Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar emberek, mindent elvárnak hogy a fenekük alá legyen téve, ha pedig nincs így akkor azért csak és kizárólag a kormányt lehet okolni?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy minden annyira egyszerű, minden annyira könnyű. De relatíve sokkal jobban meglehet élni itt Magyarországon mint ezelőtt tíz éve. Nagyon sokan elfelejtették már, hogy hogyan is éltünk 10 évvel ezelőtt, mivel nagyon elkényelmesedett a társadalom. Ezért nem akar semmiért sem megdolgozni, és ezért várja a kormánytól a segítséget! Ezért mondom sokszor, hogy elkélne még egy vállság, vagy egy igazi diktatúra (nagyon divatos lett ez a szó de alaptalanul). Akkor az emberek talán megtanulnának a saját lábukon járni, és nem csak a kormánytól várni a hogy a szádba tegye a kenyeret. Persze kimehetsz külföldre, de ott meg más problémákba ütközhetsz, amelyekbe nem akarok bele menni, és akkor rájössz hogy ott sincs kolbászból a kerítés! Nekem a gyerekkori ismerőseim nagy része ki ment külföldre, itt hagyta ezt az országot, de még is több mint a fele már vissza jött ebbe az országba amit itt hagyott! Miért? Azért mert rájöttek hogy kint se könnyebb, és ott is meg kell dolgozni mindenért. Nem kellene folyamatosan elégedetlenkedni, hanem a jót értékelni és a saját kezünkbe venni a dolgokat. Miért nem lehet ilyen a magyar társadalom? Miért kell mindenhez úgy hozzá állni, hogy a pohár félig üres? Miért nem lehet azt mondani, hogy bizony félig tele van?

2019. jún. 21. 22:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Aki egész hónapban tisztességesen dolgozik, az igenis megérdemli, hogy cserébe olyan bért kapjon, amiből meg tud élni.

Nyílván minden munkának más értéke van, egy egyszerű betanìtott munkás sosem fog annyit keresni, mint egy olyan ember, aki éveken keresztül tanult és ezt használja is a munkája során.

De egy takarító vagy gyári munkás sem érdemli meg, hogy szaros 100 ezer forintot vigyen haza egész hónap munka után, úgy, hogy egy albérlet +rezsi 150. Kaja, tisztálkodási szerek 40, buszbérlet 10..

Akinek ezeket az alap dolgokat nem futja a fizetése, az rabszolga. Nyilván lehet tenni érte, hogy más munkád legyen, de maga a helyzet is dühìtő, szánalmas béreken van tartva az ország nagy része

2019. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
21%

Az állami tulajdonú cégeket leszámítva, semmilyen kormánynak nincs köze X vagy Y fizetéséhez, mivel kapitalizmus van.

A kormány maximum annyit tehet, hogy törvényesen meghatározza azt az összeget, ami alatt a munkáltató nem fizethet.

Ha valaki mégis elmegy kevesebbért feketén dolgozni, az a magánügye.

Mindenütt a világon mindenki annyiért dolgozik, amennyit kialkuszik magának - azaz a munkáltató számára mennyit ér a tevékenysége - legyen az illető nyolc diplomás, vagy egy félanalfabéta.

2019. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%

22-es! Nagyon sok tévedést írtál le.


Kezdve ott, hogy más a közalkalmazott meg más egy állami vállalatnál dolgozni. A közalkalmazottnak ott a bértábla, az állami alkalmazott meg...hát ott az állam dönt. Gyakorlati példa: az egészségügyi dolgozó közalkalmazott nála van bértábla, de egy volános buszvezetőnél meg nincs bértábla, pedig az is állami cég.

Tehát kapásból közvetve-közvetlenül olyan kb 1-1.2 millió ember fizetését az állam dönti el, ami rögtön a hazai dolgozók nagyjából negyede!


Aztán ott van az, hogy az állam határozza meg a munkáltató által fizetendő adókat, járulékokat, az állam határozza meg a bérek után fizetendő adókat, járulékokat, az állam dönt a bérek vásárlóértékéről is pl. áfa változás stb. stb. stb.

Szóval a végén ki fog jönni, hogy nagyjából a fizetésed felét közvetlenül illetve közvetve de igenis az állam határozza meg.

De még abba is képes vagy hülyeséget írni, hogy a feketén dolgozás magánügy-e, hát nem, mert ha az volna, akkor nem lenne büntetve. Ugyanis az adóelkerülés.


Látod az állam sokkal többet tesz annál mint meghatározza a minimbálbért.

2019. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem az az a megoldás, hogy az emberek "fenekük alá legyen téve", hanem ne legyen ELVÉVE!

9 év alatt megduplázódott BRUTTÓ bér, csak azt már nem teszik hozzá, hogy a nettó csupán felével növekedett. Sokat nem ér az emelés, ha közben több, mint a felét elviszi a rekord mértékűre növelt adók és járulékok!

Ebbe pedig igenis van beleszólása a kormánynak.

2019. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

Azért, mert az állam a pénzünk átlag 70%-át lenyúlja ( +jövedelem után fizetendő adók+áfa+a számtalan különadó, illeték).

Ezért toljon mindent a hátsónk alá, vagy lehessen azt mondani, hogy nem kérek semmit, de nem is fizetek...

2019. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
55%

#23

Baromi okosnak hiszed magad, holott az első bekezdésedben ugyanazt írtad le amit én, csak dagályosabban, egy valag szócsépléssel.

A bértáblát ki határozza meg? És a buszsofőrök fizetését?

Mindkettőt az állam, de ezt le is írtam.

De hagyjuk a fenébe, mert ez csak kukacoskodás részedről és sehova nem vezet.

Minden állam az adókból tartja fenn a működését, nem vagyunk egyedi esetek. De esetleg nézd meg a többi európai állam bérre rakodó adóterheit és utána mesélgess!

Normális ember tudja, hogy mennyit akar kézhez kapni, arról az összegről tárgyal, utána a kapitalista tulajdonos eldönti, hogy neki ez megéri vagy sem a felbruttósítás után. De ehhez tudni is kell valamit letenni az asztalra!

Nem is értem, hogy ezen mit kell ennyit magyarázni és mit nem lehet megérteni?

Viszont én most megyek mert dolgom van, lehet tovább rágni a gittet nélkülem!

2019. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
61%

26-os!


Akkor mondom egyszerűbben:

ez az állítás

" semmilyen kormánynak nincs köze X vagy Y fizetéséhez, mivel kapitalizmus van."


Úgy baromság, ahogy van!


Én kérek elnézést, amiért megpróbáltam ezt megindokolni és nem csak ennyit írtam be, tanulok belőle, legközelebb csak indoklás nélkül lehülyézlek és megyek tovább.

2019. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"De esetleg nézd meg a többi európai állam bérre rakodó adóterheit és utána mesélgess!"


Évekig EU-ban dobogósok voltunk és még most is régiós vezetők vagyunk.


"A kiadványban azt is megvizsgálták a régiós országokban, hogy mekkora az adóék bizonyos jövedelemkategóriák és gyermekek száma mellett. Az 500 eurós bruttó bér esetében a gyerek nélküliek tekintetében a magyar adóék a legmagasabb. Három gyerek esetében lényegesen változik a kép Magyarország esetében, jól látszik az alábbi ábráról, hogy csak a csehek ismerik el jobban a három gyereket. "


Lehet furcsa, de én nem három gyerekkel kezdem a munkavállalói pályafutásomat.



[link]

2019. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Minden állam az adókból tartja fenn a működését, nem vagyunk egyedi esetek. De esetleg nézd meg a többi európai állam bérre rakodó adóterheit és utána mesélgess!"


[link]


Esetleg erre gondoltál, hogy nézzük meg a többi országhoz képest?

2019. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29-es,

szerintem nem erre gondolt, mivel amit prezentáltál az több mint 2 éves cikk és már akkor sem volt valós.

2019. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!