Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság miért lett ennyire...

Manapság miért lett ennyire divat a Fideszt szidni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat kérdezném, akik nem elégedettek a jelenlegi rendszerrel, hogy náluk mi az oka annak, hogy pocskondiàzzàk a kormánypártot? A legtöbb esetben azt figyeltem meg, hogy sokan nem is tudják megmagyarázni, csak közhelyeket puffogtattnak. Ott van például anyósom. Ha megkérdezném tőle, hogy miért gyűlöli a Fideszt, két normális mondatot nem tudna elmondani ezzel kapcsolatban. Annyi lenne a válasza a kérdésemre, hogy "Mert lopnak!!" Sajnálom, de ez nekem nem elegendő válasz. Egyrészt mutasson bizonyítékokat, szàmlàkat, valamit, mert vádaskodni bárki tud. Másrészt meg mondjon nekem valaki egy olyan korábbi kormánypártot, ahol nem volt jelen a korrupció valamilyen mértékben. Ez sajnos a politikával jár. Ha Te nem lopnàl, akkor lopna a pàrttàrsad. Felnyomnàd? Kötve hiszem. Aztán ott van a szintén sláger "stadionozàs". Könyörgöm, csak egyszer kell felépíteni azokat a létesítményeket, majd ötszáz évig ott fog állni az utókornak és nem kell vele foglalkozni. Ráadásul ha komolyabb sporteseményeket akarunk itthon rendezni, akkor igenis szükség van rájuk. Sportesemény egyenlő turisták egyenlő költekezés egyenlő gazdasági növekedés. Ráadásul akár befektetőket is ide vonzhat egy ilyen nagyszabású rendezvény, ha látják, hogy milyen jól meg lett szervezve, ha híre megy a nagyvilágban. Egyelőre csak ennyit, de tudnám még sorolni. Nem a kormányt akarom védeni, de sajnos soha nem volt még olyan, hogy az átlag magyar ember elégedett lett volna valamivel. Mindig kell, hogy legyen mit fikàzni, mert egyébként nem lenne teljes az élet, ugye? Miért nem lehet a jó dolgokra is odafigyelni? Naponta vannak véghezvitt fejlesztések, elkészült projektek, újabb induló beruházások. Egyik nap egy iskola kap új tornatermet, a másik nap elkészül egy útszakasz, a harmadik nap átadnak egy vízi szárnyas feldolgozót. És ez megy minden héten, másról sem szólnak a hírek. De nekünk persze ez sem elég. Nem lehet a 40 év alatt lerombolt egészségügyet, oktatást, infrastruktúrát 10 év alatt rendbe hozni. Persze egyeseknek biztos sikerülne, csak akkor nem értem mit keresnek itt a gyakorin. Bocsánat, de ez most kitört belőlem, mert nem bírom már a sok tudatlanságot elviselni. Egy kicsit lássuk már és próbáljuk meg a jó dolgokat is észrevenni. Mi a véleményetek?

2019. jún. 21. 11:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
69%

"Manapság miért lett ennyire divat a Fideszt szidni?"


Mert szerinted kit kéne, Grósz Károly? Ez a gondozatlan toprongyos elmebeteg van már itt 9 éve....

2019. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%
Mert szétlopják az országot, a dolgozók nagy része létminimum alatt van. Főleg keleten felén 150 nettó már jó fizunak számít.
2019. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerű: nem muszáj semmit sem szidni, meg lehet diplomatikusan, vagy szarkasztikusan is fogalmazni dolgokat. Tehát akkor mától kezdve minden jó...
2019. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem divatos, hanem jogos! Kis különbség. :D
2019. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

10en valahány éve szilveszter éjjelen eltört az ujjam. Mentem a sűrgősségire a csúcsban és 1 óra alatt sorra is kerültem igy működött.

3 éve a sürgősségin 12 órát vártam a rosszul levő édesanyammal mire foglalkoztak vele és aki rá egy hétre meg is halt.

Ez a lényegi különbség a fidesz alatt. Élet vagy halál. Aki a fideszre szavaz az a pusztulásra a lopásra és a halálra szavaz.

2019. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
#25-ös Részvétem és nagyon sajnálom. 😐
2019. jún. 21. 20:07
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

# 25


Sajnos kórháza válogatja, én egriként 10 éve is vártam órákat és az második Orbán-kormány alatt is.

2019. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Alex Fly ***** válasza:
70%
Divat? Szerintem van miért kritizálni...
2019. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 readymix ***** válasza:
44%
Kérdező: Neked nem is érdemes válaszolni, ha az általad feltett kérdést és ráadásul ilyen bő lére eresztve képes voltál egyáltalán feltenni. Minden jóérzésű, normális ember (mindegy, hogy bal vagy jobb) rühelli a FideSS-t a hivatalos álláspontot képviselő Unióval együtt. Ezek mind hülyék, az OLAF is és csak a harácsoló Ormány a normális és makulátlan meg a rászavazó 2,7 Mió hazai birka, akik ezt elhiszik ill. akiket ez nem zavar. Engem nem érdekelnek a stadionjai és a többi látványprojektje, a kastélyok, a vizes VB, a vadászati világkiállítása, a hazug konzultációi stb. Engem a jó utak érdekelnének országosan, a vidék/város ill. a keleti/nyugati országrész közti különbség csökkentése, a tömegközlekesés minősége ill. árának csökkentése, a pozitív diszkrimináció a hátrányosok iskoláztatásának előmozdítása is érdekelne, a jövedelmek legalább az EU-s átlagra történő felhozatala, a világrekorder 27%-os ÁFA csökkentése, az egykulcsos adó eltörlése, az adómentes minimálbér, mindenféle kontraszelektív babaprogram helyett a családi pótlék megemelése, az eü. rendbetétele, szabadelvű, kritikus gondolkodásra nevelő oktatás kiépítése stb. stb. Ezek érdekelnének a teljesség igénye nélkül nem pedig egy despota, paranoiás miniszterelnök öncélú játékai.
2019. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
68%

"Másrészt meg mondjon nekem valaki egy olyan korábbi kormánypártot, ahol nem volt jelen a korrupció valamilyen mértékben. Ez sajnos a politikával jár. Ha Te nem lopnàl, akkor lopna a pàrttàrsad. Felnyomnàd? "


A különbség az, hogy a korábbi kormányok idején a saját szavazóiknak is elegük lett a korrupcióból, ésbüntették is őket a választáson, ezzel szemben te és sok más Fidesz szavazó még megis magyarázza, hogy mindez rendben van.


"Könyörgöm, csak egyszer kell felépíteni azokat a létesítményeket, majd ötszáz évig ott fog állni az utókornak és nem kell vele foglalkozni. "


Tanulmányi kirándulásnak javaslom az akasztói stadiont, nincsen még közelében az 500 évnek, de a Népstadion is elég ramaty állapotban volt a lebontása előtt. A stadionokat nem csak felépíteni kell, hanem üzemeltetni, karbantartani. Ehhez kellene megfelelő számú fizető néző és más rendezvények. Jelenleg ezek a stadionok vastagon veszteségek.


"Ráadásul ha komolyabb sporteseményeket akarunk itthon rendezni, akkor igenis szükség van rájuk. Sportesemény egyenlő turisták egyenlő költekezés egyenlő gazdasági növekedés. "


A világversenyek nagyrésze vastagon veszteséges, és semmi sem bizonyítja, hogy emiatt azt követően is jelentős számú turista érkezne az országba. Emellett a stadionok nagyobb része nem tud világszinten nagy sporteseményeket kiszolgálni, a magyar foci bajnoksághoz viszont túlméretezett.


"Ráadásul akár befektetőket is ide vonzhat egy ilyen nagyszabású rendezvény, ha látják, hogy milyen jól meg lett szervezve, ha híre megy a nagyvilágban. "


Ezt sem ártana alátamasztani, pl. a vizes VB milyen befektetőket csábított hazánkba?


"Nem lehet a 40 év alatt lerombolt egészségügyet, oktatást, infrastruktúrát 10 év alatt rendbe hozni."


Főleg úgy nem, hogy az akarat sincsen meg rá. Te hol voltál, mikor bevezették a KLIK-et, a kompetencia alapú oktatás helyrtt pedig inkáb a poroszos módszereket erösítik? Az egészségügy helyzete is tovább romlott. Hol voltál, mikro magánvagyonokat államosítottak? Mikor teljes szektorokat helyeztek haveri kézbe?

2019. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!