
2019. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Azért lett nyelvvizsgához kötve a jelentkezés, mert a diploma megszerzése is ahhoz van kötve és mivel az állam támogatja a tanulmányaid, ezért fontos az is, hogy ne történhessen olyan, hogy csak a nyelvvizsgád hiánya miatt nem kapod meg a diplomádat. Az állam úgy tekint a helyzetre, hogy hiába van meg minden tantárgyad, de ha nem lett a vége diploma, akkor a kukába szórta a pénzt. Még arra is hajlandóak voltak egyszer, hogy akiknek csak a nyelvvizsga miatt nincs meg a diploma, akkor azoknak fizetik a nyelvvizsgát.


Amúgy az ilyen fajta ötletekkel nagyon egyetértek és középiskolában kell sokat átadni a tanulóknak. Például informatikában mennyivel egyszerűbb lenne, ha úgy kerülnének be a tanulók, hogy már tudják, hogy mi az az osztály, metódus, funkció, stb és nem a főiskolán kezdenek megismerkedni a ciklusokkal. Mennyivel több férne bele a képzésbe, ha magasabb lenne az a tudás, ahonnan indulnak.

2019. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

1. nyelvvizsga KELL a diploma megszerzéséhez.

2. rengetegen azért nem fejezik be az egyetemet és kapják meg a diplomájukat, mert nincs meg a nyelvvizsgájuk - mivel az egyetem így is elég nehéz.

3. érettségiznek az egyetem előtt idegen nyelvből, amit 8 éven keresztül volt módjuk addig ingyen az iskoláikban tanulniuk.

4. egyetemre nem mindenki tud menni, mert nem mindenki képes megtanulni, csak a legjobbak.

5. az egyetemre felvett hallgatóknak közel harmada szerzett csak diplomát még pár éve, a többi elvesztegeti ezt az időt, mert semmiféle felmutatható szakképesítést nem szerez vele, csak kifizet érte rengeteg pénzt, gyakran még diákhitelt is felvesz hozzá.

6. ha valaki KELL hogy készüljön a nyelvi érettségiére és előtte volt több éve a felkészülésre de nem képes letenni a nyelvvizsgát, akkor miért lenne képes azt a nyelvvizsgát később megszerezni?

7. aki nem képes 8 éves tanulás után egy középfokú nyelvvizsgára, akkor az nem való egyetemre sem. Kapja meg a tanulás lehetőségét az, aki a 8 éve alatt tett is azért, hogy tanuljon, tudjon - mert ő lesz az aki a diplomát is megszerzi.

8. a TE pénzedet is pocsékolja az, aki kijárja a 11 félévet az egyetemen - vagy többet, de nem képes diplomát szerezni a nyelvvizsga hiánya miatt.

9. nekem van rokonom aki pár éve azért nem kapta meg a diplomáját - a legvégén - mert hiányzott a nyelvvizsgája. Azóta is egy pizzériában szolgál fel, mint előtte, csak közben kínlódott jó pár évet. Majdnem kitűnő tanuló volt a középiskolában, ha akkor elvárás lett volna a felvételihez a nyelvvizsga, játszva megcsinálta volna és ma diplomás ember lenne, vélhetőleg sokkal magasabb keresettel. Szeretném ha a többi fiatal nem járna úgy mint ő.

2019. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"egyetemre nem mindenki tud menni, mert nem mindenki képes megtanulni, csak a legjobbak."


Most is olyan emberek "vezetik" az országot, akik jártak egyetemre (nem is akármilyenekre).

2019. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!