Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterheléses eredmény -...

Cukorterheléses eredmény - volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak az eredményt kaptam meg, orvossal még nem tudtam konzultálni.

24 hetesen voltam a terheléses cukorvizsgálaton, és a következő eredményeket kaptam:

éhgyomri: 4,9 mol

120 perces: 4,3 mol


Önmagában mindegyik jó lenne tehát, mert referenciatartományon belül van mindkét érték, viszont a 120 perces alacsonyabb, ami ugye nem jó.


Volt valakinek hasonló? Kellett diétázni? Mit mondott az orvos?


2018. dec. 7. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pont igy volt, ill. 4,3 ról 4,0 lett. Semmit nem kellett, nekem azt mondták teljesen jó!
2018. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsonyabb volt a 120 perces 3,9, a kezdőre már nem emlékszem. Semmit nem mondott az orvos, hogy diétáznom kéne sőt megdícsért. Szerintem ne aggódj ezen, a terhességre nincs hatással, esetleg később fog majd gondot okozni ha idősebbek leszünk.
2018. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsonyabb volt a második érték mindkét gyerkőcnél, a dokim megdicsért mindkétszer. 😊 Nyugi, ez sokkal jobb, mint ha magasabb lenne. Max annyit csinálj, h legyen vmi keksz/szőlőcukor/ropi mindig a táskádban, ha hirtelen megszédülnél, tudj segíteni picit a cukrodon.
2018. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsonyabb volt a második :) nem mondtak semmit, hogy rossz lenne de az utolsó ahogy írta, nalam is volt mindig egy csoki, mert nagyon hirtelen leesett a cukrom és sokszor ájultam be majdnem pl bevásárló központban :D
2018. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 5ről ment le 3.9re , a védőnő kérdezte nem vagyok e Ir-es ( inzulin rezisztencia, a szervezet túl bontja a cukorot) , mondtam hogy nem tudok róla , annyit mondott hogy legyen nálam mindig valami harapni való hogy ha leesne a cukrom , de alapvetően nem gond , babànak nem ártok vele :)

23hkm

2018. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!