Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországot mi okból...

Magyarországot mi okból utálták / utálják Európában?

Figyelt kérdés

Egy történelmi témájú könyvben olvastam, hogy nagy szerepet játszott a trianoni döntésben a magyarokkal szemben szinte egész Európában uralkodó ellenséges hangulat. De nem volt magyarázat ehhez a kijelentéshez.

Aztán még hallottam olyat, hogy a második világháborúban is a magyarokat utálták a legjobban a németek és a szovjetek is, például a keleti fronton a németek elkergették a magyarokat a házakból hogy kinn aludjanak a minusz 30-40 fokos hidegben meg elszedték tőlük a felszerelésüket a visszavonulás során, sőt magyar katonákat lőttek le több esetben. A szovjetek pedig Magyarországon hajtották végre a legtöbb erőszakos cselekményt 1944-1945ben.


Az egyik ismerősöm pedig azt mondta hogy a legtöbb országban - ahova menni szokott focimeccsekre - nagyon utálják a magyarokat és előszeretettel támadnak meg szurkolókat.


2019. máj. 20. 16:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Az országot nem utálják az embereket viszont igen, mert az átlag magyar önző nagyképű és rettentően irigy.


A másik lényeges dolog hogy az utakon rettegnek a magyar rendszámtól mert általában faszul vezet

2019. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#9 ezeken jót röhögtem. de közben sírtam is egy kicsit, mert sajnos tényleg ilyen képet mutatunk kifelé.
2019. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

" A szovjetek pedig Magyarországon hajtották végre a legtöbb erőszakos cselekményt 1944-1945ben."


Ezt hogy igaz-e nem tudom, de az ugye megvan hogy mikor a Második Magyar Hadsereg bevonult halomra erőszakolták az orosz nőket, a férfiakat legyilkolták, a falvakat kifosztották és felégették? Félre értés ne essék, én a legvésőbbig magyar párti vagyok és a németet rohattul rühellem, de a történelmi hűség azt kívánja, hogy ezt is mondjuk el mielőtt háborgunk. A német nem csinált ott olyan állati dolgokat mint mi, pedig egyáltalán nem utáltak és ma sem utálnak minket az oroszok, de akkor Sztálin maga adta ki a parancsot a három nap szabad rablás engedélyezésére, és épp a fent leírt okok miatt.

2019. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindenki. A környező szlávok nagy része igen, történelmi okok miatt. Kivételek a szlovének, akik neutrálisak és a horvátok, akik bírnak minket.


A románok szintén, mondjuk az az utóbbi időben ez sokat javult.


Nyugaton a legtöbb kelet-európai embert utálják, nekik mi vagyunk a bevándorlók, rengeteg kelet-európai megy ki dolgozni oda és mondanom sem kell, hogy nagyrészük csak megélhetésből csinálja, annak az embernek a mentalitása is olyan, hogy itt vagyok pénzt keresni, de csókoljatok kezet érte, mert rohadtul nincs kedvem ezt csinálni. Tehát a kivándorlók között sok a suttyó tényleg (meg a brazil). Lengyelekről, románokról is mondanak ilyeneket. Aki meg azt mondja, hogy Magyarország a legelmaradottabb Európában, annak ajánlom nézze meg Moldvát, Fehéroroszországot, vagy Ukrajnát (azért tény, hogy ez nem mentség, dehát na).


Délen a bulgárok, de főleg a görögök bírnak minket, és az olaszoknak sincs bajuk velünk.


Északkeleten a finnek és észtek szintén bírnak minket, a lengyelekkel is megy a megszokott jóbarátság, a többi semleges.


Tehát aki utál minket az a nyugat és a Nagy-Magyarország területén élő legtöbb szláv és román. Amúgy sokan bírnak minket Délen és Északon.


Összességében nem rosszabb a megítélésünk, mint a legtöbb kelet-európai országnak.

Az viszont tény, hogy az élenjáró országok nem bírnak minket (kivéve a finneket).

2019. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, lehet kicsit félreérthető volt. A románok szintén utálnakot akartam mondnai.
2019. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!