Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is tiszta szégyen,...

Szerintetek is tiszta szégyen, hogy Anton Szandor LaVey-ről vagy Alex Sandersről nem neveztek el közterületet Budapesten, míg II. János Pálról meg igen?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 16:36
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Szerintem LaVey vagy a Sátán egyháza nem igazán nehezményezné, hogy nincs róla elnevezve közterület. Nem beszélhetek minden sátánista nevében, de szerintem legtöbbünk szeret a "sötétségbe burkolózni", rejtőzni. E vallás egy sármja, hogy keresni kell az ide vágó tudást, nem lehet úton útfélen (jelen esetben szó szerint) belebotlani. Akkor már inkább legyen Lucien Greaves tér, a TST úgyis szeret feltűnősködni.

Plusz Magyarország viszonylag vallásos, nem hiszem, hogy a katolikus nagyika szívesen lakna a LaVey utcában.

2019. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

"egy olyan személyről nevezzünk el egy teret, akiről egyszerűen nem kellene, mert nem adott semmit az országnak. Értsd, nem volt tudós, művész, felfedező, nagy hatású és pozitív megítélésű politikus stb. Ergo nem tett semmi olyat, amiből a magyarok vagy akár az egész emberiség profitálni tudott, vagy hogy fogalmazzak..."

II. János Pál pápa világszinten elismert politikus volt a vallástól teljesen függetlenül is.

2019. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem többen tudják, kik voltak, mint mondjuk egy Fiáth János, Kuny Domokos, Komor Marcell vagy Cházár András... merthogy róluk ténylegesen neveztek is el valamit"

Fiáth János: egy hajdú hadvezér, akinek többek között azt köszönheti az ország, hogy hajdú seregével hozzájárult Buda visszafoglalásához.

Kuny Domokos: keramikus művész, kerámiagyár alapító és feltaláló

Komor Marcell: építész, a szecesszió irányzatának egyik legnagyobb képviselője Magyarországon

Cházár András: az első siketnéma intézet alapítója

Arról nem ők tehetnek, hogy neked ők kiestek (illetve lusta vagy utánanézni)... Mind nagyobb formátumú ember, mint egy boszorkányosat vagy sátánosat játszó mókamesternél.

II. János Pál pápa meg a XX. századi egyház -és politikatörténet egyik legnagyobb alakja, aki kétszer is járt itt Magyarországon (mint hazája után először vasfüggönyön túli országban).

2019. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ja, hát Wikipédiaval nekem is ment volna, előző. :))) De ha kimész az utcára, és random megkérdezel embereket, kíváncsi vagyok, 100-bol hányan tudták volna ezt felmondani.

Félre ne érts, semmi bajom velük, ők legalább letették valamit az asztalra, csak arra akartam rávilágítani, hogy a nagy közismertség nem feltétele annak, hogy elnevezzunk valakiről utcát pl, mert valaki ezt hozta fel érvként, nem tudom te voltál-e.

A többiről annyit, hogy tartom magam továbbra is hozzá, hogy szigorúan szét kéne választani államot meg egyházakat, vagy ha ez rejtélyes okból nem megy, akkor megadni az esélyt a másik oldalnak is...

2019. jún. 17. 20:48
 15/15 anonim ***** válasza:

"szigorúan szét kéne választani államot meg egyházakat, vagy ha ez rejtélyes okból nem megy"

Én úgy látom, neked nem megy, hiszen te nem tudsz II. János Pálra pusztán csak úgy gondolni, mint államfőre, akinek nagyon nagy szerepe volt a XX. századi történelemben, és aki ennek kapcsán megérdemli, hogy teret nevezzenek el róla Magyarországon.

2019. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!