Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor cseréljük már le a...

Mikor cseréljük már le a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Zenéje búskomor, deprimáló hatású.

Szövege avítt nemzetfogalmon alapul, és az "Istenhez" fohászkodás semmibe veszi az amúgyis tetemes létszámú magyar ateista vagy agnosztikus világnézetét.


Tehát egy lendületesebb, felemelőbb zenéjű Himuszra van szükség, aminek a szövegével minden magyar azonosulhat!



2019. máj. 19. 21:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

A kezdet kezdete óta megy a húzakodás, hogy a Szózat vagy a Himnusz legyen a nemzeti himnuszunk.


Az megvan, hogy csak 1989 óta hivatalosan az?

2019. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Mik azok amik számításba jöhetnek?

Nekem semmi bajom a himnusszal, se a szózattal.

2019. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Írjunk ki pályázatot az új Himnuszra!
2019. máj. 19. 21:38
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha Kádárnak megfelelt és még Rákosi se tudta lecserélni, akkor gondolom neked még annyira se fog menni. Ez már egybeforrt a néppel, világnézettől, politikai oldaltól függetlenül a magyarok többsége elfogadja.
2019. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

"semmibe veszi az amúgyis tetemes létszámú magyar ateista vagy agnosztikus világnézetét"


Jajj, hagyjuk már! Nem vagyok nagy vallásos, de ez elég gáz... Nézz utána, hogy eredetileg mit is jelentett a himnusz szó!


Amúgy lehet, hogy a Szózat jobb lenne himnusznak, de nem azért, mert a Kölcsey Himnusza nem veszi figyelembe az ateistákat. :D

2019. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Ha új Himnusz lenne, akkor az nem igazán takarná a valóságot...
2019. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

"Zenéje búskomor, deprimáló hatású."


Tükrözi az ország történelmét. Mi ezzel a baj?

2019. máj. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

A Himnusz a Miatyánk imára épül.

Isten áldd meg a magyart, jó kedvvel, bőséggel...nyújts feléje védőkart

Mi Atyánk, ki a Mennyekben vagy... add meg mindennapi kenyerünket...ne vigyj minket kisértésbe...szabadíts meg a gonosztól.

A Himnusz eredetileg gyorsabb (bmp) volt. Bár borúsan indul, de a végére kitiszul.

2019. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

Ha valami okból betiltanák a Himnuszt, egyetlen alternatíva lenne.

A Romer Mindörökké Magyarország száma.

De szerintem ők se egyeznének bele, hogy macerálják a Himnuszt, ők lennének az elsők, akik tiltakoznának a betiltás ellen, erővel.

2019. máj. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Havonta felkerül egy ilyen kérdés...

Amúgy meg nem édes mindegy átlag ember úgy sem hallgatja minden nap,én is kb utoljára az utolsó tanévzárón hallottam aztán ennyi. Szóval tényleg édes mindegy.

2019. máj. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!