Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, ha házasodhatnak a...

Miért baj, ha házasodhatnak a melegek?

Figyelt kérdés
Miben befolyásolja egy átlag ember életét ha házasodhatnak a melegek? Miért baj, ha nem csak élettársak lehetnek, hanem házasok is? Miért ellenzik sokan ennyire?
2019. jún. 18. 10:21
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
24%
A házasság definíció szerint szent kötelék férfi és nő között. Ebbe a melegek nem férnek bele. Nem ellenük szól, nem ítélem el őket, de a házasság nem az amit ők akarnak.
2019. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
15%
Ja és gyereket akarnak befogadni. Szegénynek olyan lelki trauma az,hogy kidobta az anyja,és nem kapott egy pót anyát. Egy gyereknek anyai szeretet kell.
2019. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
29%

Bocs de nem akarom újra ugyanazt leírni, ha érdekel a véleményem akkor olvasd el ezt amit máshová írtam, ide csak bemásolom.

" A házasság egy érték, fontos dolog, a család alapja.


Ha a melegek éppen úgy házasodhatnak - vagyis ugyanúgy házasság a neve az ő párkapcsolatuknak is, akkor ezzel a házasság értéktelenedik, az, ami a család alapja, az gyengül. Ártalmas és rossz.


A melegeknek is joguk van törvényes és értékes párkapcsolatban élniük. Ez a bejegyzett élettársi kapcsolat. Ami nem árt a heteróknak és ezt meg is kapták.


És nem kell messzire menni a bizonyításához annak, hogy miben és mennyire rossz ha értéktelenedik a házasság intézménye, ha gyengül, mint a család alapja. Ezt láthattuk 20 éven keresztül amikor ugyanazok, akik ma a melegek házasságát követeik, azok éppen a házasság ellen kampányoltak, mondván az csak egy papír, felesleges, csak korlátozza a szabadságát az embereknek, nem kell semmire és a család bizony nem jelenti azt, hogy házasság és papa+mama+gyerekek.


Emiatt csökkent le a házasságok száma mert egyre többen csak együtt éltek. Ilyen kapcsolatokban viszont sokkal kevesebb gyerek született és a párok sokkal kevésbé maradtak együtt. Megnőtt a válások száma, a szétesett családoké, hiszen ha a házasság csak egy papír és nem érték, akkor minek küzdeni érte? Akkor már egyszerűbb és jobb elválni, majd új kapcsolatot keresni."

Ha meg te írtad ki a másik kérdést is, akkor meg úgyis láttad már.

2019. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 hollófernyiges ***** válasza:
64%

Nem akarok szent kötelékekkel jönni, de a házasságoz arra találták ki, még valamikor az őskorban, hogy stabilizálja a párkapcsolatokat a gyerekek felneveléséig. Ha csak egy szimpla szerződésnek tekintjük két személy között, akkor miért ne engedélyezzük a többnejűséget? Milyen érv szól ellene a hagyományon kívül? Vagy milyen alapon tiltjuk meg, hogy valaki feleségül vegye a macskáját (ha szereti) vagy ha a szexuális kapcsolat is számít, akkor a guminőjét?


[link]

2019. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
63%

Erre nincs logikus magyarázat.

Hetero vagyok, de szerintem beteg dolog két ember szerelmét elìtélni és tiltani.

A szerelem szép és senkinek nem ártanak vele.

Sokan idekeverik a Bibliát. Én nem tudom megérteni, hogy miért kell mindenkinek egy 2 ezer éves könyv alapján élni?

2019. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
77%
Pont ezt nem értem én sem, hogy ha engednék a melegházasságot, azzal mit ártanának a nem melegeknek? Én örülnék, ha mindenki boldog lenne, ezért nem értem, hogy egyesek miért nem örülnek mások boldogságának? Nagyon durva dolgok vannak, nem tudom igaz-e a hír, tegnap olvastam, hogy egy meleg pár albérletét is visszamondták szerződéskötés után, miután kiderült, hogy melegek. Úgy érzem, hogy lehetetlen megváltoztatni az ilyen vaskalaposokat, sajnos egyre kitaszítóbb nép leszünk. Én a meleg párok örökbefogadását sem ellenzem, bár hozzáteszem, lenne egy kis félelmem, hogy mit kap majd a gyerek egy ilyen világban. Szóval nem attól lesz baja a gyereknek, hogy homoszexuálisok az örökbefogadó szülei, hanem a homofób emberek gyűlölete miatt.
2019. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
21%

Miért fáj a homoszexuálisoknak hogy nem házasodhatnak?


A házasság egy férfi és egy nő köteléke. Ezen nincs mit ragozni.

2019. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
63%

Ez huszadrangú dolog, mégis a világ legnagyobb problémájaként van beállítva.


Csak szólok, hogy házasodhatnak. Csupán nem házasság néven, hanem bejegyzett élettársként hivatalossá tehetik kapcsolatukat az anyakönyvvezető előtt.

Továbbá örökbe is fogadhatnak. Párként csak akkor lehet, ha házasság is fennáll (még hetero párok se tudnak enélkül), viszont magánszemélyként bárki örökbefogadhat a szükséges feltételeket teljesítve (függetlenül, hogy milyen a párja).

2019. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
18%
Amióta a világ létezik a házasság intézménye csak nő és férfi között jöhetett létre. Mi ebben annyira a bonyolult? Én is annyira szeretnék INGYEN jókat kajálni bármit minden nap, Miért nincs jogom hozzá? De hát amióta a világ létezik mindig meg kell dolgozni azért hogy valaki ehessen egy jót minden nap (jobb esetben).
2019. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
25%

... Tehát el kell ezt fogadni: ha Homoszexuálisnak születtél, nem hazasodhatsz össze azonos neművel, mert az nem számít házasságnak. Kész. Pont.


Én se születtem gazdag családban, hogy örökké ingyen élhessek. Elfogadtam, elengedtem, kész.

2019. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!