Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más országban vittek már...

Más országban vittek már véghez olyan, vagy hasonló változásokat, mint a Fidesz akar most itthon? Ha igen, akkor ott mi lett az eredmény?

Figyelt kérdés

Persze minden országban más a gazdasági helyzet, de érdekelne a dolog. Nem is muszáj, hogy a közelmúltban végrehajtott változásról legyen szó...

Szóval tud valaki ilyenről?


2010. máj. 18. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nekem már volt egy ehez hasonló kérdésem, magyarországon olyan dolgok menek végbe amely a megszorításokra épül rá pl: a rendőrségnek teljes hatalmat adnak akárkit megbüntethetnek 10 e forintal mert monjuk othon hagyta a papírjait. vagy pl: A iskolákban közép suliban kető igazolatlan jegyzőhöz megy és a családit is elakajárk veni attol akinek a gyermekének kető darabb igazolatlana van az az 10 óra hiányzása. Másrészröl a fidesz és a jobbik a alkotmány bíróságot vette célba. A szegény embereket jobban megszoritcsák azzal hogy akik messze laknak az iskolátol anak nem lesz olyan hogy ne legyen legalább 2 igazolatlan órája. Az én iskolámban is legalább most év végén a egész osztályomnak van legalább 2 databb, nekem is :D szóval ez a fidesz ja és ez még semmi sorolhatnám . A ketös állampolgársák a külföldieket akarják támogatni nem az ithon lévő szegény embereket vagy segíteni a rendesen dolgozó embereknek, vagy olyan családoknak kéne segíteni akiknek nincs tető a fejük felet, akiknek elárverezik a válság véget a házukat stb én igy gondolom ha valakinek temtetcik az igy járt.
2010. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
37%
Fidesz egy az egyben a Jobbik programját tette le az asztalra... Úgy látom ennyit tudnak. Elszámoltatást lehet magukkal kezdeni!
2010. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy mi lett az eredmény? Nézz körül mondjuk valamelyik kaukázusi köztársaságban vagy Közép-Ázsiában! Nekem gyanús ez a rendszerdöntés, forradalom, meg rendszerváltás, amit most fújnak. Miért nem jó nekünk a demokratikus rendszer? Nem működött ugyan jól, de javítsák ki azt! Ennek az új rendszernek az alapja, amit most építünk, Orbán szerint az egységes népakarat. Na ettől nekem, mint tapasztalt, lassacskán öreg embernek feláll a szőr a hátamon. Túl sokat hallottam én már azt, hogy népakarat, meg nemzeti egység.
2010. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

... és már a gázkamrákat is építik, mi? :( (Előző hozzászólóknak.)


Kérdezőnek: voltak ilyen, sőt ennél mélyre hatóbb változások is. Hol jobb, hol rosszabb eredménnyel. Szerintem várjuk meg, mihez kezdenek ezzel a lehetőséggel.

2010. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21.34: Nem építik a gázkamrákat. Nem véletlenül hivatkoztam Közép-Ázsiára. Ott sincsenek gázkamrák. De én ezeket a most újnak tűnő szövegeket igenis hallottam már valahol. (Nem Hitlernél, ő keményebb volt, hanem Kádáréknál.)
2010. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sikoltó ***** válasza:

Igen, gondolom az 1 millió munkahelyre gondolsz


volt már rá több példa, Finnország 70es évek, Kína is hasonló programot vitt (persze ott gyenge a párhuzam a kultúrális különbségek miatt), de ilyen volt még a NewDeal, Hitler programja, Japán fejlődés


igazából sok még erőteljesebb folyamat is volt, a kérdés hogy meg lesz-e az elszántság és a modern szakértelem


de le kell hangoljalak, a magyar közgazdászok kb olyan "modernek" és tehetségesek mint egy lada az F-22eshez vagy SU-37eshez képest

2010. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

A Fidesz csak egyvalamit akar: hosszútávú hatalmat! Ezt meg is teheti a 2/3 birtokában. Látszatra megőrzi a demokratikus több párt rendszert (legalábbis egyenlőre),de az ellenzék bármit is mondd vagy tesz, a Fidesz akkor is azt csinál amit akar.

Orbán szavaitól pedig már 8 éve feláll a szőr a hátamon.

"Nemzeti egység kell!" 8 éve mást sem tesz,mint rombolja az amúgy sem egységes nemzetet.

"Népakarat" még annak sem ismerheti az akaratát,akik rá szavaztak. Ez csak az ország egyharmada, a többiek nem őket akarták látni kormányon.

"Forradalom". Csak hírből ismerheti a forradalmat,mert 56-ban még gondolat sem volt,nemhogy átélte volna. Én átéltem és a forradalom nem a szavazófülkékben dőlt el.

A Nemzeti egység nekem a Népfrontot idézi. A szavazásra jogosultak 99 %-a ment el szavazni (kötelező volt) és a nemzeti egységre, a Népfrontra szavazott,természetesen igennel.

Mindig a Népfront és a jelöltjei győztek.(Igaz,nem is volt más,akire szavazni lehetett volna)

A Népakarat pedig Rákosi jelszava volt.

"Miénk az ország,magunknak építjük!"

"Miénk az ország,miénk a hatalom"

" A népakarat elsöpri az ellenséget,a hazárulókat"

Még sok ilyen jelszót tudnék idézni.

És a Népakarat jelszavával vették el az emberek házát,vagyonát, söpörték le az utolsó szem gabonát is a parasztok padlásáról,vitték börtönbe,akit ellenségnek tartottak.stb.

Remélem,hogy nem jönnek újra ilyen idők,de azért OV. meggondolhatná,hogy miket beszél,és főleg miket tesz majd.

2010. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:34


a faajtós gázkamrákról beszélsz? auwitzban?

2010. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21.56: Na pont erre gondoltam én is, csak nem fejtettem ki ilyen szép részletesen. (21.03)


21.53: Ja, hát ez nagyon jó, az 1 millió új munkahely 10 éven belül. Erre szoktam én azt mondani, hogy én meg csinálok 30 új gyereket szintén 10 év alatt. Melyik a komolyabb vállalás?

2010. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de kérem, hogy maradjunk a kérdésemnél!


A 21:53 különösen köszönöm. Ilyen és hasonló válaszokat várok.

2010. máj. 19. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!