Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugtát nem megváró, "próbav...

A nyugtát nem megváró, "próbavásárlást" eszközlő APEH-ellenőröket is ugyanúgy eljárás alá vonják, mint az RTL-Klub oknyomozó riportereit (a megrendezett vesztegetési ügyből kifolyólag)?

Figyelt kérdés
Most volt az előbb az RTL műsorán, hogy rabosították azt a riportert, aki egy oknyomozó riport készítése közben az ügyészség szerint bűnsegédletet követett el, mert egy korábbi riportban bemutatták, hogy hogyan lehet korrupcióval mozgássérült parkolókártyát szerezni. Állítólag Magyarországon a vevőknek kötelességük megvárni a nyugtát. No kedves inkognitós apehos próbavásárlók! Titeket nem kellene jól s.....-berúgni azért, amit csináltok? ...
2008. nov. 11. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerinted milyen ember megy el APEH ellenőrnek?

Ezek nem a "Pöttyös" regényekből léptek elő, rafinált gazember egy részük, bár biztos nem mindegyik.

És semmiféle eljárás alá nem vonják őket (meg a motoros rendőröket sem), mert a mundér becsülete fontosabb az igazságnál.

2008. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jjjah, én is ettől tartok :-(
2008. nov. 12. 07:20
 3/8 anonim ***** válasza:

"Állítólag Magyarországon a vevőknek kötelességük megvárni a nyugtát."


Állítólag nem.

A nyugtát az áruval együtt kell odaadni, nem késöbb. Ha az ellenőr nem az áruval együtt kapja meg, akkor már büntet. És teljesen jogosan. Erről ennyit.


Az újságíróval kapcsolatban meg azért kiváncsi lennék, hogy mi is lenne az alternatíva? Ezetleg az, hogy

"Igaz, hogy most van nálam 2 kiló heroin, de éppen oknyomozok, nézze itt az újságíró igazolványom is, úgyhogy engedjenek csak szépen el!" hm?


majd a bíróság felmenti.

gondolkozz, mielött hülyeségeket beszélsz.

2008. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Demagóg faszfej
2008. nov. 14. 08:00
 5/8 anonim ***** válasza:

mi van arra számítottál, hogy majd hasonszőrű idióták serege fog helyeselni? Közben meg le se szarják az idióta kérdésedet?


szomorú egy világ ez... :D:D:D:D:D

2008. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kell helyeselni, sőt, a KORREKT ellenvélemény még építő jelleggel is hathat, de ez a "gondolkozz, mielőtt hülyeségeket kérdezel" típusú megnyilvánulás az, ami sok ember zsebében kinyitja a bicskát. Te gondolkozz inkább, hogy mennyire szereted percek alatt hatványozni az ellenségeid számát, illetve magadra haragítani az embereket a stílusoddal!
2008. nov. 15. 07:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tele van a hócipőm a próbavásárlókkal, ellenőrökkel. A múltkor a postán volt előttem egy nőci és jegyzetelt valami papírra, hogy az éppen az ablaknál dolgozó nő mit mondott kérdezett, adott e nyugtát. Szegény nő az ablak mögött majd meg szakadt, mert egyedül volt nyitva egész délelőtt, még vécén sem volt! Legszívesebben felrúgtam volna a próbavásárlót, hogy nem szégyelli magát. Ráadásul a postán, ha jól tudom nyugtát azonnal kinyomtat a gép anélkül nem is tudják eladni a cuccokat, nekem legalábbis mindig adnak, ha borítékot veszek. Magyarországon mindig a dolgozó embereket "ba...."-gatják. Szerintem ha valaki előre bejelenti és minden anyagot a rendőrségnek átad, azt nem lenne szabad rabosítani. Én inkább azt látom az ügyben, hogy az egyik ügyintéző aki lebukott rendelkezik kapcsolatokkal az ügyészségen.
2008. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak itt nem volt bejelentve előre, és nem volt rendőrségi biztosítás a háttérben. Ugyanis ezt ő utólag tálalta. Ha meg nem tálalta volna, akkor most lenne egy mozgássérült-igazolványa.

Bármennyire fájó, az eljárás nem az, hogy csinálok valami törvénybe ütközőt, azt kitálalom és utána várom a csodát.

Véleményem szerint is jogosan vonták eljárás alá, hiszen törvényt sértett. A bíróságnak viszont talán feladata lenne felmenteni. De ez még a jövő zenéje.


Attól, hogy újságíró, nincs joga a törvényt áthágni. Még akkor sem, ha ő úgy gondolja, hogy ezzel a társadalmat segíti. Sajnos a demokrácia az ilyen. Itt - ilyenkor különösen - mindenki egyenlő...


Még az sem biztos, hogy a bíróság fel fogja menteni. Bár tény, hogy nagy nyilvánosság előtt beismerő vallomást tett és mindent dokumentált, de ez még nem biztos, hogy OK arra, hogy felmentsék. Hiszen - az előttem szólók példájából kiindulva - ha én úgy árulok drogot, hogy mindent dokumentálok, és ha egyszer mégis lebuknék, akkor esetleg lehetne hivatkozni arra, hogy de hát... (Igaz, hazánkban nincs precedens.)


A halálbüntetéseket foganatosító hóhért is "bíróság elé vitték" emberölésért. Azzal a különbséggel, hogy addig a hóhér el sem kezdte nem éppen kedves munkáját, amíg nem kapta meg az amnesztiapapírt. Mert ha az nincs, őt is joggal elítélhetik emberölésért.


Annak, hogy ez a riport elkészülhessen - és ne legyen következménye - más módja lett volna. Így viszont nagyobb a felhajtás, a szenzációhajhászat, a sajtóban írás, tehát az RTL Klubnak cseppet sem rossz...

2008. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!