Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt a decemberi,...

Mi értelme volt a decemberi, , rabszolgatörvény" elleni tüntetésnek?

Figyelt kérdés

A fő érv az volt a túlóratörvény ellen hogy a munkaadó kényszerítheti a munkavállalót több munka végzésére, így nem tud a családjával lenni stb... Még néhány ellenzéki part ki is írta a facebookra hogy szóljanak azok az emberek akiket akaratuk ellenére kényszerítenek túlórára.

Most eltelt lassan fél év, hol vannak azok az emberek akiket kényszerítenek extra munkaórákra?

Van egy olyan érzésem hogy az egész egy hatásvadász ellenzéki manipuláció volt, amivel jól megtévesztették az emberek tízezreit akik ez miatt tüntettek és időt áldoztak a dologra.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 18. 19:04
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jó értem azt állítjátok Magyarország sok embert KÉNYSZERÍTENEK túlórára, csak annyira be vannak fenyítve hogy nem mernek szólni senkinek sem, azt úgy vágjatok hogy az egésznek semmilyen relativitása nincs, ez nem Észak-Korea ha itt ilyen dolgok történnek az emberekkel ezer helyre tehetne feljelentés akar Magyarországon kívül is meg mondom esélytelen hogy egy index, Atv, Rtl, 444 stb ne adna le, nem lenne egyszerűbb elismerni hogy nem kényszerítenek senkit sem túlórára? Mert ezek az az ,,érvelések" eléggé eltávolodtak a realitástól
2019. ápr. 18. 19:57
 12/55 mindentudó99 ***** válasza:
91%
#11 Jártál te már munkahelyen életedben? Kétlem.
2019. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
Jól szórakoztunk.
2019. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

"De nem sok ilyen lehet."


Mi az hogy nem sok?

2019. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
90%

"az egésznek az a lényege hogy aki többet akar dolgozni az megtehesse törvényesen "


Mutass már nekem egyetlen fogyatékost aki "SZERETNE" többet dolgozni kényszer nélkül!

2019. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
# 12 Igen én is aktív dolgozó vagyok, én most nem a Fidesz mellet próbálok érvelni, hogy ők milyen szuperek, egyenlőre senki sem mondott egy olyan dolgot sem ami megerősítené hogy az ellenzék aggodalma (hogy szépen fejezem ki magam) jogos volt akkor és nem manipulálta a szimpatizánsokat!
2019. ápr. 18. 20:13
 17/55 A kérdező kommentje:
# 15 Hat szerintem elég sokan vannak akik több pénzért hajlandók többet is túlórázni és az előző jogszabályok ezt nem tették lehetővé, hogy legálisan ügyeskedés nélkül meg lehessen ezt tenni
2019. ápr. 18. 20:17
 18/55 anonim ***** válasza:
85%
Annyi értelme azért volt, hogy terepen meggyőződtek róla a legmakacsabb ellenzéki pártok is, hogy most már minden pártszimpatizáns igénye az összefogás mert csak így van esély diktátortalanítani. Ha belegondolunk onnantól kezdve gondolkodnak a pártok az összefogás lehetőségében, hogy látták mennyire összekovácsolta a szavazóikat a közös érdek.
2019. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te valamit nagyon félreértesz. Senki se írt kényszerítésről, ugyanis az elrendelt rendkívüli munkavégzés (túlóra) alapból kötelező!

[link]

"Ha azonban az elrendelés törvényi feltételei fennállnak, annak teljesítése kötelező, és az utasítás megszegésének súlyos szankciói lehetnek, beleértve a munkaviszony (akár azonnali hatályú) megszüntetését."

Ez kizárólag csak a jogszabályban meghatározott esetekben utasítható vissza. Viszont ez így volt már a rabszolgatörvény előtt, Fidesz előtt is.

Ha téged épp nem túlóráztatnak, akkor szerencsés vagy csakhogy rajtad kívül élnek még páran az országban, akiket bizony rákényszerítenek. Méghozzá teljesen legálisan.


Kérdés inkább az, hogy miért nem akarnak a munkavállaló javára változtatni ezen? Hogy valóban a dolgozó döntésétől függhessen, akar-e többet dolgozni?

2019. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor ha jó értem azt állítjátok Magyarország sok embert KÉNYSZERÍTENEK túlórára, csak annyira be vannak fenyítve hogy nem mernek szólni senkinek sem, azt úgy vágjatok hogy az egésznek semmilyen relativitása nincs, ez nem Észak-Korea"


El vagy tévedve egy picit szerintem és félreérted a dolgokat. Nem arról van szó, hogy láncon tartott rabszolgákat dolgoztatnak vagy fizikai fenyítéssel kényszerítenek rá hogy többet dolgozz. Nyilván nem fognak senki fejéhez fegyvert.

Viszont valóban vannak olyan helyek, ahol a munkáltató kirúgással fenyegetheti meg a dolgozót, ha nem hajlandó több túlórát vállalni. Nincs elég munkaerő, ezért a meglévő embereket kell többet dolgoztatni. A munkavállaló pedig sok esetben nem teheti meg hogy felmond vagy kirugatja magát, mert munka nélkül (pénz nélkül) nem tudja honnan előteremteni az egészséges élethez szükséges feltételeket.


Egyébként meg szerinted nem szörnyű az, hogy az emberek az eddigi túlórákkal együtt sem tudtak annyi pénzt keresni, amiből megélhettek volna? Milyen hely az, ahol több száz túlórát, másodállást, alkalmi munkákat kell vállalnia valakinek ahhoz, hogy el tudja tartani magát? Nem még több túlóralehetőség kellene hogy mégtöbbet dolgozhassunk, hanem emberi bérek, hogy kevesebb munkából is megélhessünk... Ezzel van igazából a probléma szerintem.

2019. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!