Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam miert nem tesz semmit?

Az állam miert nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

Most neztem egy riportot es az egyik mentost azt mondja 130 ezret keres havonta... hat ez egy vicc..

A kormany miert nem duplazza meg ezt a penzt? Siman lenne ra szerintem keret, egy ket hulyeseget nem csinalnanak mint pl valami szarvas kiallitas stb akkor azt siman a berek emelesere is lehetne forditani nem?


2019. ápr. 16. 12:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Te mikrol beszelsz? Milyen jatt? Lol.
2019. ápr. 16. 14:16
 12/18 anonim ***** válasza:
Amit kapnak. És az a 130 az inkább 200.
2019. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
A mentősök olyanok, mint a szülészek, ápolók, pincérek vagy a postás. Zsebbe kap kétszer ennyit. Nyugodt lehetsz megkeresi a 300-at simán
2019. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__97..



Olvasd el a kérdésre adott választ, sokan azt írják megérdemlik a tűzoltók is ,havi nettó 130 a kezdő fizujuk. El lehet menni másik szakmába, vagy a tűzoltók mondjanak fel legyenek mérnökök, orvosok, ügyvédek, kiváló egyéni szakmunkások stb... Abba bele se gondolnak az ilyenek mi lesz, hogy ,ha egyre jobban emberhiány lesz. Vagy váltson mnidenki, erről többen filozofáltak itt ezen az oldalon.

Ja mégegy írta előző oldalon a betegszállítósakat egyik válaszoló, Hatvani kórházban tőlem nem messze felmondott az összes betegszállító ,de nem baj nekünk ez kell tessenek váltani ,ha rossz fizu van....

2019. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

"A mentősök olyanok, mint a szülészek, ápolók, pincérek vagy a postás. Zsebbe kap kétszer ennyit. Nyugodt lehetsz megkeresi a 300-at simán"


Ez k..vajó, ezt elküldöm FB-n a mentős ismerőseimnek, hagy röhögjenek egy jót. :-D


De most őszintén képzeljük el, eszméletlen beteghez siet az esetkocsi, stabilizálják beviszik a kórházba, egyáltalán ki adna pénzt? Az eszméletlen beteg? Vagy a traumatológus? Ki? Gondolkodj már még ha nehéz is.

Vagy mondjuk egy magánál lévő combnyak törött bácsika? Ha életedben csak beszéltél mentőssel, vagy csak gondolkodtál azon, hogy megy a mentőzés nem írsz ilyet.

2019. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A mentősök olyanok, mint a szülészek, ápolók, pincérek vagy a postás. Zsebbe kap kétszer ennyit. Nyugodt lehetsz megkeresi a 300-at simán"


Ismersz mentősöket? Ők mondták ezt neked? Rohadtul nincs így, több mentős családtagom van. Szerinted amikor annyira súlyos egy eset, hogy mentőt kell hívni, akkor a betegnek az lesz a legfontosabb, hogy csúsztasson a zsebünkbe? Általában eszméleténél sincs, vagy zavart, sokkot kapott, ömlik a vére..

A betegszàllìtòk valóban szoktak zsebbe kapni, de ez nem egyenlő a mentősökkel.

Egyébként ha tegyük fel tényleg sok borravalót kapnának, akkor is, szerinted normális, hogy egy ennyire megterhelo és fontos munkát gyakorlatilag alamizsnàval, zsebpénzzel honoràl az állam?

Egy szakmában sem kéne arra alapozni, hogy majd a borravalóval együtt nem hal éhen.

De mint írtam ez nem valós.

Engem kétszer vitt be a mentő. Először gyakorlatilag eszméletlen voltam, csak akkor tértem picit magamhoz, amikor kitoltak a kocsiból. Másodjára magamnàl voltam, de folyamatosan véreztem és sokkot kaptam.

Hát a legutolso dolog ami eszembe volt az, hogy a penztarcamhoz nyúljak. Egyáltalán nem reális, amit írsz.

2019. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De nem is 130 a nettó. Kérdezd csak meg a rokontól.
2019. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 szóval ha nem csak 130-at keres napi 12 órával ahol habzó szájú drogosokat, vérben ázó sérülteket és haldoklókat kell cipelnie már minden oké mehetünk haza nyugalom van?

Nem tudom hogy vagy vele de az itt lévők nagy része 3-400-at (mármint nettó) simán elkérne hogy hajlandó legyen ezt űzni és a mentősök is megérdemelnének ennyit ha már az ő munkájuknak is köszönhetjük hogy nem förmedünk meg.

2019. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!