Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjasok! A fizetések...

Nyugdíjasok! A fizetések emelkedtek elég szépen, de a nyugdíjak nem, szavaztok a fideszre?

Figyelt kérdés
[link]

2019. máj. 2. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
#7 Az nem jelentetett gondot mikor a DK-s Gyurcsány elvette a 13. havi nyugdíjat? Mellette meg folyamatos rezsi növelés és megszorítások mentek?
2019. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
orbán vissza adta a 13-adik havi nyugdíjat??? nem! na akkor miről beszélsz?
2019. máj. 2. 18:00
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
Mi köze Orbánnak ahhoz, hogy eltörölte Gyurcsány? Igazi Orbán fóbia mikor még azzal is Orbánt támadják amit nem is ő csinált. Valószínűleg Orbán osztogatta szét 2010 előtt a pénzeket és ő vette fel az IMF hiteleket is amivel tönkre vágták az országot az MSZP-sek.
2019. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Először is nem Gyurcsány vette el a tizenharmadik havi nyugdíjat hanem Bajnai, az országot meg nem Gyurcsány sodorta bele a bajba hanem a gazdasági világválság.
2019. máj. 2. 18:06
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

"Először is nem Gyurcsány vette el a tizenharmadik havi nyugdíjat hanem Bajnai, az országot meg nem Gyurcsány sodorta bele a bajba hanem a gazdasági világválság."


Na helló, 2008 ban volt a világválság. Itt meg már 2006 ban óriási államháztartási hiány volt. Mellesleg gázáremelkedések stb voltak, várólisták megnőttek nem kevéssel ez mind mind a világválság előtt.


Mint említettem francokat vagy te nyugdíjjas, még tőlem sem vagy idősebb

2019. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%

#14 Már a gazdasági válság előtt romokban hevert a gazdasági helyzet az MSZP-nek hála, ezért is érintett nagyon rosszul a válság.


Nem mindegy, hogy félretett pénzzel leszel munkanélküli vagy úgy, hogy már kiköltekeztél a felvett hiteleket is szétosztogattad és úgy szűnik meg a munkád..

2019. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nemtudom honnan vetted hogy 2006 ban hiány volt. itt a valóság, ebben szinte minden mutató növekedett 2006 ban. Nem fideszes vagy te véletlenül?


Makrogazdasági és pénzügyi mutatók 2006.


GDP növekedés*

4,2%


(2006. I-VI.)


Ipari termelés

növekedése*

9,0%


(2006. VIII.)


Beruházás-növekedés*

1,8%


(2006. I-VI.)


Munkanélküliség

7,4%


(2006. VI-VIII.)


Infláció*

5,9%


(2006. IX.)


Reálkereset-növekedés*

5,6%


(2006. I-VIII.)


Államháztartási hiány

-1457,2 milliárd Ft



(2006. I-IX.)


Fizetési mérleg

-3006 millió euró


(2006. I-VI.)


Jegybanki alapkamat 7,75%

* az előző év azonos időszakához képest


Források: Figyelőnet, HVG, Magyar Nemzeti Bank, Portfolio.hu, Origo.hu, Hírszerző

2019. máj. 2. 18:46
 18/23 A kérdező kommentje:

Tudom hogy orbán kiadta nektek fidesznyikeknek is hogy ti is oltsátok le az embereket a demagóg szövegetekkel ugyan úgy ahogy ezt ő is teszi, csak azt felejtettétek ki a dologból hogy nem mindenki olyan tudatlan hogy beveszi a ti sunyi dumátokat, amikben a valóság a legkevesebb.

orbán is ezekkel a hazugságokkal oltogatja az embereket, nem szégyellitek magatokat?

2019. máj. 2. 18:59
 19/23 anonim ***** válasza:
9%

Nem, nem vagyok fideszes, a kutyákra szavaztam mert ez az egész politikai kínálat egy darab szar.


Az egyetlen aki itt hazudozik össze vissza az te vagy kérdező, ha annyira jó lett volna az ország helyzete 2006 ban akkor a híres Őszödi beszéd sem hangzik el, vagy szerinted miért voltak akkora megszorítások abban az évben? És az EU miért indított túlzott deficit eljárást hm?

2019. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem érdekel ez engem már egy cseppet sem.

Engem az érdekel hogy most orbán annyit ad nyugdíjemelés címén amit nagyon muszáj, semmivel sem többet, de ezt úgy kommunikálja mintha ő vagyonokat adna a nyugdíjasoknak.

Ez amit ő csinál a parasztvakítás kategóriájába tartozik és nem a tisztességes kormányzáséba. Ez itt a lényeg.

2019. máj. 2. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!