Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjesztik azt sokan,...

Miért terjesztik azt sokan, hogy Magyarországon rosszak a fizetések?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy az ország többi részén mi van, de Budapesten pl. egy informatikust simán megdobnak kezdőként is a cégek nettó 250 ezer forinttal. És mi kell hozzá? Egy BSc diploma, 1-3 év tapasztalat és néhány értékelhető saját projekt, és már fel is vesznek bárhová. Persze tudom én, hogy könnyebb kimenni külföldre mosogatni, jó magyar mentalitás, hogy menjünk ki külföldre csicskának egy kis pénzért, micsoda ötlet... meg is van a véleményem az ilyenekről. És pont az ilyenek terjesztik azt, hogy itthon rosszak a bérek, holott ez nem igaz, csak tenni is kéne valamit.

Miért hagyjuk, hogy az ilyen fiatalok rosszakat terjesszenek rólunk külföldön?


2019. jún. 4. 12:22
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
5%
Mert hülyék.
2019. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak informatikus állásokban dolgoznak emberek.
2019. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk lehet hogy nem egy hiányszakmát kellene nézni a fővárosban, ahol egyébként is magasabbak a fizetések.


Menj el vidéki városokba, falvakba és nézd meg hogy ott milyen munkalehetőségek vannak milyen fizetéssel. Nem mindenki informatikus ám...

2019. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert ez így van.
2019. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
91%

"nettó 250 ezer forinttal. És mi kell hozzá? Egy BSc diploma, 1-3 év tapasztalat és néhány értékelhető saját projekt, és már fel is vesznek bárhová"


Nettó 250 ezer... Budapesten.. Az albélert 150 ezer forint.. a rezsire elmegy 50-70 ezer. Számoljunk 50 ezerrel. Marad 50 ezer forintod az egész hónapra. Az szerinted mi? Zsíroskenyéren fogsz élni 28-30-31 napon keresztül. És mellette félrerakni sem tudsz. Sosem lesz saját házad/lakásod, autód, butoraid. TV-d, Számítógéped. Cipőt nem tudsz venni, ruhát nem tudsz venni. Gyereked nem lehet, mert nem tudnád eltartani sem iskolába járatni. Szerinted élet az ilyen? Nem. Mimimum 500 ezer forintos fizetés kell Budapesten vagy több. De legalább országos szinten a minimálberének ennyinek kéne lennie. És akkor azt lehet mondani, hogy az ember tud félretenni, lakást venni és normális színvonalon élni.


Külföldön nézd meg mennyi a minimálbér. Duplája annak amit mondtál és diploma sem kell hozzá. Elvégzek egy hegesztői tanfolyatmot 1 év alatt, tanulok német nyelvet, esetleg alpinista képzést, kimegyek németországba és havi 1-2 milliót keresek, diploma nélkül. Akkor most csináljak egy diplomát és itthon keressel 250 ezer forintot és éljek szarul?


Na látod. Azért terjesztik, mert igenis Magyarországon rosszak a fizetések.


És amúgy a mosogatással többet keresel külföldön kint, mint itthon egy bsc diplomával.... Szóval ez a nagyon gáz.. Vagy szerinted nem?

2019. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
95%

"Miért terjesztik azt sokan, hogy Magyarországon rosszak a fizetések?"


Mert nem hazudnak úgy mint a fidesz rezsim hanem az országban, fizetésből élnének ha nem 51,5% a adó lenne megélnének nem csak élnének.

2019. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
12%

Tele vannak a hirdetési felületek kamionos hirdetéssel! 420-440 nettótól indulnak... Már olyan cég is van, amelyik a jogosítvány és egyéb képzések költségeit is átvállalja, ha 2 évet aláír a munkavállaló.... És így sincs elég sofőr....

Termelő multikhoz 160-180-200 nettóért nem szívesen megy el a magyar, hiába adnak ingyen szállást, ingyen buszt.

A közelünkben van egy ipari park. 50-60-70 km-ről is szállítják a 8 általánost végzetteket szalag mellé. A közeli maszek tüzépen a targoncás megkeresi a 200 nettót 8-17h-ig... Nem fizet albérletet, mert a sajátjában lakik...

Nyárra, 2-300 nettóért toboroznak balatoni vendéglátásba, felszolgálókat, konyhai kisegítőket, pultosokat. Szakács 500-ért alig van....

Felénk nemhogy napszámos, de már közmunkás is alig van. (A sok eső után meg is látszik a falun.)

2019. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
89%

Édes kicsi szívem.


Németországban egy sima mekis dolgozó keres €900 nettót (270.000 forint), éjszakás műszakban €1300 nettót (420.000 forint), nappalis műszakvezetőként kb. €1500 nettót (450.000 forint) és akkor még képzetlen betanított munkáról beszéltünk csak.


Egy szoftverfejlesztő meg keres minimum €3000 nettót (900.000 forint), és lesz normális nyugdíja is, nem úgy mint neked.


Rendben, a lakásbérleti költségek magasak (€4-500 egy másfél szobás kis lakás, €6-800 egy normális lakás két gyerekkel); viszont a lakáshitelek csak 2-3% kamattal futnak.


A ruha, kaja viszont ugyanannyi vagy olcsóbb mint itthon.


Magyarul iszonyúan vacakok a magyar fizetések, miközben a termékek meg ugyanannyiba kerülnek.

2019. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy a kérdező tipikusan az a huszénves élőlény aki még a szüleinél lakik és tőlük kéri a pénzt. Életében nem dolgozott meg semmiért és fogalma sincsen, hogy milyen a munka és milyen pénzt keresni, milyen spórolni milyen az, ha nem tudsz valamit meg venni pedig szeretnéd vagy esetleg olyan körülmények között él, hogy napról napra... Biztos a szülei olyan munkakörben vannak, hogy kitermelik azt a pénzt, hogy jó életszínvonalon tudjanak élni. Esetleg alá rakják a lakást a kocsit és minden egyéb dolgot. Fizetik az egyetemet, holott biztos éveket csúszik, mert szarik az egészre. Na az ilyen emberek nem tudják azt, hogy milyen itthon dolgozni és a semmiből megélni.


Tehát, ha majd egyszer oda jutsz, hogy lesz egy állásod, kirepülsz a szülői fészekből akkor rájössz majd a dolgokra.


Én még az Egyetem mellett is dolgoztam diákként, mert muszáj volt és most is dolgozok, de közben jelentkeztem egy másik szakra levelezőként. Ha végeztem, de lehet még hamarabb is.. Megyek ki külföldre. Tolom a német nyelvet ezerrel. (Eddig angolt tanultam). De Ausztriába vagy Németországba szeretnék kimenni.


És, hogy miért? Azért, hogy ne csak legyek...hanem éljek is!

2019. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest? Ukrajnához képest pl jobb a fizu...

Az a 250 ezer Ft amit emlegetsz az durván 800 Eurò, tőlünk nyugatabbra egy kezdő programozó ennek a tripláját kapja. De ami tán még szomorúbb, hogy pl egy tanár 20 év tapasztalattal még ezt a 800 Eurot sem közelíti meg. Az árakban meg egyre kisebb a különbség. Lassan Pesten sem bérelsz lakást 500 Euró alatt...

2019. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!