Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek van diplomája,...

Ha valakinek van diplomája, de nem helyezkedett el benne, illetve akinek nincs diplomája, de kapott irodai állást, ők a munkásosztályhoz vagy az értelmiséghez tartoznak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 01:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a fogalmak már idejemúltak.
2019. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
A diploma az egy bizonyítvány hogy művelt vagy egy területen. De attól még nem fogsz értelmiséginek számítani.
2019. júl. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Most egy bölcsészdiplomás aki krumplit süt a McDonaldsban mert nem tudott elhelyezkedni,akkor ő proletárnak számít,nem?

Vagy ha én diploma nélkül elmentem fuvarszervezőnek,mert van nyelvtudásom és irodában vagyok,akkor én értelmiségi vagyok?Vagy én is proletár vagyok?

2019. júl. 14. 01:19
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

És ha valaki nagyon okos,jó tanuló volt,de nem tanult tovább,mondjuk anyagi körülmények nem engedték,akkor ő értelmiségi vagy proletár?

2019. júl. 14. 01:20
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

"Vagy ha én diploma nélkül elmentem fuvarszervezőnek,mert van nyelvtudásom és irodában vagyok,akkor én értelmiségi vagyok?Vagy én is proletár vagyok?"


Egyszerű, ha úgy érzed, hogy vitted valamire akkor értelmiségi, ha nem akkor proletár, hiszen a proletár az, aki senki volt és senki is maradt.

2019. júl. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De mi számít abban,hogy vittük e valamire?Egy jó szakmunkás jóval többet kereshet egy diplomásnál.Diplomából is igazából egyedül a műszaki pálya,ami jól fizet.

De most ha valaki elvégez egy egyetemet és beül közigazgatásba egy jogi diplomával havi 130-ért,vagy elvégez egy jó szakmát és keres 300-500 ezret,akkor ki vitte többre?

2019. júl. 14. 02:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Mivel a szocializmusnak vége, megbukott, ezért újra kellett írni az Internaciónálét, hogy Semmik vagyunk és semmik leszünk. Szóval, aki proletár az így járt.
2019. júl. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

"Diplomából is igazából egyedül a műszaki pálya,ami jól fizet."


Látszik te sem jártál még ügyvédnél vagy fogorvosnál.

2019. júl. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Miért nézed le a proletárokat?

Te mit dolgozol,hogy így megveted a dolgozó embereket?

2019. júl. 14. 02:10
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem,soha nem voltam még fogorvosnál.

A jogász végzettségűek elenyésző részéből lesz csak ügyvéd.

2019. júl. 14. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!