Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tegyek olyan helyzetekben,...

Mit tegyek olyan helyzetekben, amikor valaki megharagszik rám amiért még sohasem szavaztam és nem is szeretnék, illetve mert nem érdekel a politika, valamint hogy hírzárlatban élek? 26F

Figyelt kérdés

Amennyire lehetséges, a lehető legtávolabb igyekszem kerülni a politikától. Soha életemben nem szavaztam és nem is fogok elmenni. A művészetemben sem engedek meg magamnak soha semmiféle politika témát, ugyanis zongorázom és hegedülök, zenedarabokat írok.


Nem érdekel a politika, mert egyrészt gyomorforgató színjátéknak tartom, másrészt én mindig igyekszem bevonzani a pozitív energiát hogy vidámabban éljek. Azokkal a dolgokkal foglalkozom amivel a képességeim és a zenei tudásomat fejlesztem. Ez az oka annak, hogy úgymond "hírzárlatban" élek. Soha nem nézek híradót és nem foglalkozom azzal, mi történik a nagyvilágban. Nagyon egyszerű oka van: nekem pozitívnak kell maradnom.


Nem foglalkozom azzal mi történik Magyarországon, milyen rossz vagy borzalmas dolgok, mert úgy gondolom, nekem önmagam képességeit és életét kell fejlesztenem. Félre értés ne essék, természetesen mindig tisztelni fogom a gyökereim és ahonnan jöttem, természetesen mindig fontos lesz számomra Magyarország, de én a szívemben szeretném a lehető legpozitívabban megőrizni az ország emlékét. Azért írom hogy emlékét, mert én 2020-ban elköltözöm Dániába és ott fogok élni, sohasem fogok visszaköltözni Magyarországra. Szeretném, hogy az ország iránti emlék egy kellemes dolog legyen, ezért NEM engedek meg magamnak soha semmi negatív vagy politikai hírt.


Munkatársaim és főnököm szerint amit csinálok nagyon helytelen és "struccpolitikának" nevezik a módszerem. Annak természetesen nagyon örülnek, hogy az esetek jelentős részében nagyon vidám és pozitív vagyok, de úgy gondolják, "nem a valóságban élek." Legutóbb abból volt nagy kellemetlenség bent a munkahelyen, amikor májusban egy szavazásról kérdeztek, hogy elmegyek-e szavazni, mire azt válaszoltam hogy eleve fogalmam se volt hogy lesz bármiféle választás és kérdeztem mégis miért lesz egy újabb szavazás, hiszen tavaly áprilisban volt már egy parlamenti választás és arra sem mentem el, miért ismétlik meg ugyanazt. Megkérdeztem, hogy esetleg érvénytelenítették-e a tavalyi választást, azért tartják-e meg újra. Nagyon kellemetlen helyzet volt, pedig ezt szerettem volna a legkevésbé, ugyanis eleve kerülöm a témát amennyire lehet. Akkor mondtam el nekik először az életfilozófiám. Teljesen kiakadtak és azóta is próbálnak majdnem minden nap meggyőzni engem arról, hogy gondolkodjak másképpen.


Hogyan értessem meg velük, engem nem érdekel a politika? Hiába próbálnak győzködni, nem fognak tudni meggyőzni engem. Bőven van a munkahelyen olyan kolléga, akikkel lehet erről beszélni. Sem a zenei művészetem, sem a magánéleti énem nem politizál, miért nem lehet ezt elfogadni?


2019. jún. 18. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, ha valakinek ennyire sokat jelent a politika akkor rá kell hagyni, én nem kedelem a Fideszt, de attól még nem tekintek másképpen arra az ismerősömre aki Fideszre szavazott.
2019. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mégis itt vagy a "Politika" oldalon. És a politikától való elfordulás a te politikád. Akármennyire is próbálod magad kivonni alóla, a politika hatással van a mindennapjaidra akár tetszik akár nem. Nem dzsungelben élsz, művészkém. Dániában a dán politika lesz rád hatással.
2019. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Munkatársaim és főnököm szerint amit csinálok nagyon helytelen és "struccpolitikának" nevezik a módszerem"

És igazuk van benne.

Ettől még neked nem kell foglalkoznod a politikával, nyugodtan ráhagyhatod azokra akik akarnak vele foglalkozni. Nem kötelező.

Legközelebb csak mondj nekik annyit, hogy te megbízol azoknak a döntésében akik nálad sokkal többet foglalkoznak a politikával - mint ők is - ezért rájuk hagyod, hogy legyen a választásnak olyan eredménye, amilyenek más választók, akik elmennek és szavaznak akarják.

Nyugodtan mond meg, hogy nem bízol a saját döntési képességedben mert nincs hozzá elég ismereted hogy jól dönthess és nem is vágysz arra, hogy legyen.

Köszönd meg nekik, hogy helyetted ők foglalkoznak azzal a témával ami neked a hátad közepére sem kell és biztosan nekik van igazuk, mert ők értenek hozzá - ezért is hagyod rájuk a döntést. Hogy szerinted mindenkinek így a jobb, mint ha csak bemennél és valahová behúznád az X-t, csak hogy te is szavazz.

Légy nyugodt, dicsérő és egyáltalán ne érezd magad rosszul amiatt hogy nem foglalkozol valamivel amivel nem akarsz. Nem kell.

Csak ne feledkezz meg erről akkor sem ha valami nem tetszik a megválasztott rendszerben, a döntéseikben. Akkor ha nem szavazol és ezzel tényleg másokra bízod a döntést, azt is el kell fogadnod, hogy nagy eséllyel nem úgy fognak dönteni ahogyan neked mindig jó lesz.

2019. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!