Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek sem kellene...

Szerintetek sem kellene emberekről elnevezni közterületeket?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy a Távol-Keleten emberekről nem nagyon neveztek/neveznek el közterületeket, városokat. Szerintem ez egy jó ötlet. Engem is eléggé zavar, hogy lakom egy utcában, aztán akiről az el van nevezve, fogalmam sincs, hogy igazából ki volt, milyen ember volt, pl. verte-e a feleségét (most már ki sem lehet deríteni, régen ez még valamennyire elfogadott is volt, nem volt #metoo meg feminizmus). Vagy épp gondoljunk bele, hogy ha egy keresztény konzervatív embernek az Allende parkban vagy Ságvári Endre utcában kell leélnie az életét. Ebből csak a konfliktus van. Különben is, ők is ugyanolyan emberek voltak mint te vagy én, csak híresebbek. Azt mondom, hogy olvassuk a műveiket, emlékezzünk rájuk, de talán túlzás róluk utcát elnevezni.

2019. ápr. 28. 17:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem meg kellene.

Ha valaki meg nem tudja, hogy kiről van a lakóhelye elnevezve, hát nézzen utána, soha nem volt könnyebb dolga.


Szabó Ervin nevét már rég el kellett volna takarítani a fővárosi könyvtár nevéből is, szégyen hogy ottmaradt. Ki a felelős érte, kiváncsi lennék.


A feleségével való bánás alapján Radnótit is felül kéne vizsgálni, szép versek ide vagy oda.

2019. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb ember számára ez annyira sokadrangú dolog, hogy egyáltalán eszébe sem jut a dolog.



Ennyi erővel nevezzük el őket számozva, aztán szevasz, 1-es utca, 1-es házszám, stb.

2019. ápr. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj?

Akit ezek zavarnak, hogy kiről nevezték el pont az utcáját, akkor azért emellett nem sok gondja lehet az életben, hogy ráér ilyen dolgokkal is törődni :D

Amúgy ez is kb. csak egy név, olyan mintha az egyik ismerősöd neve zavarna (számomra így jön le).

2019. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!