Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idegen nyelvek elsajátítása...

Az idegen nyelvek elsajátítása miért probléma hazánkban?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert a magyarok lusták tanulni.
2019. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
46%
Annyi az ukrán a munkahelyemen hogy lassan perfekt leszek.
2019. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Jah, itt az a természetes hogy nem beszélnek idegen nyelveket. A színvonaltalan oktatás is rátesz egy lapáttal. De a mai világban amikor ott az internet kismillió jobbnál jobb ingyenes anyaggal nincs kifogás a nyelvtudatlanságra.
2019. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Már mi?Itt is lehet magyarul tanulni.Jó hogy nem én tanulók meg más nyelvet mikor én vagyok otthon.De azt mondják hogy a magyar nyelv nehéz és ezért tanulják kevesen.
2019. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Több oka is van.

1, a magyar nyelv nagyon különbözik a tipikus célnyelvektől, ez megnehezíti a tanulást.

2, nagyon rosszak a nyelvtanítási módszerek, a frissen végzettek is életidegen módszereket tanulnak és alkalmaznak, hiába a hiperszuper, drága tanköny ha a tanár elavult módszereket ismer csak

3, van hogy a nyelvranár se tudja a tanított nyelvet. Ez nem vicc, bemagolt valami, de élőbeszédben még egy középfokú szintet se üt meg sokuk...

4, nem elég motiváltak az emberek...

Amúgy nem kell komolyan venni ezeket a statisztikákat, Németországban se az angol nyelvtudás emeli a százalékot, hanem a török, vagy a szlovákoknál a cseh stb.

2019. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Kinek probléma?

A legtöbb jó munkahelyen már szóba sem állnak veled, ha nem beszélsz folyékonyan legalább három nyelvet, mert ma már az angol és német felsőfok szinte alap mindenkinél, akinek nyolc általánosnál több van.

ma szinte minden egyetemre járó fiatal beszél valami idegen nyelvet a többség kettőt is.

2019. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fiataloknál (30 alatti korosztály főleg) már nem kirívó a helyzet, a statisztikát az idősebb (50 feletti) korosztály rontja. Ők még anno oroszt “tanultak” igen pocsék hatásfokkal, ami rájuk ragadt, azt már rég elfelejtették, mert nem volt rá szükségük, ahogy arra sem, hogy más nyelvet megtanuljanak. Kiépítették a saját egzisztenciájukat, amivel elvannak csomóan a mai napig nyelvtudás nélkül.

Aztán rendszerváltáskor a rengeteg orosztanárból gyorstalpalóval csináltak angol- meg némettanárt, na ők sajnos még ma is oktatnak, mert nincs aki a helyükre jöjjön. De az internet segítségével szerencsére ma már nem csak az iskolában lehet tanulni és ez szerintem sokat nyom a latban, huszonévesek közt sokan tudnak min. középfok körül.

2019. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
Aki 42 éves az még oroszul tanult kicsi fiam.
2019. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az addig okés, de nem csupán orosz nyelv létezik a világon.

2019. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

"gyorstalpalóval csináltak angol- meg némettanárt"

Egy kb 3 évnyi időtartamra volt ez jellemző. De akkor se pont úgy. Mert egészen pontosan úgy volt, hogy az elején, akinek középfokúja lett, az szaktanár felügyelete alatt taníthatott csak (felsőfokúval önállóan). Aztán pár éven belül hopp, azt mondták nekik, annak is, akinek felsőfokú nyelvvizsgája volt, hogy figyelj, mégiscsak kell az a nyelvtanári diploma. De ezen pár év alatt erre maguktól is rájöttek, és már jártak levelezőre. Itt azért nagyjából ugyanazt kellett teljesíteniük nekik, mint aki nem orosztanárként, hanem homoklapátgyártóként dolgozott előtte.

Ez úgy 94-re érett meg, hogy tömegesen iskolába jártak megint, szóval 97-99 között elvégezték, akár főiskola, akár egyetem.


Amúgy szerintem orosz után angolt tanult nyelvtanárral is tökéletesen ugyanúgy van, mint hentessel, történésszel, villanyszerelővel, közgazdásszal és csillagásszal, hogy van belőle pocsék is, megfelelő is jó is és kiváló is.

2019. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!