Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban kezd nagyon népszerű...

Valóban kezd nagyon népszerű lenni a momentum, szerintetek is a legjobb párt Magyarországon? Van esély hogy kormányzó párt legyen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 14:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%
#10 az elmúlt 30 évet le kell váltani és visszahozni a Kádár rendszert
2019. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 mindentudó99 ***** válasza:
38%
Egymillió az egyhez. Tehát van esély.
2019. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#11. Az elmúlt 30 évet le kell váltani és XXI. századi politizálásba kell kezdeni, ki kell lépni a XX. századból...


Viszont a Monentum sajnos az MSZP, az óbaloldal felé kedett el közeledni az elmúlt hónapokban. Én is sajnálom és jobb lenne azt mondani, hogy ez nincs így, de én ezt látom, és elutasítom a saját tudatalattim által tukmált szemellenzőt...

2019. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A Fidesznek is el kellett kezdenie valahol, új arcként őket sem választották meg egyből. Kiépíteni az imázst gyaktan évtizedes meló. Elképzelhető, hogy 10 év múlva már az LMP és a Momentum verseng a politikai porond első helyéért. De most, 2019-ben nincs esély rá.
2019. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen van rá esély. Mint minden más politikai pártként viselkedő pártnak, a Momentumnak is az a célja, hogy kormányra kerüljön. Én nem látom, hogy nagyon közeledne a régi baloldali pártokhoz. Azzal, hogy leülnek tárgyalni más pártokkal egy-egy meghatározott kérdésben, még nem adják fel a saját programjukat.

BTW, a legtöbb nem-Fidesz szavazó azt várná, hogy valamilyen átütő formáció jöjjön létre a demokratikus oldalon. Ez nem megy úgy, hogy van 6-8 párt egyenként 1-től 10%-ig terjedő támogatottsággal szemben a Fidesz minimum 50%-val. Ráadásul ezek a pártok egymással küzdenek immár 10 éve, ahelyett, hogy a Fidesz-t próbálnák valahogyan megszorongatni.

Úgy látom, sokan azt várják, hogy a Fidesz hibázzon egy hatalmasat, amitől a tábora elpártol tőle, és az majd a kedvenc pártját helyzetbe hozza. Addig pedig a kedvenc párt minden eszközzel határolódjon el más pártoktól.

Szerintem pedig az ellenzéki pártoknak kötelességük minden esélyt megragadni, hogy a Fideszt botlásra kényszerítsék.

2019. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nagyon népszerűvé válást én nem tapasztalatok, alig hallani róluk (kampányidőszakon kívül), de nekem szimpatikusak. Kormányzó párttá szerintem nem válnak mostanában, kevés ember hisz bennük, egyrészt a fiatalságuk miatt, másrészt van bőven választási lehetőség a baloldalon. A Fideszt leváltani csak teljes összefogással lehet, talán. Vagy valami hatalmas balhé bukik ki náluk, vagy ha jobban felszínre kerülnek a problémák, pl. szegénység és már a fideszesek is érintettek lesznek, bár most is van aki 50-60 ezer Ft nyugdíjból él és büszke fideszes, vagy valami csoda történik, vagy nem tudom. De amíg o.v. van, addig a Fidesz lesz kormányon és addig nem csak a Momentumnak, hanem másnak sincs nagyon esélye.
2019. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#4: Ezt hol olvastad a programjukban? Egyik pont sem igaz amit írtál.
2019. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
#10: Gondolom az önkormányzati választásokra gondolsz. Az nem zavar, hogy vidéken a legtöbb helyen teljes ellenzéki összefogás lesz, illetve Budapesten is egyeztetnek még az ellenzéki pártok, mert csak így van esély a fidesz ellen? Vagy az jobb lenne, ha mindenki elindulna külön-külön, és a fidesz 35%-kal letarolna mindent? Ha a Momentum az MSZP felé közeledik, akkor ennyi erővel az LMP meg a Jobbik is. Az önkormányzati és országgyűlési választások rendszere egyszerűen arra kényszeríti az ellenzéki pártokat hogy összefogjanak. Vagy az történik, mint ami tavaly vagy 2014-ben is, a fidesz 40-50% közötti eredménnyel is simán kétharmadot hoz, illetve az önkormányzati választásokat is letarolja. Kár hogy ezt az ellenzéki szavazók nagyrésze nem tudja felfogni.
2019. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: hosszútávon lehet rá esély, hogy egyszer kormányra kerülnek, de addig még nagyon hosszú az út. De szerintem hibáikkal együtt is a legnormálisabb párt ők ma Magyarországon, így én vasárnap rájuk fogok szavazni.
2019. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
28%
Csak hogy a MSZP-PM-DK-Momentum kizárta az LMP-t és a Jobbikot a Budapesti egyezkedésekből és felosztották egymás között a kerületeket, annak ellenére, hogy előtte beleegyeztek az LMP azon javaslatába, hogy várjanak a kerületek felosztásával az EP választási eredményekig...
2019. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!