Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád azt, hogy az...

Támogatnád azt, hogy az emberek ne legyenek ateisták, hanem legyenek hívők, még akkor is, ha nem feltétlenül a kereszténységet vagy más vallást követik?

Figyelt kérdés

Tehát még ha nem is tudják elfogadni egy hagyományos vallás törvényeit és szokásait pl. kereszténység, vagy akár iszlám stb. akkor is higyjenek abban, hogy van egy Isten vagy akár Istennő, aki megteremtette a világot, aki a fő intelligencia korlátlan hatalommal, aki mindent irányít, akinek valahogy "kiválasztott faja" az ember, és aki örökérvényű társadalmi normákat, életbeli stabilitást fektet le.


Szerintem még ez a nagyon alapvető hit is jobb, mint az ateizmus, mert ez is elég ahhoz, hogy ne legyen nihil, hogy az emberek ne érezzék elveszve magukat, bízzanak a társadalomban, és boldogabbak legyenek.



2019. ápr. 29. 17:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

Mivel ateista vagyok ezért egyértelműen nem.


Szimplán vannak emberek akik képtelenek olyan dolgokban hinni ami nem logikán alapul és nincsen semmi bizonyíték a létezésére. Ezekre az emberekre te soha nem fogod tudni ráerőltetni, hogy hirtelen hívők legyenek.

2019. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Aztán azt hogyan gondoltad elérni, hogy "akkor is higgyenek" ha nem hisznek? Vernéd őket?
2019. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Én speciel a vallási témákat is a tudomány területéről szeretem megközelíteni, csak jelzem :)
2019. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Senkit nem lehet rákényszeríteni, hogy valaki hívő legyen, ha tetszik neki, ha nem...

Ha nem akar azzá válni akkor nem.

2019. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Alain Delon ***** válasza:
97%
Inkább neked kellene megjönnie az eszednek, minthogy azon gondolkozz, hogy hülyíts el másokat.
2019. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Miért kell ebbe egyből kényszert, erőszakot, verést látni?


Egyszerűen próbálják ki az ateisták, hogy hogyan élnek boldogabban, hogyan van pozitívabb világképük. Ateistaként vagy hívőként.

2019. ápr. 29. 18:15
 7/32 anonim ***** válasza:
97%
Egy ateistát NEM lehet megtéríteni akármennyire is próbálkozik valaki. Miért is kell egy tök random csávóban vagy csajban hinnem, akit sohasem láttam/észleltem és a semmiből megteremtett minket és ő magát is? És akkor miért ne higyjek az unikornisokba? Sokkal szerethetőbbek mint egy isten és épp ugyanannyira bizonyítható a létezésük.
2019. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"És akkor miért ne higyjek az unikornisokba?"


Az unikornis egy állat, még ha hiszel is bennük az nem változtat semmin. Olyan mintha abban hinnél, hogy pl. valami elhagyatott vidéken még most is élnek mamutok vagy dinoszauruszok.


Egy embercentrikus istenkép azonban egy egész világ felett álló intelligenciában való hit, akinek személyes érdeke, hogy az emberi társadalom mit csinál, milyen elvek szerint él.


Akár más lehetséges intelligens fajokra is kiterjeszthetjük az "embercentrikus" definícióját pl. nem érdekli, hogy a Tau Ceti-n a hatlábú űrszarvas mit csinál, de egy másik élőlényfaj a bolygón, egy legalább emberi intelligenciával rendelkező, civilizációépítő ufófaj élete már érdekli, mert ők is képesek arra, hogy állati szint felett létezzenek.

2019. ápr. 29. 18:33
 9/32 anonim ***** válasza:
11%

Az ateizmus is egy hit! A nevében is benne van: izmus!

Ők abban hisznek, hogy ilyen sokrétű élet, ami a földön van, csak úgy magától kialakulhat, törekedhet a tökélyre. Ők ebben hisznek....

2019. ápr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Alain Delon ***** válasza:
90%
6: Kösz, de nem kérünk az ostoba boldogságából a fantáziavilágban. Inkább élünk ép ésszel a valóságban.
2019. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!