Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt a decemberi,...

Mi értelme volt a decemberi, , rabszolgatörvény" elleni tüntetésnek?

Figyelt kérdés

A fő érv az volt a túlóratörvény ellen hogy a munkaadó kényszerítheti a munkavállalót több munka végzésére, így nem tud a családjával lenni stb... Még néhány ellenzéki part ki is írta a facebookra hogy szóljanak azok az emberek akiket akaratuk ellenére kényszerítenek túlórára.

Most eltelt lassan fél év, hol vannak azok az emberek akiket kényszerítenek extra munkaórákra?

Van egy olyan érzésem hogy az egész egy hatásvadász ellenzéki manipuláció volt, amivel jól megtévesztették az emberek tízezreit akik ez miatt tüntettek és időt áldoztak a dologra.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 18. 19:04
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

"Bkv buszsofőrök sztrájkja a balesetveszélyes buszok miatt. Ez utóbbi volt a legdurvább! A kormány "partvonalon kívülről" felvett sztrájktörőkkel bizonyította be, hogy leszarja nemcsak a buszsofőrök, hanem az utasok érdekeit is."


Azért volt durva, mert nem történt ilyen. A 2010es öt napos sztrájk indoka az volt, hogy nem volt aláírva az új Kollektív szerződés. A BKV pedig önkormányzati tulajdon, a kormány nem vehetett fel sztrájktörőket, nem is vett, a BKVs alvállalkozók jártak olyan vonalakon, ahol alapból a bkv buszok.

Csak a pontosság kedvéért.

2019. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

# 40 Tudsz barmi építőjellegű leírni, azon kivül hogy hülye vagy?

Ha nem köszönöm szépen az alaposan átgondolt érvekkel alátámasztott választ, igazan sokat tanultam belőle!

2019. ápr. 19. 16:31
 43/55 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kérdező téged ellenvélemény nem is érdekel. Akkor miért kérdezel? Nagyon nehéz a felfogásod. Mit nem lehet azon megérteni hogy ha valaki nem engedheti meg magának hogy visszautasítsa a 400 órát azt se teheti meg hogy ezt nyilvánosságra hozza? Tényleg ennyire nehéz a felfogásod.
2019. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

"Nyilván nem mert ebben az esetben lett volna alapja az ellenzéki hergelésnek, de ilyenről nem tudni,"


És mi volt a garancia arra, hogy nem lesznek ilyenek?

2019. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: Kaptál alapos magyarázatokat, kaptál hivatkozásokat, állásfoglalásokat.

Egyiket sem értetted... És erről nem én tehetek!

2019. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

# 43 Ha nem érdekelnének az ellenvélemények, akkor nem tettem volna fel a kérdést?!

Én csak azt nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy van olyan aki teljes mértékben rá van szorulva a munkaadó irgalmára, ez egy baromság, aki azt állítja hogy nincs más lehetősége, egyszerűen csak nem hajlandó tenni azért hogy jobban éljen! Én egyezek azzal hogy rohadt nehéz változtatni bárkinek is a saját életén ha már beleszokott egy adott szociális közegbe, de azt ne akarja nekem senki sem bemagyarázni, hogy nincs ott a lehetőség bárki számára is hogy jobbá tegye az életét! Ez az én véleményem.

2019. ápr. 20. 15:05
 47/55 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Menthetetlen fidesz agitátor!
2019. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
# 47 És még csak Fideszes sem vagyok, na ezt rakd össze...
2019. ápr. 20. 22:59
 49/55 anonim ***** válasza:
63%

Te egy szellemi árvízkárosult vagy!

"Én csak azt nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy van olyan aki teljes mértékben rá van szorulva a munkaadó irgalmára, ez egy baromság, aki azt állítja hogy nincs más lehetősége, egyszerűen csak nem hajlandó tenni azért hogy jobban éljen!" Olyan keveset tudsz erről a világról, hogy az egyszerűen elképesztő - ráadásul amit "tudsz", azt is rosszul tudod!

2019. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 mindentudó99 ***** válasza:
És az ilyenek kezébe szavazati jogot adnak.
2019. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!