Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valamilyen módon előfordulhatn...

Valamilyen módon előfordulhatna az, hogy csak Fideszesek jussanak ki az EP-be és egy ellenzéki mandátum se legyen?

Figyelt kérdés
Hogyan?

2019. máj. 17. 00:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

11!

A szociknak nem elég 5%!!!' Nekik 10%-ot kell tudni, mivel nem önállóan indultak!

2019. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%

11!


Ez nem igaz. 2014-ben is az Együtt-PM 7,25% szavazatot kapott és delegálhatta Jávor Benedeket.


Tudom tudom, nagyon örülnének a fideszesek ennek, de ez a választás az EU és nem Orbán szabályai mentén játszódik.

2019. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

Igazad van, az EU parlamenti választáson a közös listának sem kell magasabb %, elég az 5%.

De mi köze ehhez az Orbánéknak?

Ennyire mindenről csak a zorbánozás jut eszedbe? Ilyen mértékű fóbiával már orvosnak kellene foglalkoznia. A régi választási rendszerben ugyanígy meg volt a pártok együtt indulásakor a magasabb küszöb. Nézd meg a 2010-es választást, a Fidesz-kdnp listája számára a küszöb érték 10% volt!

[link]

2019. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag 18 mandátum a maximum amit a Fidesz be tud zsebelni, abban az esetben, ha az MSZP, a DK és a Jobbik is csak 7%-ot ér el és más ellenzéki párt nem üti meg az 5%-ot. Én 15 Fidesz mandátumra tippelek.
2019. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!