Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell mindenért bántani...

Miért kell mindenért bántani a kormányt?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet elismerni néha nem fideszeseknek is, hogy rengeteget tettek az fejlődéséért?

2019. ápr. 25. 16:29
1 2 3 4 5
 31/47 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

Ezekszerint akkor most (is) szarul állunk. Orosz hitel Paks2-re, kínai hitel a teljesen értelmetlen vasúti beruházásra (kinek is? Csak nem Lőrincnek megy az a pénz is?). Mondjuk biztos ezek is belső hitelek, mert az oroszok is meg a kínaiak is már a spájzban vannak. Ja igen, ez most "jóléti" kiadás. Kár, hogy nem a vasútvonal fogja visszafizetni, hanem te meg én. Sokkal értelmesebben is el lehetne költeni annyi pénzt. De kérlek magyarázd el nekem, hogy miért is jó nekünk egy kihasználatlan vasútvonal? Értem én, hogy kössük össze Magyarországot (Európát) Kínával vasúton, mivel a légi szállítás drága, a tengeri meg olcsó. De ugye megnézted, hogy ha Belgrád felé indulunk, akkor ugye látod, hogy melyik országokon kell keresztülvinni a vasutat. Azokon, akiket akarunk állítani. Ahonnan Soros György tömegesen akar betelepíteni. Illetve ha ez a 160km 750 milliárdba kerül, akkor mennyibe kerül összesen a kb 8000km vasút felújítása és/vagy megépítése? És mennyi idő a megtérülése?


"Ha nem vállalta volna át az önkormányzatok devizahiteleit, akkor lehetne sírni- ríni az oktatás és egészségügy állapotáért!"


De átvállalta. És így is lehet. Bőven. Siralmas az egészségügy, és én még a jobb helyzetben lévő kórházakat látogatom (ne örülj: nem magam miatt). Sem az oktatás, sem az egészségügy nem lett jobb 9 év alatt. Pedig ennyinek elégnek kellene lenni valamilyen javulásra. Ja igen: milliárdokat költöttünk a látszatra. Már ahol van látszat is, mert hát ugye azt is csak NER-lovagok nyerhették, és hát a felújítás ára meg értéke erősen eltér. Értsd úgy, hogy ha rendes piaci verseny lenne, akkor ezek a cégek az életben nem nyernének semmit. Dehát a NER célja a haverok felpénzelése. Kezdetben ugye Sim(l)icska, most Mészáros. A vakokon és agyalágyultakon kívül mindenki látja, hogy ez nem normális.


" Mi történt közben? A forint rohamosan értéktelenedett... "


Nem is tudom, hogy melyik kormány poltikája a gyenge forint. Meg hogy kinek a böfögésére gyengült órák alatt nagyokat a forint? Csak nem valamelyik aktuális pénzügyminiszter szólt valamit? Csak nem Matolcsy? Az, hogy a devizahitelek instant 20%-ot emelkedtek az árfolyam miatt, az bizony nehezen varrható az "emútnyócév" nyakába. Bár biztos vagyok benne, hogy megpróbálod. De az nyilván a következő kormány(ok) hibája lesz, ha a kamatemelkedés miatt fognak nőni a jelenlegi hitelek...

2019. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
81%

Mi fejlődött?

Az,hogy ugyanaz a lakás 10-15 millióval drágább lett?


Az nem fejlődés,csak játék a számokkal.

2019. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
9%

31.

Ha érdekelne a téma, akkor több forrásból tájékozódnál! Nem kell ellenzéki, vagy fidesz forrásokat figyelembe venni. Elég, ha a nem kozmetikázott adatokat veszed alapul!

2010-ben milyen volt az államadósság összetétele? Szinte, kizárólag külső adósság! Ha igy van, lehet játszadozni a forint árfolyamával? Lehet. Egyik napról a másikra lehet befolyásolni az államadósság forrásának összetételér? Nem. Most mi az arány a belső- és külső államadósság összetételében? Lehet játszani az árfolyamokkal? Igen, még mindig lehet. Érdemes? No!!!! Ez az a pont, amikor már kockázatos! Az ország közben jelentős aranytartalékra (is) szert tett.

Egészségügy? Jó! Adjuk át a balogoknak! Majd a Hosp Invest rendbe teszi! Ja? Hogy nincs Hosp Invest? Mi lett vele? Tudom Mészáros Lőrinc.... Aki elnyer pályázatokat, zsebre vágja az egész pénzt, miközben minden megépül, elkészül úgy, hogy senki nem panaszkodik, hogy nincs kifizetve.... De akkor Mészáros Lőrinc alvállalkozóinak az alkalmazottai honnan kapják a fizetésüket? Ki fizeti a szállásukat? Honnan van az építőanyag? És a többi költség? Én nem értem!

2019. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Egészségügy? Jó! Adjuk át a balogoknak! Majd a Hosp Invest rendbe teszi! Ja? Hogy nincs Hosp Invest? Mi lett vele? "


Még mindig félreértesz. Nem vagyok baloldali. Mint írtam már: nem vagyok csahosa egyetlen pártnak sem, ne magadból indulj ki. Sajnos nem tudsz, de ez nem a te hibád, csak csúnyát átmosták azt, amivel gondolkodnod kéne. Én azt sem állítom, hogy a baloldal alatt jobb volt. Viszont ha TÉNYLEG annyival szarabb lett volna, akkor most a tökéletes fidesz alatt SOKKAL jobbnak kellene lennie. De a helyzet az, hogy semmivel sem jobb. Amit szintén csak a vakok és agyalágyultak nem látnak. Az egyikbe beletartozol, döntsd el melyikbe.


"De akkor Mészáros Lőrinc alvállalkozóinak az alkalmazottai honnan kapják a fizetésüket? Ki fizeti a szállásukat? Honnan van az építőanyag? És a többi költség? Én nem értem!"


Nos, ha Mészáros egy adott munkát az anyag- és munkadíjon felül mondjuk egy reális 20% haszonért csinálná, akkor valószinűleg semmi gond nem lenne. De mivel a vagyona ettől SOKKAL gyorsabban nő (mégcsak nem is az elnyert pályázatok 20%-ával), így nyilván erősen túlárazottan dolgozik. És (főleg mostmár) lehetetlen akár csak indulni is közbeszerzésen ellene az irreális feltételek miatt. Mint annakidején az Eliosnál volt. Az első pályázatot (az akkor még Lázár-féle Hódmezővásárhely) "valahogy" megnyerte az Elios (még a korábbi nevén). Később az összes olyan városban, ahol volt rekonstrukció és fideszes volt a polgármester, ott úgy írták ki a pályázatot, hogy az Elios kihagyhatatlan lett (olyanok voltak a feltételek, amit csak egy HMVH méretű rekonstrukcióval lehetett elérni, amit önerőből nem volt képes senki felmutatni). Innentől kezdve kellett mindenhol 2-3 "versenytárs", akik beadtak kamupályázatot, amit ugyanazon a gépen írtak (lásd Olaf-jelentés, amit majd azzal fog cáfolni, hogy egyoldalúan tájékozódok, dehát nem csodálom, hogy az origo nem írta meg). A hölgy azóta eltűnt a közvilágításból (pedig elég magas tisztséget töltött be a hazai közvilágításban), nyilván nem véletlen. Ahogy forró lett a talaj, Tiborczék is elhúztak az Eliosból, hogy rá lehessen fogni, hogy semmi közük hozzá. Persze ekkor még Simicska volt, aki azóta nyugdíjas lett.


Mindenesetre nem világosítottál fel a vasút megtérüléséről, az államadósság összetétele dolgod meg cseppet sem érdekel. Dehát fideszes vagy. Nem arra válaszolsz, amiről kérdeznek, hanem amire sikerül. Boldog Karácsony!

2019. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 Torcsa90 ***** válasza:
82%
"Majdnem Németország szintjén vagyunk". Ok, akkor légyszíves menj be a főnökömhöz magyarázd el ezt neki, majd mikor végeztél légyszíves szólj, mert azután bejelentem neki a német bérigényemet, ami munkakörömből fakadóan olyan netto 0,9 -1,2 Mft között lesz havonta. Ha megkapom akkor 1 hónapon keresztül vendégem vagy mindenre.
2019. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudok olyat mondani amire azt állítanám hogy ezt speciel jól tette a kormány és ezért jó nekem és másoknak. Tényleg nem.

Az hogy a múlt években alaposan feltúrták a városunk sétáló utcáját és 5 milliárdból visszaépítették ugyanazt rosszabbul, kerékpárosok-gyalogosok keresztül kasul és gépjárművel teljesen átjárhatatlanná tették (mentővel is). Napelemeket pakoltak fel minden közintézményekre mert abból lehetett nagyot szakítani és csináltak egy olyan hatalmas parkot a város szélén ahová a kutya nem jár ki mert rendezvények sincsenek elég. Kolbász is csak egyszer egy évben. Vagy a kórházat kibővítették egy hatalmas haszontalan rehabilitációs osztállyal és nincs bent annyi orvos csak magán szakrendelés. Szóval szerintem nekem ez az egész egyre inkább úgy tűnik mintha egy csapat hülyegyerek irányítaná ezt az országot de komolyan.

2019. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
85%
Rengeteget tettek a magyarok elszegényedéséért, a régiós leszakadásért és a demokrácia lerombolásáért is. Mindezt válság nélkül. De jó kormány.
2019. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
76%

Lényegében az elöttem szólók mind elmondták, amit gondolok....



Okkal vándorolnak ki a fiatalok

Vitya nem akarja hogy egyetemre menj

A nyelvoktatás azért ilyen borzalmas, hogy ne tudj mivel kimenni külföldre.

Az EÜ a béka segge alatt van, utána sorosan kullog az oktatás...


Arról ne is beszéljünk, hogy ezerrel megy a népbutítás. Az idősebbek és a kevésbé edukáltak nagyobb része sajnos ma nem tud a Fideszen kívül 2 másik pártot felmutatni...



És tény, hogy meglehetősen fiatal vagyok, és lehet nekem jönni, hogy tojás héjjal a seggemen mit beszélek itt a politikáról.... de pont nem érdekel.... Tudjátok miért? Mert tudni akarom higy mi folyik körülöttem, és nem vagyok hajlandó elfogadni azt, hogy az elöregedő kormány - idővel - tönkre fogja tenni azt, higy én itthon boldogan tudjak élni, nagyon drámaiasan fogalmazva...... tönkreteszik a jövőmet/jövőnket.



Ne haragudjatok, ha nagyon érthetetlen volt a szöveg, de ezt ki kellett írnom magamból.

2019. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

"Dícséret is jöhetne..."

Orbán dicséri és dicsérteti magát vastagon, de az öndicséret és dicsértetés büdös.

A kérdésed az volt, hogy miért bántják, vagyis miért szar azok szerint, akik szerint szar, nem az, hogy mit találnak jónak.


Én nem sok olyat tudnék mondani, ami igazán jó, talán egyet, a TeSzedd akciójuk, vagyis az önkéntes közösségi szemétgyűjtési program hagyományának bevezetése. Ezen rendszeresen részt is veszek. Több olyan, ami kifejezetten jó és nincs egy halom hibája, nem nagyon tudok mondani, akárhogy szeretnék. De a TeSzedd-hez nem kellett volna kétharmad, sőt, kisebbségi kormányzással is megvalósíthatták volna, mert egyhangúlag bevezethették volna.


Most komolyan! 2010 óta kétharmaduk van, két cikluson át szinte mindenhol önkormányzati többségű és polgármesterség volt (még a "független" is többnyire fideszes volt), és a három ciklus alatt nem értek el semmi látványos pozitív eredményt. Hogy Gyurcsányék nem értek el, az érthető: volt egy gazdasági világválság, és emellett kisebbségi kormányzásban voltak úgy, hogy az önkormányzatok is keresztbe tettek nekik, vagyis nem sok mozgásterük volt, de a Fidesznek történelmi lehetőségük volt és van, és ezt a történelmi lehetőséget rosszra használják. Hát ez a gáz.

Ezt a teljesítményt még kisebbségi kormányzás és világgazdasági válság esetén is siralmasnak találnám akkor is, ha közben COVID van.

2020. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
És még egy: a mindenkori ellenzék feladata az, hogy kritizálja a kormányt, hogy kiegészítő javaslatokat tegyenek, hogy nyomást gyakoroljanak a jobb teljesítményre stb. NEM az, hogy tapsoljanak neki. A mindenkori kormány feladata pedig a kormányzás, és az ellenzék nyomásának az eltűrése, NEM az, hogy - a te szavaddal élve - bántsák az ellenzéket, és nem mellesleg 5% kormányzás mellett 60% harácsolást, 35% ellenségeskedést (ellenzékkel és mindenféle képzelt ellenségkép ellen) és propagandát műveljenek.
2020. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!