Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis miért menjen el ebben...

Mégis miért menjen el ebben az országban egy ellenzéki bármilyen szavazásra?

Figyelt kérdés

[link]

Csalás a választási törvény úgy ahogy van, csalás a választás összes körülménye, a szavazatszámlálók beszámolói alapján csalnak a körzetekben is, az NVI-ben ki tudja mi folyik, az egy rejtély.


2019. máj. 24. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Akkor ne menj szavazni! 😄
2019. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dorkakas ***** válasza:
59%
Alakítsatok normális ellenzéket, aminek nem kell a saját alkalmatlansága és szerencsétlensége miatt "választási csalásra, tisztességtelen kampányfeltételekre" hivatkozva tálalni a folyamatosan sikertelenségét. Aminek elvei vannak és méltósága, nem pedig földön hempergő dúsgazdag megélhetési politikusokból áll, akik még a saját szavazóikat is kinevetik és pofátlanul átverik.
2019. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Tegyük fel, hogy így van és minden csalás.

Akkor ha úgyis mindegy alapon nem mennek el az ellenzéki pártokra szavazók, abban az esetben nem lesznek ellenzéki képviselők és egy minimális kontrollja sem lesz a hatalomnak. Létrejön az abszolút diktatúra és az azt gyakorló párt cinikusan megjegyzi majd, hogy a nagy többség őket akarja, holott csak nem mentek el szavazni azok, akik más véleményen vannak. Nem lesznek képviselve az érdekeik, idővel már a félig-meddig objektív hírek sem jutnak el hozzájuk, hanem csak azok, amiket a hatalom akar nyilvánosságra hozni.

Kontroll nélkül már tényleg azt csinál a hatalom amit akar, nem kell már ellenzékiekkel küzdenie és alternatíva nem lévén, már egyre kevésbé lesz érdekelt legalább minimálisan az emberek (beleértve a saját szavazói) érdekeinek szem előtt tartásában. Ekkor már a korábban a hatalomra voksolók számára is kezd kellemetlenné válni a helyzet (úgymond felnyílik a szemük), de késő lesz, mivel képtelenség lesz új pártot alapítani és szembemenni a hatalommal. Létrejön egy "1984" típusú diktatórikus világ.

2019. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ne essünk már át a ló túloldalára könyörgöm. Nem mondom, hogy a vidéki szavazókörökben, ahol nincs ellenzéki, ott ne fordulna elő simlizés, de a nagy részében ilyen nem fog megtörténni. Nekem ez már a harmadik választásom lesz jegyzőkönyvvezetőként, de eddig sosem tapasztaltam semmi törvényelleneset. A szavazóköri végeredmény is mindig megegyezett az általunk számolttal. Mondom ezt egyébként ellenzékiként. Úgyhogy ne vészmadárkodj, hanem tessék szépen elcsoszogni a szavazókörödbe. Én is fogok húzni egy ikszet a Momentumra vasárnap.
2019. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Szükség van ellenzékre is. Még akkor is, ha nem nagyon tud mit csinálni.
2019. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

OK, ne menj el szavazni!

Ha neked az kell, hogy mások döntsenek helyetted, mert ők viszont elmennek és szavaznak - akkor ne menj. Tényleg, minek mennél? Majd én elmegyek és szavazok, aztán majd mindkettőnknek úgy lesz ahogyan én akartam.

Nekem szuper.

Neked is?

2019. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nem mondom, hogy a vidéki szavazókörökben, ahol nincs ellenzéki, ott ne fordulna elő simlizés, de a nagy részében ilyen nem fog megtörténni."


Akkor szerinted a szavazatszámlálók például a cikkben hazudnak? És pontosan elég ha a körzetek kis részében nincs ellenőrzés, azok segítségével már elcsalható a 2/3-ad, egy esetleges összefogás esetén pedig még az egyszerű többség is! Volt olyan ki nem vizsgált beadvány 2018-ban ami pontosan arról szólt, hogy a nem ellenőrzött körzetek eredménye arányaiban eltér az ellenőrzöttekétől.

2019. máj. 25. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!