Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell mindenért felháboro...

Miért kell mindenért felháborodni?

Figyelt kérdés

Itt van pár dolog amiért egyesek állandóan háborognak.


Sikeres emberek:


Ha Mészáros Lőrinc cége nyer meg egy befektetést, aminek egyébként nagyobb haszna is van a társadalomra nézve vagy a gazdaságra, akkor mindjárt a szerencsétlen munkásemberek akik egyébként nem is értenek az egészhez elkezdenek lázadozni és irígykedni. Miért lázadoznak? Mert a hazai balliberális és ellenzéki sajtó úgy állítja be nekik ezt, mintha az akkora nagy eget rengetően probléma lenne hogy valaki sikeres.


Nyelvvizsga:


Miért jelent problémát egyeseknek az, hogy például a továbbtanuláshoz nyelvvizsga kell? Magához a diplomához is az kell. Az oktatás minőségével pedig ne gyertek, mivel rengeteg ember tudott nagyon is jól megtanulni angolul, illetve más idegen nyelven, és a diákok nagyrészt eddig is megtudta csinálni a diplomához a nyelvvizsgát. A másik az hogy az internet korában élünk, úgyis ti jöttök mindig hogy "21 században így meg úgy," hát akkor most én mondom hogy a 21 században már bárki meg tud tanulni bármilyen nyelven az internet segítségével!


Lakásárak:


Budapesten magasak a lakásárak. Hát és? Mindig is magasabb lesz. Megnövekedett a jó lét Magyarországon, és ezáltal a kereslet is. Ha magasabb a kereslet, akkor drágulnak a lakások. De szerencsére a jó építőipar miatt nem fognak sokáig drágulni.


Egészségügy:



Ez miatt is sokan lázadoznak, pedig ez is egyike volt azoknak a területeknek, amelyek nagyon sokat fejlődtek és javult az utóbbi tíz évben.



2019. ápr. 28. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Attól hogy te ezt feltételezed, ez Magyarország.
2019. ápr. 28. 16:25
 22/62 A kérdező kommentje:

"Tapsoljunk Orbánnak hogy ide csődíti a kínaiakat amikor ígyis tele van velünk az ország és potom pénzért hamis, tré minőségű cuccokat sóznak ránk?"


kinában gyártják a legminőségesebb, és legújabb cuccokat is. Ezen kívül remek befektető partnerek, és olcsó/jó munkaerő. Egyébként Amerikában is elismert Orbán politikaja!

2019. ápr. 28. 16:30
 23/62 anonim ***** válasza:

"Érettségizni is kell nyelvből régóta és az érettségi is kötelező a felvételihez."


Akkor miért nem olyan szintre hozzák az érettségit? Miért kellene külön nyelvvizsga?


"Csak éppen az egyetemi tanulmányok alatt sokkal nehezebb intenzíven, heti 3-4-5 napon át nyelvórákra járni, míg a középiskolákban minimum heti 3 nyelvóra van."


Egyetemen is van nyelvtanulási lehetőség több egyetemen tanóra keretében, sőt az ösztöndíjak miatt sok egyéb lehetőség is.


"pont azok siránkoztak eddig azon, hogy milyen rossz a magyarok nyelvtudása akik most kiabálnak a kötelező nyelvvizsga ellen."


Talán, mert ez egy rendelet és semmi változást nem okoz az oktatásban. Főleg, hogy ez egy szűkebb rétegre fog vonatkozni. Volt szerencsém külföldön élni és ott nem kiváltság volt a nyelvtudás, ezért kellene az oktatáson úgy alakítani, hogy iskolatípustól függetlenül jó legyen a nyelvoktatás.


"mai oktatási rendszer része, hogy a gyerekek 3. de legkésőbb 4. osztálytól tanulnak nyelvet. Vagyis a felvételiig minimum 9 évig"


Majd, ha az állam tudja garantálni,hogy a tanárok szakmailag felkészültek és lesznek is, akkor azt mondom, hogy oké.

Érdemes lenne megvizsgálni, hogy a nyelvtanárként végzettek hány százaléka helyezkedik el tényleges az oktatásban.


Elvben jól hangzik, viszont akkor törvénybe kellene foglalni, hogy az előtt végzettekre ez ne vonatkozzon, ugyanúgy ahogyan 40 év felettieknek sem kell nyelvvizsga a diplomához.

2019. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
Az előbbi választ nem ide akartam, bejelentenétek kérlek ezt a két válaszomat.
2019. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
53%

"Egyébként Amerikában is elismert Orbán politikaja!"


Igen? Miért nem hallunk erről sem?


Esetleg erre gondolsz?

[link]

2019. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

"kinában gyártják a legminőségesebb, és legújabb cuccokat is. Ezen kívül remek befektető partnerek, és olcsó/jó munkaerő. Egyébként Amerikában is elismert Orbán politikaja!"


Ja igen... A sok noname, klón telefon, hamisítvány, amiket itt, Magyarországon dobnak piacra...

King Long buszok a Volánbusz kötelékében?

Alig futottak néhány évet, gyatra üzemkészség, kényelmetlen kocsik voltak és szinte az összeset kivonták a forgalomból.

Miért nem jó Viktornak az Európai termék, európai befektetőket, cégeket miért űzi ki az országból?

Már ígyis telebaz ország orosz benzinkutakkal, orosz és kínai bankokkal...

2019. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
46%

"Ja igen... A sok noname, klón telefon, hamisítvány, amiket itt, Magyarországon dobnak piacra..."


Szerintem tényleg körül kellene nézned a világon, technológiában tényleg komoly cégek vannak. Lenovo például komoly minőségi laptop, Xiaomi telefonokra sincsen sok panasz.

2019. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

#23

"Akkor miért nem olyan szintre hozzák az érettségit? Miért kellene külön nyelvvizsga?"

Mert érettségizni mindenki fog, felvételizni meg nem mindenki. Elő lehetne írni emelt szintű nyelvi érettségit, az megfelelne a nyelvvizsga szintjének. És? Miben lenne ez kevésbé nehéz a felvételizőknek, mint ha elmennek és a hivatalos nyelvvizsgát csinálják meg? Aminek már egész életükben meg lesz az eredménye, hiszen mindenhol fel tudják mutatni. Nekem van egyetemi záróvizsgám, ami megfelelt egy középfokú vizsga szintjének. És? Senkit nem érdekelt. Megcsináltam a hivatalos nyelvvizsgát és azt mindenütt elfogadták.

Miért akarod nehezíteni a fiatalok életét, mikor lehet egyszerűsíteni rajta?

2019. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%

"Miért akarod nehezíteni a fiatalok életét, mikor lehet egyszerűsíteni rajta?"


Ez kivételesen képmutató mondat annak függvényében, hogy a kötelező nyelvvizsga is egy nehezítés, függetlenül attól, hogy elvártnak tekintjük e, avagy sem.

2019. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

"Miért akarod nehezíteni a fiatalok életét, mikor lehet egyszerűsíteni rajta?"


Magyarul, az az egyszerűbb az életben, hogy én kétszer teszek le azonos témakörből egy vizsgát, mint egyszer? Eléggé elgondolkodtató, én eddig abban a hitben éltem, hogy az a jó munka, amit nem kell még egyszer megcsinálni.


"Aminek már egész életükben meg lesz az eredménye, hiszen mindenhol fel tudják mutatni. "


Nem tudom, te hogy vagy vele, én nekem az érettségim is meg van és egész életemben fel tudom mutatni. Annyi módosítás kellene csak, hogy mostantól az érettségi is államilag elismert nyelvvizsga és a nyelvismeret szintje ott lenne az eredmény mellett.


"Mert érettségizni mindenki fog, felvételizni meg nem mindenki"


Később mi lesz? Honnan tudod, hogy az élet nem hozza-e úgy, hogy vissza kell ülni az iskolapadba. Ne felejtsünk el olyan apróságokat, hogy szakmunkásokat képezni is kellene valakinek.

2019. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!