Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » DK-sok! Miért nem zavar...

DK-sok! Miért nem zavar titeket Gyurcsány Feerenc katasztrofális gazdaságpolitikája?

Figyelt kérdés
Nem fogom részletezni, elég megnézni bármilyen adatot 2004-től a válság előttig, gazdasági növekedés lassulása, növekvő infláció, munkanélküliség, államadósság, stagnáló bérek stb. Pártoktól független vagyok, tényleg csak szeretném megérteni a DK-sokat, mert rajtuk kívül kb.minden párt szavazóit megértem mi mozgatja őket, de Gyurcsányékban mit bírnak? Még ha legalább valami humánus baloldali figura lenne, aki csak felelőtlenül osztogatott, de még az sem, hanem egy neoliberális szemléletű alak aki utána a saját elhibázott gazdaságpolitikája miatt hozott megszorításokat. Én ezt így látom, de nyitott vagyok és szeretnék értelmes válaszokat, elsősorban DK szimpatizánsoktól.
2019. máj. 29. 10:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Már Románia is rég elhúzott, már csak abban bízhat az Orbán kormány, hogy legalább Bulgária nem előz be minket. Erről szó nem volt a csúnya Gyúrcsányos időkben, nehogy már egy sokkal jobb időszaktól rettegjünk most, mikor a legalja országot csinálta belőlünk a Fidesz a régióban.
2019. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, te pedig hasonlitsd össze az esőben álló embert velem, aki itt a szobában ülök. Ő vizes, én meg száraz vagyok. Nyilván az illető eszméletlenül izzadós fajta. Vagy mégse?

Ilyen a te 2004-8-as gazdasági összehasonlításod. Gazdasági összevetéseket kissé árnyaltabban szokás elvégezni, akkor is óvatosan fogalmazunk. Az ilyen határozott kijelentések, mint amiket tettél, arra világítanak rá, nem érted amiről beszélsz. Ez a jelenség a tanárok számára egy közismert gyakori dolog, pontosan lehet tudni az okát, különösebb vizsgálat se kell.

2019. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

ma 15:05


Akkor fejtsd ki bővebben,mik voltak a Gyurcsány kormány gazdasági sikerei, meggyőzhető is vagyok akár, komolyan mondom. Az Orbán-kormány adatai továbbra sem érdekelnek,nem védtem őket, és sosem szavaztam rájuk, az amúgy sem válasz, hogy bezzeg ők is szarok.

2019. máj. 29. 15:14
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Gyúrcsány nem öleti meg a neki ellentmondó vállalkozókat mint a fidesz. pl welt 2000 ügy. Jelenleg ez bőven elég ahhoz hogy ehhez a szervezett bűnözői csoporthoz képest gyúrcsány legyen a ma született bárány.
2019. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem Orbánhoz képest kérdezem, megégyszer mondom. Továbbra is várok egy értelmes, részletekbe menő választ Gyurcsány gazdaságpolitikájának pozitívaimuairól.
2019. máj. 29. 19:41
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Kár, hogy nem érkezett olyan válasz, ami a kérdésre válaszol, mert én is kíváncsi lennék. Én csak DKs ismerősöktől tudok idézni, volt aki azt mondta, hogy milyen rendes és becsületes hogy, bevallotta, hogy elkurta. Szerintem egyébként a retorikájával arat, nagyon meggyőzően tolja a szövegét. Mindent meg tud magyarázni, nincs számára megmagyarázhatatlan.
2019. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem zavar bennünket! Mi szeretjük igazmondó, adakozó nagyvezírünket, isszuk minden szavát és megyünk utána mint a birkák a kolomp után aki bár elqrta és hamisította a költségvetési adatokat, de hajrá feri és déká!


Na most, hogy kikapcsoltam a szarkazmussal vegyített iróniát, és értelmes választ nem fogsz kapni ezektől, mert a fidesz ellen bármi áron szavazókat azokat leszámítva akik totál kilúgozott agyúak szavaznak csak erre a hányingerkeltő bandára. De most azt hiszik, hogy ők sz.rták a spanyolviaszt, holott a magukat csúfosan lejárató szocik és jóbbikosok romjain kapaszkodtak fel.

2019. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Valóban nem jött egy értelmes válasz se DK szimpatizánsoktól, ezért végignéztem egy 2 órás beszélgetést Gyurcsánnyal ahol a téma is szóba kerül. Itt nagyjából azzal érvel, hogy a konvergenciaprogram miatt voltak ilyen rosszak a gazdasági mutatók, utána 2008-tól fellendülés lett volna, ha nincs a válság. Hát nem igazán győzött meg :D
2019. máj. 31. 06:17
 19/22 anonim ***** válasza:

Provokatív kérdés!

Fizetik ezért?


A tények:

[link]



Az egy főre jutó GDP megduplázódott.

Az utóbbi 8 évben huszon százalékkal nőtt. mínus USA infláció. Épültek autópályák aminek kapcsán betelepült sok nyugati cég. Az elmúlt 9 évben mi épült? Ló-wellness, stadionok, király a várba, múzeumok emiatt el a várból. Népfőiskola, kisvasút, TAO. Hirtelem más nem jut eszembe. Részletekben. Mennyi volt a valutartalék, magánnyugdíjalap, munkanélküli segély,.... kormányváltáskor? Most? A Feri ezt valahogy így foglalta össze: Kilométerenként nem sokkal többől építettünk autópályát völgyhidastól, mint ti kerítést.


Elemezhetné as USB ezen tanulmányát:

[link]


Lesz kedves kigooglizni az USB korábbi tanulmányait a témában.

A leszakadás permanens.

A tény hogy a Gyurcsány érában a szófiai átlagbér vásárlóerőparitáson nem ért többet a budapestinél mutatja az irányt, valamint azt, hogy nem milyen minőségi munkát végez a vezetés.

A stadionépítéseket, a korrupciót, a közmédia színvonalát is említésre méltónak tartom.

2019. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok DK szimpatizáns, jelenleg a Momentummal szimpatizálok, bár ha csak kettejük közül lehetne választani, akkor ezerszer inkább választanám Gyurcsányt, mint Orbánt, szóval valamilyen szinten talán releváns a válaszom.


Adatokkal nem akarok dobálózni, nem érdekel mikor mennyi volt a GDP meg a növekedés és társai, úgyis mindegyik politikai tábor meg fogja találni azokat az adatokat, amik az ő igazukat támasztják alá. Sok rossz döntés is született a Gyurcsány-kormány alatt, ezt sem célom vitatni.

Nekem ha valami tetszett/tetszik Gyurcsányban, akkor az a piacpártiság. Voltak tervei az egészségügy átalakítására, modernizációjára, részleges privatizációra, több biztosítós egészségügyre. Bár nem ő vezette be, de akkoriban ugye volt magánnyugdíjpénztár, amit az Orbán-kormány szüntetett meg. Sokkal jobb volt az oktatás minősége akkoriban (PISA-tesztek eredményeit érdemes megnézni), aminek szintén hosszútávon hatása van a gazdaságra. Szóval ő azt tartotta jó iránynak, hogy az emberek sokkal kevésbé legyenek az államra utalva, és ha valami, akkor ez szimpatikus (volt) benne. Illetve egyáltalán az, hogy amikor ő kormányzott, akkor alapvetően ilyen kérdésekről szólt a politika (legalábbis ha Gyurcsányon múlt volna, akkor erről szólt volna, más kérdés, hogy ebben az akkori ellenzék nem feltétlen volt partner), nem az idióta sorosozásról meg libsizésről meg társairól. Persze, neki sokkal nehezebb dolga volt, mint Orbánnak, mert volt egy nagyon erős, és demagóg ellenzéke (Fidesz), és lássuk be, a magyarok jelentős részében nagyon erős a gondoskodó államról alkotott kép, hogy majd állambácsi mindent megold... na ebbe az egészségügy (részleges) privatizációja nem fért bele.


Egy szó, mint száz, a neoliberális szemlélete nekem alapvetően tetszik. Elhibázott gazdaságpolitika alatt nem tudom konkrétan mit értesz, a szükséges megszorítások egy folyamat vége voltak, amiben bár ő is valamilyen szinten hibás volt, de azért előtte Orbán és Medgyessy is hozzátették a magukét az osztogatásaikkal. Amiben hibázott, hogy ő ezt folytatta a 2006-os választások előtt, mert nyerni akart. Amit ha te egy Teréz anyába oltott Gandhi vagy, akkor nyilván nem teszel meg, de ha politikus vagy, és választást akarsz nyerni, akkor meg fogod, főleg ebben az országban ahol krumplival lehet szavazatokat vásárolni. De a megszorításokra pont az ő és az elődei osztogatása miatt volt szükség, nem az "elhibázott gazdaságpolitikája" miatt, jelentsen ez bármit is, annyi ideig nem is volt hivatalban a 2006 második felében kezdődő megszorításai előtt, hogy igazán önálló gazdaságpolitikája legyen. 2006-ban belátta, hogy ez így nem mehet tovább, nem folytathatja tovább az első Orbán-kormány vége alatt kezdődő, majd Medgyessy alatt folytatódó osztogatásokat, (erről szólt az őszödi beszéde is amúgy), és meg kell húzni a nadrágszíjat. Erre ment rá a 2007-es növekedés, 2008-ra már 3% körüli növekedés volt tervben, de jött az elmúlt 80 év legsúlyosabb gazdasági válsága, a történet többi részét pedig mindenki ismeri. Tldr: a 2000-es évek elejének-közepének elhibázott gazdaságpolitikája egyáltalán nem csak Gyurcsány műve, csak mivel a végén az ő nyakába borult az egész, így vele azonosítja mindenki.

2020. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!