Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kapom vissza a magánnyug...

Mikor kapom vissza a magánnyugdíjpénztárból zsarolással és hazugsággal elvett pénzemet?

Figyelt kérdés
Vagy legalább mikor fogják lecsukni a két legfőbb zsarolót Orbánt és Matolcsyt?

2019. ápr. 20. 00:42
1 2
 11/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Mikor kapom vissza a magánnyugdíjpénztárból zsarolással és hazugsággal elvett pénzemet?"


79 évesen, amikor majd nyugdíjba vonulsz. Ha megéled.

2019. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

10# mi az hogy soha nem is volt az övé?

Ha én megdolgozok valamiért, amiből én fizetek egy szolgáltatásért, az igenis az enyém, igenis jogosult vagyok rá. Mindegy hogy az államé a szervezet vagy magáncég, ha én köteles vagyok X forintot ( jelenleg 10%-ot, korábban más százalékot + zsebből amennyit akartam ) fizetni, akkor az az én pénzem, én dolgozok meg érte és ott költöm el ahol akarom.

2019. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
13%

#12

Pontosan úgy nem volt az övé, mint ahogyan az a járulékrész sem az övé amit az állami nyugdíjkasszába raktak a levonása után. A nyugdíj 70%-os részét ez fedezte volna amúgy is, a MANYUP rész csak 30%-nyi volt.

Soha nem rendelkezhetett vele ő maga, soha nem kapta volna meg korábban, ha a MANYUP rendszer megmarad akkor is csak nyugdíjként havonta, nyugdíjas korában.

Ugyanúgy nem az övé az a pénz ami a KÖTELEZŐ nyugdíjjárulék, mint ahogyan nem az az egészségbiztosítási járulék vagy az adó. Azt kapja meg amit CSERÉBE adnak érte, a nyugdíjat, egészségügyi ellátást, az állam működését stb.

2019. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

"Soha nem rendelkezhetett vele ő maga," - ez ugyebár nem igaz, mert korlátozott mértékben ő rendelkezett, átvihette másik pénztárba pl., választhatott másik befektetési típust.


Ha kötök egy életbiztosítást, melynek megtakarítási összegéhez 5 évig nem nyúlhatok hozzá, akkor az sem az enyém?

Ha van egy lakásom, melyen a nagybátyámnak haszonélvezeti joga van, tehát nem adhatom el, akkor az sem az enyém?

2019. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A nagybátyád megteheti, hogy be se enged a házadba. Akkor? Amúgy jó hasonlat.
2019. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
De attól még a lakás az enyém, ha aktuálisan nem tudok bármit csinálni vele.
2019. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%

"Ha én megdolgozok valamiért, amiből én fizetek egy szolgáltatásért, az igenis az enyém, igenis jogosult vagyok rá. "


Igen, és ezt úgy hívják: nyugdíj. Ugye tudod azt, hogy miből került a neveden futó számládra a pénz a mnyp-ben? Tehát: igaz, hogy megdolgoztál érte, de nem, nem kaptad volna a kezedbe azt a pénzt, amit az mnyp-be befizettek neked.

2019. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%

#10 "Nem volt mit elvenni, mert sose volt a tied."

Akkor miért nyilatkozhatott aki akart (és nem félt), hogy mégsem lép vissza az állami rendszerbe? Erre az egyre felej és akkor elhiszem, hogy sosem volt az övé.

2019. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!