Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék nyitni egy frissen...

Andras Vozar kérdése:

Szeretnék nyitni egy frissen facsart gyümölcslé standot egy strandon. (még csak ötlet szintjén jár a dolog) Milyen engedélyekre lesz szükségem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 18. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de meg kell kérdeznem, hogy hány éves vagy? Amúgy nagyon jó ötlet, én örülnék ha lenne lehetőségem frissen facsart gyümölcslét inni a strandon, de nekem gyerekkoromban voltak ilyen ötleteim. Még csak 22 éves vagyok, van egy kis hentes vállalkozásom és rá kellett jönnöm, hogy a kis embereket minden erővel el akarják nyomni, mindenféle szabállyal amiknek nem lehet megfelelni, meg macerás lenne elintézni, lepapírozni, kéne valami nyugtatömböt vezetned, adózni, higiéniai szabályoknak megfelelni, ami nem annyit tesz, hogy wc után kezet mosol, meg elmosod a poharat (vagy az eldobhatós poharat kidobod) és nem hiszem, hogy annyi bevételre számíthatsz, amiért érdemes vesződni. de javíts ki ha tévedek, és kiváncsian meghallgatnám az elképzeléseidet
2017. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Az első jókat ír. Én annyit tennék hozzá hogy ha utánaszámolsz a dolognak, akkor láthatod hogy 1 dl frissen facsart gyümölcslét kénytelen lennél a dobozos gyümölcslé többszöröséért adnod - van fizetőképes kereslet rá ilyen áron is?
2017. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

"Milyen engedélyekre lesz szükségem?"


Nos, legelőször is ki kellene váltanod a vállalkozóit, melynek havi legkisebb adója 50 ezer ft. Ezek után gyors egymásutánban az önkormányzatnál a kereskedelmi osztályon engedélyt kérni, ilyen olyan ÁNTSZ, NÉBIH (vagy tudomisénmivanmosthelyette) hivatal előírásainak megfelelni, beszerezni a standot, a gyümölcsöt hűtve tartani, a helyi strand üzemeltetőjétől engedélyt kérni és területbérlési díjat (helypénzt) fizetni, könyvelő, nyugtatömb vagy pénztárgép, ezt nem tudom, stb.

És még sok minden, amit nem írtam le.

2017. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első jókat írt, nekünk ismeretségi körünkben pont ilyennel foglalkoznak 2 kis bodejuk van jól megelnek belőle de meggazdagodni nem fogsz. 1-2milliobol max már kitudod hozni. Bár enis hasonlót gondolkodok nem nyitnek meg 1-2ot mert nem hozna anyi profitot. Ha lenne egy 10-15milliod akkor abból egy 7-8at ha nyitnal szép kis pénz lenne

Napi szinten változó de olyan 60-70ezretarul néha többet is néha kevesebbet

Narancslé

2dl 450

3dl 650

5dl 999

Citrom kicsivel több és a vegyes megkicsivel több

2017. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!