Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanult vagy tanulatlan...

A tanult vagy tanulatlan magyar szavazz a Fideszre?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 07:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Nagy számban a tanulatlanok, akik semmit nem értenek a körülöttük lévő világból, de vannak tanultak is, a Fidesz új arisztokráciája, akik érdekből teszik, mert nekik anyagilag tökéletes a Fidesz-kormány.
2019. jún. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
67%
Amire rámutattak a felmérések, hogy a Fidesz valamivel (de nem kimagaslóan) támogatottabb falvakban, a nők körében, alacsonyabb végzettségűek körében. Leggyengébbek a fiatalok és a budapestiek körében.
2019. jún. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés, ugyanis felmérések szerint a fidesz a legszélesebb körben támogatott párt. Támogatják közép korúak, nyugdíjasok, tanultak és tanulatlanok egyaránt. Sokan megszokásból eltekintenek a korrupciótól ( "úgyis mindegyik lop" ) és ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, tényleg nem lenne rossz párt.

Sok intézkedésükkel én is egyetértek, csupán engem zavar a "diktatúra hajlam", miszerint figyelmen kívül hagyják az emberek véleményét és a korrupció ( közbeszerzések, haverok gazdagodása, nincs felelősségre vonás, haverok a legfontosabb pozíciókba, stb, stb ).

2019. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

Akik tanultak az elmúlt évtizedek hibáiból,rossz döntések sorozatából,azok a Fideszre.

Akik nem,azok meg a többiekre.

A tanulás egy folyamat, minek a részesei vagyunk mindannyian.

Csak vannak olyanok akik gyengébb képességekkel rendelkeznek,ezért a tanulás is nehezebben megy nekik.

Szerencsére a többség nem ilyen.

2019. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

A szavazók fele fideszes, van köztük mindenféle. Persze könnyű lenne azt mondani, hogy "a közmunkások pártja a Fidesz", de pl. a XII. meg II. kerületet is ők húzták be (igaz, nem sokon múlott).


A legtöbb fideszes takivel beszéltem nem a Soros-terv győzött meg, hanem:

-Egykulcsos adó. (Az ellenzéki pártok meg azzal licitálnak rendszerint egymásra, hogy ki tudna többet osztogatni.)

-Ha valaki nagycsaládás, akkor érthető, hogy mi

-Konzervatív beállítottság. Tudják, hogy a top politikusok nem feltétlenül hithű keresztyének. De az az igazság, hogy miután régen a baloldali médiatúlsúly sárba tiport mindent, ami egy konzervatív embernek érték, a mostani helyzet jobban tetszik nekik, akármennyire is primitív.

-Legalább kormányozzák az országot. Gyurcsányról ez nem volt elmondható.

-Ja igen, végül és nem utolsó sorban Gyurcsány visszatérésétől való félelem. A listából ez az egy érv volt amit röhejesnek találtam 2018-ban, viszont az EP-választások után ez még jobban összekovácsolja ezt a szekértábort...

2019. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%
Nézd meg a 2018 eredményeket : a felsőfokú budai ELIT minden kerületében a Fidesz nyert. A pesti mukás pnelokban meg a DK,MSZP. Nos?
2019. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

#6


Ez igaz, de nem fekete-fehér a világ, nézzük a tendenciákat is:

Ezek a kerületek hagyományosan fideszes többségűek voltak erős szdsz-es kisebbséggel. A szocikra régen is meg most is a pesti külvárosi kerületek szavaztak + Szeged (Miskolcot meg egyéb nem budapesti fellegváraikat már régebben elveszítették).

A Soros-kampány hatására azért gyengült a budai elit kerületekben a Fidesz, és csak nagyon kevés szavazattal nyert. Már ahol nyert... a belvárosi választókerületben (I. + V. kerület), ahol volt ellenzéki koordináció, az I. kerület szavazott nagyobb arányban az lmp-s jelölt javára! Közben pedig nagyon megerősödött a Fidesz a legszegényebb térségekben.

2019. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Van tanult és tanulatlan ismerősöm is, aki rájuk szavazott.

Családomban tanult, középosztálybeliek rájuk szavaztak. Nem azért mert annyira szeretnék őket, csak nincs jobb alapon. És a Fidesz alatt anyagilag érezhetően jobban élnek. (Nyilván ez persze nem mondható el mindenkiről)

Én is tanult vagyok és nem tartom magam baloldalinak, de nem szavaztam rájuk, mert szerintem egészségtelen ennyi időn át 2/3-dal kormányozni.

2019. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

Alapvetően ez semmit sem számít, ugyanis a tanulatlannak is meglehet a maga véleménye, értékrendje és ugyanannyi joga van dönteni, mint a rommá diplomázottnak.


Szerintem abszolút vegyes. Példának a családom:

- Mindkét nagymamám 8 általánost végzett, egyikük Fidesz, másikuk LMP szavazó

- Egyik nagypapám 8 általánost végzett, másikuk mezőgazdaságit, egyikük Fidesz, másikuk Kutyapárt (tréfarépa az öreg)

- Anyukám ügyvéd, Fidesz

- Apukám közgazdász, Fidesz

- Bátyám rezidens, Fidesz

- Nővérem szintén orvosira jár, DK

- Én gimis, Fidesz

- A párom gimis, LMP - apukája mérnök, anyukája nyelvész, mindkettőjük Fidesz

2019. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%

Tanulatlanok közt talán magasabb lehet az arány, köztük ugye a liberalizmus sokkal népszerűbb, mint más csoportokban. De tanult rétegekben is népszerű. A tanultak ugyanis nem sokkal tájékozottabbak politikailag, mint az átlag. Sokan valami igen meggyőző okból szavaznak rájuk. Pl. a családi adókedvezménnyel sokan sokkal többet keresnek. Őket lekenyerezték. A CSOK-sokat is, a valamilyen módon pénzügyileg jól jártakat vagy függőket is (pl. közmunkások). Aki a Fidesz idején kapott állampolgárságot, és átköltözött, az is le van kenyerezve. Na és a migránsoktól rettegők. (Hogy sokkal migránspártibb a kormány, mint sok térségbeli, azt nem tudják.) Nagyon hatásos migránsokat bemutatni a tévében, ellenük szónokolni. Valójában persze aki csak ide akart jönni, annak ők állampolgárságot adtak, csak kínaiból 20 ezernek. De már ez is túlságosan bonyolult a tanult réteg számára is. Hogy nem csak azt kell nézni, mit mond valaki.

Az is gyakori ok, hogy szerintük "nincs jobb". Számos jobb, tisztább kis párt van. A Jobbik pl. sokáig sokkal patriótábbnak tűnt, sőt hazudozásban még mindig nincs ott, mint a kormánypárt. De a tanult rétegek is olyan tájékozatlanok, hogy ezt nem látják át. A Fidesz van, ő már "bizonyított", rá kell szavazni.

2019. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!