Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt a decemberi,...

Mi értelme volt a decemberi, , rabszolgatörvény" elleni tüntetésnek?

Figyelt kérdés

A fő érv az volt a túlóratörvény ellen hogy a munkaadó kényszerítheti a munkavállalót több munka végzésére, így nem tud a családjával lenni stb... Még néhány ellenzéki part ki is írta a facebookra hogy szóljanak azok az emberek akiket akaratuk ellenére kényszerítenek túlórára.

Most eltelt lassan fél év, hol vannak azok az emberek akiket kényszerítenek extra munkaórákra?

Van egy olyan érzésem hogy az egész egy hatásvadász ellenzéki manipuláció volt, amivel jól megtévesztették az emberek tízezreit akik ez miatt tüntettek és időt áldoztak a dologra.

Ti mit gondoltok erről?



2019. ápr. 18. 19:04
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Kérdező: te itt igét hirdetsz, vagy agitálsz, dicsekszel vagy panaszkodsz?!

Mert te kérdezés címén olyan baromságokról akarod győzködni itt a népet, hogy ennyi "ésszel" akár kormányzati tényező is lehetnél...

Vagy nagyon setét vagy, vagy nagyon keveset tudsz a magyar viszonyokról!

Ja: nem kell válaszolnod...

2019. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Páran írtak hogy rosszul gondolkodok, ebben az esetben íratok le mit gondolok rosszul, nem zárkózom el attól hogy én gondolkodom rosszul, de annak nincs sok értelme hogy pl leírjatok hogy fogalmam sincs a magyarországi viszonyokról, el vagyok tévedve stb ha nem írjatok le hogy mi a valóság szerintetek, mit gondolok rosszul!

Azért tettem fel a kérdést hogy tanuljak más nézőpontokból, semmi másért!

2019. ápr. 19. 12:23
 33/55 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azt nem fogadod el hogy lehet olyan élethelyzet hogy egyeseket belekényszeríthetnek a 400 óra túlórába és nem tehet semmit.
2019. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:

"Páran írtak hogy rosszul gondolkodok, ebben az esetben íratok le mit gondolok rosszul"


Már leírtam, de akkor leírom mégegyszer.


Hoztak egy törvényt, ami visszaélésre adhat lehetőséget, és ami azt az élethelyzetet segíti elő, hogy az egzisztencia függvénye nem a munka minősége, vagy a hozzáadott érték növelése, hanem a munkaidő bővülése. Mások ezt úgy mondják, hogy az a normális, ha napi 8 órából meg lehet élni. Ez még csak az alaphelyzet.


A probléma a nézőpontoddal az, hogy fél év távlatából értékelsz valamit, aminek az idejében még bizonytalanság volt. A tüntetők nem jövőbelátók, hogy tudják mi fog történni fél évvel később.


Ez egyrészt, másrészt pedig ugye most az az alaphelyzet, hogy nem élnek sokan a törvény adta lehetőséggel, és ha vannak is erőszakos munkáltatók, nem tudunk sokat róluk. Bizonyítsd be nekem, hogy ez nem azért van, mert az ellenzék országos témává és problémává tette a témát? Mert 2 opció van: vagy azért nem élnek a törvénnyel, mert eredetileg sem tervezték. Vagy azért nem, mert eredetileg úgy tervezték, de mostmár meggondolták magukat a rossz társadalmi visszhang miatt. Be tudod bizonyítani, hogy az egyik igaz, a másik meg hamis? Én nem tudnám.


Harmadrészt pedig egyértelmű, hogy az ellenzék politikai tőkét akart ebből kovácsolni, de ez nem kicsinyíti le a törvény adta negatívumok értékét. Holnap megszavazzák, hogy a munkaidő du. 2-től, este 10-ig kell tartson. Kérdés: Csak azért nem fogsz ellenkezni ezzel a döntéssel, mert az ellenzék is foglalkozik a témával? Ha egyetértesz azzal, hogy egy törvény rossz, visszaélésre adhat lehetőséget, vagy rossz szellemiséget közvetít, akkor miért baj, ha az ellenzék is tüntet ez ellen?

2019. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

34.

Tehát a kormány, vagy szavazói a hibásak amiért az ellenzék lyukra futott?

😅

Értem....

😄

2019. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

# 34 Nekem nem önmagával a tüntetéssel van bajom, hanem azzal hogy akik ott tüntettek (sokan még utaztak is ez miatt) szerintem feleslegesen voltak hergelve, azért az kétségtelen tény szerintem hogy itt hergelés volt a cél nem az átlagos kétkezi magyar munkások érdekeinek a képviselete, hiszen úgy volt az egész beállítva mintha itt elszabadulna a pokol ha ezt a törvénymódosítást bevezetik!

Ahogy mar mondtam nincs bajom a tüntetésekkel, abban az esetben ha értelmes, átgondolt célokért harcolunk (ugyanis volna azokból is bőven), ez csak egyszerű hergelés volt a meglátásom szerint, de aztán lehet hogy rosszul latom, Köszönöm a bővebb választ! 😊

2019. ápr. 19. 13:16
 37/55 anonim ***** válasza:
Ha most arról kapnánk a híreket, hogy munkáltatók kényszerítik a beosztottaikat, akkor is így gondolnád?
2019. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
# 37 Nyilván nem mert ebben az esetben lett volna alapja az ellenzéki hergelésnek, de ilyenről nem tudni, pedig szerintem sok ellenzéki médium szívesen közölné!
2019. ápr. 19. 14:03
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

36.

Ebben egyetértünk. Érrelmes tüntetéssel nekem sincs gond!l Normális dsmokráciàkban bevett tiltakozási forma!!!!

Dd mint azóta is sok helyfn elmondtam, részmunkaigőben dolgozó utcabélim is felutazott pestre....

Azóta a környék rajta röhög... Miért? Merr elhite, amit az ellenzéki propaganda ígért! A kormány megbukik, ha sokan lesznek. Mi most az ideológiája? Az, hogy kevesen voltak...Ds ezérr Is a kormány a hibás!

Meg azért is, ha lemondana és nincs eredmény utána...

2019. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Kérdező: te azt mondtad hogy tanulni akarsz, de ez csak duma (pedig nagyon rád férne), te csak a hülyeségeidet mantrázod a kakukkos bérharsonával: hiteltelen bohócok vagytok: képtelenek vagytok felfogni a válaszokat, nálatok megakadt a lemez.
2019. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!