Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ajánlottak volna az...

Miért ajánlottak volna az LMP-nek kevesebb polgármesteri helyet mint a Momentumnak és a DK-nak?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 13. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az az érdekes, hogy mennyi a biztos befutó hely de gondolom azért, mert a stratégák kitalálták, hogy az LMP nem hoz elég támogatót.

Esetleg az is lehet, hogy szándékosan ki akartak cseszni velük, mert tudták hogy nem tehetik meg fideszbérencezés nélkül, hogy nem fogadják el az ellenzéki listán való indulást még akkor se ha az nem igazságos vagy épp a Jobbikot kihagyják belőle.

2019. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Országgyűlési választásokon is elosztották a helyeket egymás közt az MSzP és a DK 60-40 arányban, és felajánlottak az LMP-nek nem emlékszem pontosan hány, de 10-nél kevesebb helyet. Aztán a választások után az LMP volt a hibás a 2/3-ért ugyebár...
2019. ápr. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Polgármesteri helye annak lesz, akit megválasztanak! :)

Mit szeretnétek, kinek, hány helyet ajánljak fel és hol?

Úgy gondolom, megint nagy bukta lesz! Mi itt falun úgy tudjuk, azt a gyümölcsöt lehet leszedni, ami beérett. Ahhoz pedig nem ártana elültetni a szamóca palántát!

2019. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal mást küldenek tárgyalni, aki mást akar. Valóban komolyan lehetett őket venni?!
2019. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Esetleg az is lehet, hogy szándékosan ki akartak cseszni velük, mert tudták hogy nem tehetik meg fideszbérencezés nélkül, hogy nem fogadják el az ellenzéki listán való indulást még akkor se ha az nem igazságos vagy épp a Jobbikot kihagyják belőle."


Pontosan ezért. :)

2019. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na és annyira megér pár Fideszbérencezést szerinted az MSZP-nek, hogy egy rakás polgármesteri kinevezést bukjon, és ismét Tarlós vezesse a fővárost?!


Ne legyetek már ennyire ostobák!

2019. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy mit nyerne az MSZP egy pár hétig tartó Fidesz-bérencezéssel, hogy többet érjen a veszteségnél?


Magyarázzátok már el nekem!


Hogy a Jobbikot miért nem hívták meg, az egyértelmű:

1. A jobbik Budapesten harmatgyenge;

2; Míg a baloldali szavazók hajlandóak lennének a Jobbikra szavazni, egy megegyezés esetén, a Jobbikos szavazók SOHA, vagy alig. Inkább szavaznának a Fideszre, így kifejezetten vesztene a megállapodással az MSZP

3. Jobbiknak se lett volna valószínűleg jó semmilyen reális megállapodás, csak az időt húzták volna.

4. Nekem úgy rémlik, mintha a Jobbik maga fejezte volna ki, hogy nem is akarnak egy ilyen tárgyaláson és megállapodáson részt venni. (Ebben 15%-ot adok annak, hogy tévedek.)


Egyébként is: Ha meg a kezdetektől beveszik a tárgyalásba a Jobbikot, az LMP 15 nyerő polgármesteri helyet kapna, akkor Puzsér azzal borítaná az asztalt, hogy a Mi Hazánkat kihagyták. Ha a Mi Hazánk közjegyzővel hitelesített nyilatkozatban jelzi, hogy nem akar részt venni, akkor a kamupártok kihagyását sérelmezi, a lényeg, hogy folyton a címlapon legyen, hogy valamit sérelmez, amiért nem vesz részt az előválasztásin.


mindig a másikra hivatkozik, hogy mindenki más megszegte a megállapodásokat, és mindig előhúz egy új megállapodást, amit megszegtek. Jó lenne már egy megállapodási nyilatkozatot írásban látni, amiben benne volt az összes fél összes feltétele. Csak mert így elég... szánalmas.


Ha ennyire nem bíztak egymásban, miért nem írtak, ha írtak, miért nem teszik közzé eredeti formában? Ez a megállapodás mindent elmondana arról, hogy ki a hiteles, és ki nem...


Puzsérnak nem volt olyan feltétele, hogy írásban készüljön megállapodás? na ne mááár! Ez így kb. olyan, mint az ügynök lista?: Sohase látható egészében, de ha a pillanatnyi érdek úgy kívánja, akkor valami mindig előkerül a varázscilinderből. Hogy igazi nyúl-e vagy papírgalacsin, az más kérdés.

2019. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az LMP támogatottsága mára kb. minden közvéleménykutató szerint alacsonyabb, mint a Momentum és a DK támogatottsága. Egyébként az LMP-nek ajánlott 4 helyből 3 nyerhető volt, míg a DK-nak jutott 6 helyből 3 kb. az esélytelen kategória.

"Országgyűlési választásokon is elosztották a helyeket egymás közt az MSzP és a DK 60-40 arányban, és felajánlottak az LMP-nek nem emlékszem pontosan hány, de 10-nél kevesebb helyet. Aztán a választások után az LMP volt a hibás a 2/3-ért ugyebár..." - most ott ült az LMP is a tárgyalásokon, és ők akartak a valós erejüknél több helyet kiharcolni maguknak, mondván hogy tavaly milyen jól szerepeltek, kár hogy azóta szétesett a pártjuk, és kb. minden normális arc elment onnan.

Én inkább a Jobbik nem meghívását kifogásolnám (pedig egyáltalán nem vagyok Jobbikos), azt jó lenne tudni miért történt így. Olvastam olyat is, hogy a budapesti LMP alapszervezet nem ért egyet a Jobbikkal való összefogással, ki tudja mi az igazság.

"A jobbik Budapesten harmatgyenge" 13%-ot értek el listán tavaly Budapesten, azért az nem harmatgyenge, pár külső kerületben ők voltak a legerősebb ellenzéki párt. Nyilván nem nekik kellene indulni a kerületek nagyrészében, de azért teljesen figyelmen kívül hagyni őket nem lehet. Nem tudom mi lehetett volna jó megoldás, de annak elég rossz üzenete van szerintem hogy nem is tárgyaltak. Persze, mégegyszer mondom, kérdés hogy miért alakult így, hogy nem tárgyaltak. A többiben viszont nagyon egyetértek #6-tal, főleg a Puzsérra vonatkozó részben. Puzsér zsigerből gyűlöli a szocikat, és inkább a fidesz kezére játszaná a teljes fővárost, minthogy együttműködjön a szocikkal. Szíve joga, de akkor ne hívja magát ellenzékinek.

2019. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes módon Puzsér törölte a facebook oldaláról azt a posztot, amit még decemberben rakott ki, hogy megállapodott Karácsonnyal és az MSZP-vel az előválasztásról. Még szerencse, hogy én lementettem, szóval itt van: [link]

Ebből az MSZP semmit nem szegett meg, Puzsér azon vágta ki a hisztit, hogy az LMP-nek kevés helyet ajánlottak. (de erre vonatkozóan semmi nincs a megállapodásban) Egyértelműen csak alibit keresett, hogy kitáncolhasson az előválasztásból, már előtte is próbálkozott, például nekiment Závecz Tibornak is, hogy hogyan mert közvéleménykutatást csinálni, és kihozni azt az eredményt, hogy Karácsony jóval támogatottabb mint ő.

Én személy szerint nagyon nem kedvelem a szocikat, de ebben a történetben szerintem nem ők a hunyók. Egyedül azt nem értem, miért kellett ilyen korán kijönni a polgármesterjelöltekkel, ráért volna az EP-választás után is.

2019. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!