Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért köti a kormány nyelvvizs...

Azért köti a kormány nyelvvizsgához az egyetemi jelentkezést hogy kevesebb legyen a tanult ember?

Figyelt kérdés

Eddig nyelvvizsga nélkül is be lehetett jutni, sokan mentek nyelvvizsga nélkül egyetemre. Ezek az emberek is megtanulnak kisebb eséllyel mennek ki külföldre, bár igaz, egyetem alatt is simán megtanulhatnak egy-két nyelvet. De valószínűleg kicsit nagyobb az esélye hogy itthon maradnak és így a gondolkodó társadalmi réteg létszámát gyarapítják.

Most az állam nyelvvizsgához köti az egyetemi jelentkezést. Lehetséges-e, hogy így gondolkodnak: Növeljük a kivándorló értelmiségiek számát mert ezek nem jók ha itthon vannak. Kössük nyelvvizsgához a jelentkezést, így alapból kevesebben fognak jelentkezni és a kivándorlók aránya is nagyobb lesz. A számuk pedig csak elenyésző százaléka a teljes lakosságnak, így engedjük csak el őket, jobban járunk egy kis létszámcsökkenéssel mint hogy itthon bomlasszák a tömeget. Plusz mondhatják hogy kevesebben mennek ki egyetem után külföldre, még ha arányaiban többen is hagyják el az országot. De a proli úgy sincs tisztában az arány fogalmával, nekik elég a kevesebb vagy a több szó valaminek a leírására.


2019. ápr. 13. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

"Nem, hanem azért, mert a diplomához kell a nyelvvizsga, de ezt egyetem alatt kisebb eséllyel lehet megszerezni"


Na,ez egy elég nagy baromság.

A középiskolai nyelvoktatás katasztrófa.

2019. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Sok helyen már a lakosság többségének van felsőfokú végzettsége, nem kell itt túlbecsülni az egyetemet, hogy ez a "kevesek kiváltsága". Az alapképzést elvégzettek átlag IQ-ja 105, nem nehéz megugrani.

Itthon ráadásul mindenki úgy csal, ahogy csak tud, be se járnak előadásra, se gyakorlatra, és úgy jönnek ki az egyetemről diplomával a kezükben, hogy egy percet nem tanultak. Most meg majd beindul a nyelvvizsgabiznisz is, és úgy lehet majd vásárolni, mint az orvosi igazolást a 90%-os bérletre.

Ettől függetlenül a nyelvvizsga még mindig jobb szűrő, mint az érettségi, ahol a felügyelő tanárok is súgják a megoldást. Úgyhogy támogatandó. Ha nem tetszik, akkor vegyél magadnak.

2019. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Förtelem olvasgatni ezeket az izzadtságszagú válaszokat, amiben mosdatjátok ezt az újabb szegény ellenes intézkedést.


Mondjuk ki az igazat, ez megint a gazdag család gyerekeinek jó. Erről szól az egész, aki nem milliomos csemete az ne járjon egyetemre.

2019. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%

Asszem 6 év volt felkészülni erre a szabályra, csak mindenki aludt rajta.


Aki nem tud egy angol középfokút vagy bármilyen mást kiszenvedni az szerintem nem is érdemli meg hogy egyetemre járjon. Igen vannak iskolák ahol rossz a nyelvoktatás, de internet világában ne mondják nekem hogy lehetetlen megtanulni egy idegen nyelvet. Középiskolában amikor az életem kb. a World of Warcraft-ról szólt, ott megtanultam majdnem anyanyelvi szinten az angolt, nem kellett nekem magántanár, stb. csípőből meglett a felsőfokú, és nem kevés embert ismerek akik neten tanultak idegen nyelvet. Do It Yourself.


Ha valakinek nincs idegen nyelvi tudása nem hiszem hogy külföldre fog menni, vagy ha igen sírva menekül majd vissza hozzánk. Aki pedig kint van 1-2 évet felsőfokút is lazán leteheti.

2019. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Van, akinek 8 év nem volt elég egy nyelvvizsgához, de 15 igen. A nyelvoktatás színvonala az általános és a középiskolában siralmas. Ugyanolyan színvonal kell, mint a nyelvtanfolyamokon, aztán lehet bemeneti követelmény a nyelvvizsga. Amíg 10-20 fős csoportok ülnek a nyelvórákon, addig nincs miről beszélni.
2019. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
27%
Közhely, mindenki ért a focihoz és az oktatáshoz, azért tartunk mindkettőből ott, ahol tartunk, és ez itt is látszik. Minden második válaszolóval leállhatnék vitatkozni a "bölcsességeikkel" kapcsolatban, amiket írtak, csak már vagyok annyira tapasztalt gyakoris, hogy nem teszem. Inkább elképzelem, hogy néz ki egy nyelvvizsga, ha valaki WoWos nyelvtanfolyamra járt, mihez vezetne az, ha minden tudást megpróbálnánk átadni középiskolában mint valaki javasolja, vagy éppen ámulok azon, hogy egyeseknek mindig olyan ismerősei, barátai vannak, akiket elő lehet rángatni, ha támogatni kell valami fideszes intézkedést. :-D
2019. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Én pl felirattal,illetve nélüle sorozatokat,filmeket nézve sokkal jobban tudok ma már angolul,mint a gimiben.


Gimiben az angol tanárunk az órák felére be sem járt,amikor ott volt,akkor is beszélgetettünk(magyarul).


De eleve nagyon sok olyan dolgot nem tanítanak meg,ami az élettel kapcsolatos kifejezések.


Húgom most egyetemre jár 1 éve,és azt mondta ott többet tanult 1 év alatt,mint általános 3.óta.


Másrészt ha valaki olyan munkaterületre akar menni,ahol idegen nyelven is tudnia kell,akkor annak meg kell majd tanulnia.


Sok szakterületen viszont sosem fog vele találkozni.


Na meg attól,hogy valakinek van egy nyelvvizsgája még nem fogja tudni pl a szakmai nyelvet,az egy külön kategória egy szakmát idegen nyelven megtanulni,azt nem a középiskolában,de még az egyetemen sem fogják megtanítani.

2019. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%

Tegnap írtam a 46%osnak privátot, nem reagált rá, megkérdem itt is


Mi van ha nem akar lenyelvvizsgázni mert jól érzi magát, ahol van?


Azt írod, hogy le tudott volna régen, de valamiért még sincsen neki. A logikus magyarázat az, hogy akkor azért nincs neki, mert nem is akar, és jól érzi magát.

Ha régen letudott volna ma is letudna, ha kéne neki a diploma.

2019. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!