Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor cseréljük már le a...

Mikor cseréljük már le a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Zenéje búskomor, deprimáló hatású.

Szövege avítt nemzetfogalmon alapul, és az "Istenhez" fohászkodás semmibe veszi az amúgyis tetemes létszámú magyar ateista vagy agnosztikus világnézetét.


Tehát egy lendületesebb, felemelőbb zenéjű Himuszra van szükség, aminek a szövegével minden magyar azonosulhat!



2019. máj. 19. 21:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem te fogod eldönteni, hiába írogatod ki időközönkénti jelleggel!
2019. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

" A kérdező kommentje:Írjunk ki pályázatot az új Himnuszra!"

Irjál! Én nem irok mert nekem megfelel meg nincs annyi pénzem, hogy ilyesmire költsem. Te nagyon gazdag lehetsz ha ilyesmit meg tudsz fizetni.

2019. máj. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
Csak az ország felének ez a himnusza. Az ellenzéknek már régóta ez a dal a himnuszuk https://www.youtube.com/watch?v=3u_Ujht6U4I
2019. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
Annyi biztos, hogy a magyar nemzetet durván megtépázta a történelem, de a Himnusz azt sugallja, hogy erre kívülről kell számítanunk kompenzációra. Tudjuk, hogy ez soha nem fog bekövetkezni, úgy hogy lehet, hogy pszichológiai szempontból tényleg nem éppen optimális a célra az egyébként szép költemény.
2019. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

"Zenéje búskomor, deprimáló hatású."


Eeeez?



https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=Wne8TIwKK8c

2019. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

Most akkor indítsátok el ezt.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=Wne8TIwKK8c


És közvetlen utánna ezt

https://www.youtube.com/watch?v=GRm4IpY73gg


És így egyszerre hallgassátok meg a kettőt.

Ez így egyszerre valami csoda.


Én ezt tenném meg Magyarország hivatalos Hímnuszának.

2019. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%
Még annyit az utolsóhoz hogy a hangerőre ügyeljetek.
2019. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
nekem úgy tetszett a legjobban ha a gitár hangosabb volt egy kicsit a fehér táltosok énekénél.
2019. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem semmi értelme nem lenne megvaltoztatni. Ez jelképe a történelmünk

főbb (általában negatív) eseményeinek. Ez valószínű nem fog változni,mert mindig rossz döntést hozunk. Szerintem nem búskomor, inkább dicsőségesen fejezi ki a "balsorsokat".

2019. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell azt lecserélni. Megrezdül vele a lelkünk. Ez olyan tipikus magyar dolog, én szeretem ezt a Himnuszt, meg amúgy én tökre örülök, hogy létezik, és hogy a Himnusz a mi himnuszunk. Nagyon szép szerintem ,én lenyűgözőnek találom, és csodálom. Viszont aki meg másfajta himnuszt szeretne, akkor hallgassa ezt:

Oláh Ibolya - Magyarország.

De azt, hogy az ünnepségeken a Himnusz megy meg a Szózat, meg a Nemzeti Dalból is hallottam már megzenésített verziót; na, szóval, ezeken ne változtassunk, ez így kell, ezek így hozzánk tartoznak. Én szóval imádom a Himnuszt, nekem érzelmi szálak vannak vele. De amúgy egyébként az Oláh Ibolya-számmal is. Az is tök fain, azt is imádom. Egyébként meg ünnepségekkor, egyszer-egyszer kibírod, még ha nem is vagy igazán oda érte:) Nem kell lecserélni, tökéletes a Himnusz:) De egyébként szóval van még egy csomó gyönyörű tipikus magyar dal, pl még Deniznek is van valami Budapestes száma, az is elég jó, meg még mindig ezeken kívül is van egy csomó:) Szóval hogyha változatosságra vágysz, Kérdező, akkor hallgass változatosan:):) Jók ezek mind. Szép a magyar nyelv, szépek a magyar dalok:) Ügyesek a szerzők, ügyesek a zenészek-énekesek:):):) Mindegyikük király nagyon:):) Legalábbis csomóan, szóval sokminden jót tudsz hallgatni:) Vagy pl írhatsz magadnak egy saját verziós himnuszt is, és akkor pl megtanulnád elgitározni, vagy szimplán csak énekelve is jó. Vagy pedig megírsz egy szöveget, és megkérsz valakit, hogy írjon rá zenét:) Tök jók ezek a dolgok is:):):) Szóval 100 szónak is egy a vége, a Himnuszunk cool.:)

2019. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!