Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egyszer az embereknek van...

Ha egyszer az embereknek van pénzük, akkor miért van történelmi csúcson a fedezetlen hitelek és lakás hitelek összege?

Figyelt kérdés

Évek óta azt hallani, hogy a magyar embereknek milyen sok pénzük van. Ha valóban mindenki jól él és valóban olyan sok a pénzük az embereknek, akkor miért vesznek fel még a 2008-as válsághelyzetnél is több hitelt?

[link]

[link]

Ez az első alapkérdés: Ha egyszer van pénzük, akkor miért vesznek fel ennyi hitelt?

A második (bónusz) kérdés, hogy ha olyan magasak a fizetések és a munkalehetőségek, akkor miért kezdenek már bedőlni ezek a hitelek?

[link]

Az emberek tényleg nem emlékeznek már 2008-ra? Úgy veszik fel a hitelt mint a cukrot, mintha az ingyen pénz lenne amit soha az életben nem kell visszafizetni. Várható egy újabb gazdasági hidegzuhany a hitelesekre? Amikor a gazdaság kő keményen meg fogja mutatni, hogy az bizony nem volt ingyen pénz...


2019. jún. 18. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Mert kp-ra nem tudnak venni.

Viszont jó pont, hogy hitelképesek.

2019. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Pont azért mert van pénzük.Minél jobban állnak anyagilag annál több hitelt mernek felvenni.

2.Az államnak kellett fizetett reklámot fealdnia hogy a túlzott hitelfelvétel eladósodáshoz vezet.Szóval igen,ennyi esze van a többségnek,képtelen átlátni az anyagi helyzetét és nem tudja felmérni hogy megengedhet-e magának egy párszázezres hitelt.

2019. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert nem arra van, amire kellene. Meg az igények és a lehetőségek különböznek.
2019. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kevered a dolgokat. A fedezet nélküli hitel itt nem az adós rossz helyzetére utal hanem a hitel fajtájára.

"A verseny hatalmas, a legújabb banki akciók már 7 százalékos kamat alatt kínálják a szabad felhasználású, fedezet nélküli hitelt. "

Vagyis nem az adós nem tudja fizetni, nem olyat vett fel amire nincs fedezete - hanem maga a hitelkonstrukció olyan, hogy a bank NEM KÉR fedezetet hozzá. Ettől még az adósnak van fedezete, csak nem kellett bemutatnia, igazolnia stb.

Amit pedig a hitelek bedőlésének próbálsz beállítani az ennyi:

"Nyugtalanító azonban, hogy a személyi hiteleknél sokáig javuló portfóliók romlani kezdtek. A 90 napon túl késedelmes hitelek aránya megközelíti a 2,8 százalékot, holott az év végén még csupán 2,74 százalékos volt. "

Vagyis 0,06%-nyit emelkedett azok száma amik KÉSTEK a befizetéssel.

Értem én, hogy valamit kell kreálni, de ennyire átlátszóan már nevetséges.

2019. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

""Nyugtalanító azonban, hogy a személyi hiteleknél sokáig javuló portfóliók romlani kezdtek. A 90 napon túl késedelmes hitelek aránya megközelíti a 2,8 százalékot, holott az év végén még csupán 2,74 százalékos volt. "

Vagyis 0,06%-nyit emelkedett azok száma amik KÉSTEK a befizetéssel."


Nem, 2,19%-kal emelkedett azok száma akik késtek a befizetéssel.

2019. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Ezt számold át újra!

" A 90 napon túl késedelmes hitelek aránya megközelíti a 2,8 százalékot, holott az év végén még csupán 2,74 százalékos volt. "

Ha most 2,8% és előző év végén 2,74% volt, akkor a növekedés a kettő különbsége, vagyis 2,8-2,74 =0,06%

2019. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ezt számold át újra!"

Megpróbálom:

2,74-nek a 2,19%-a az 2,74 x 0,0219 = 0,060006, ezt hozzáadva 2,74-hez 2,800006-ot kapunk, azaz 2,74%-nak 2,19%-os növekedése eredményezi a 2,8%-ot. Segíthetek még valamiben?

2019. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Elbeszéltünk egymás mellett most már látom.

Én azt írtam, hogy 0,06%-NYIT emelkedett ezek száma, te meg, hogy 2,19%-KAL emelkedett.

A kettő más.

Tévedtem, mert azt hittem te jól értetted amit leírtam. De te akkor tévedtél amikor az én adatomat mondtad rossznak.

Mindkettő igaz - csak totál más.

2019. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az "embereknek van pénzük" azt úgy fordítjuk a valóság nyelvére, hogy a felső 1-2% kormányhű ember az dúskál a milliárdokban, a 90%-a a népnek meg nyomorog. És a felső 1-2% az nem hitelre veszi a villáját meg a Bentleyét, a 90% meg akinek kajára alig van pénze az nem hitelképes. Ennyire egyszerű a képlet magyarra lefordítva.

Szívesen.

2019. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9

Még ennél is egyszerűbb.

Az emberek nem annyira hülyék, hogy harmadszorra is olyat válasszanak meg ekkora többséggel, amelyik kormány alatt romlik az életük.

Az élet most jobb és mindig kicsit jobb is lesz a következő évben - és ti ezt nem értitek. Mert azok a politikusok akik nektek tetszenek, azok erre soha nem voltak képesek. Egyszerűen nem hisztek a szemeteknek, az adatoknak, a valóságnak, mert ők mindig csak hazudtak nektek és soha nem tudták jól csinálni.

Ezért inkább letagadod hogy jobb az élet és kitalálod a meséidet, hogy csak 1-2%-nak van jobb.

Nem így van.

2019. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!