Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki most felveszi a...

Ha valaki most felveszi a CSOK-ot, de pár év múlva gazdasági válság lesz és anyagi okok miatt nem tudják bevállalni azt a 3 gyereket, akkor az állam elengedi majd a hitelt, mint anno a devizahiteleseknek is elengedték?

Figyelt kérdés
Volt valami visszatérítés a devizahiteleseknek is amit a Kúria ítélt meg. Tehát akkor a CSOK-os hitelt is vissza fogják téríteni, ha válság lesz és megnő a munkanélküliség, lecsökkennek az ingatlanárak, stb.? Az állam nem fogja cserben hagyni később a mostani újdonsült hiteleseket, ahogy a deviza hiteleseket sem hagyták cserben?
2019. júl. 18. 10:49
1 2 3
 11/29 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Semmilyen kártérítés nem volt. A bankok álltal jogtalanul felszámolt összegeket kaptuk vissza. Egészen megdöbbentően sokat kaptam vissza én is.
2019. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem fogják. A CSOK gyerekekkel való "szerencsejáték". Ha összejön a 3 gyerek, mindenki happy, ha nem, akkor tessék visszafizetni a támogatást, nincs apelláta.

Ilyen erővel én, aki nem akarok gyereket is fölvenném a CSOK-ot, majd közölném, hogy "bocs, nem sikerült" és megtartanám az ingyen pénzt.


Én inkább amiatt aggódnék, hogy egy válság esetén magát a CSOK-ot se fizetnék ki annak se, akinek megvan a 3 gyerek, aztán abból lennének nagy zavargások.

2019. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

jaj, mint a devizahiteleseknek, ja, rajtuk is hogy segítettek

majd szépen kilakoltatnak

2019. júl. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
56%

#4 kérdező, te ne hazudj nyilvánosan

tudsz még tükörbe nézni?

2019. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
41%

A devizahiteles "segítséggel" is kb. az járt jól, akinek már végtörlesztett hitele volt, azaz egyébként is volt pénze. Akik tényleg gázban voltak az elszállt árfolyamok miatt, több tíz milliós tartozásokkal, egyik napról a másikra élnek, sakkoznak, hogy a hitelt fizessék (különben viszi a követeléskezelő a házat), vagy a közüzemi tartozásokat, különben elzárják a vizet, nekik az, hogy pár százezerrel csökkent a több milliós tartozásuk, nem sokat segített. Sőt, voltak olyanok is, akik az árfolyamfix után még rosszabbul is jártak.


Ez is csak annak volt jó, aki egyébként is jól állt. Rengeteg bedőlt hitel van a mai napig 2008 előttről. Ennyit a segítségről.

Hasonló segítségre számíthatnak valószínűleg a CSOKosok is.

2019. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%

#10 "Én teszek szívességet az államnak azzal, hogy gyereket vállalok"

NE!

TE ne tegyél ilyen szivességet senkinek, NEKED nem való a gyerek!

Majd lesz gyereke olyannak aki értelmes és képes is azokat a gyerekeket felnevelni.

2019. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
66%
A devizahiteleseket masszívan tönkretette a Fidesz, a végtörlesztős gazdag fideszesek akiken segített azok nem a devizahitelesek, csak egy elenyésző részük. A többségüket éppen a Fidesz tette tönkre az árfolyamgyengítéssel meg az átváltással keletkező profit ellopásával és az Európai Fejlesztési Bankkal kötött hazaáruló szerződéssel.
2019. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%

A devizahitelesek nem lettek megsegítve. Nem tudom honnan veszed ezt a hülyeséget amit az első oldalon írtál, de nyilvános helyen inkább ne hangoztasd mert agyon vernek.

Rengeteg család ment tönkre, családok szakadtak szét kényszerből (külföldi munkavallas) rengetegen adták el és szálltak ki mínuszban, lakás nélkül.

Hogy mennyire jogos kimenteni őket, azt döntse el mindenki maga. De tény, hogy nem lettek kisegítve.

A csokot fel lehet venni megszuletett gyerek után is. Aki gyerek nélkül felveszi 3-ra,azt én nem akarom az adómból kisegíteni 10 év múlva. Ésszel vegyünk fel hitelt, ne ígérjük fedezetnek olyat, ami ilyen bizonytalan

2019. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
36%

#18 "A devizahitelesek nem lettek megsegítve. Nem tudom honnan veszed ezt a hülyeséget amit az első oldalon írtál, de nyilvános helyen inkább ne hangoztasd mert agyon vernek.

Rengeteg család ment tönkre, családok szakadtak szét kényszerből (külföldi munkavallas) rengetegen adták el és szálltak ki mínuszban, lakás nélkül."

Tudom, hogy szeretnétek a múltat végképp eltörölni, de nem olyan egyszerű az.

A devizahitelesek maguk döntöttek a hitel felvételéről. Az akkori kormány - az, akiket te most vissza akarsz hozni a hatalomba - nem csak nem tettek ellene, szorgalmazták. A kormányváltáskor még élő támogatott forint lakáshiteleket eltörölték, a gazdasági alkalmatlanságuk miatt az infláció ismét emelkedett - így a banki kamatok magasak lettek, a devizahiteleké meg alacsonyabbak.

A devizahitelesek 2010-ben a kormányváltáskor már hatalmas bajban voltak, tömeges kilakoltatások előtt álltak.

Pontosan ezért kellett az egyik első intézkedéssel kilakoltatási moratóriumot hírdetnie a fidesznek. Az utána hozott számos intézkedésnek következtében a majd 1 milliónyi devizahiteles családtag nagy többségén tudtak segíteni. Rengeteg különböző intézkedésük volt, csak azon nem segítettek, aki maga nem akarta. Senkinek nem lehet a döntése minden rossz következményét átvállalni, az nem igazságos azokkal szemben akik ne hoztak ilyen rossz döntést. Mi is építkeztünk és nekünk is felkínálták a devizahitelt. Nem kellett mert nem tartottuk biztonságosnak. Akkor most miért is kellene annak fizetni minden kárát aki nem így döntött? Ő is vehetett volna fel forint hitelt, fizethete volna a magasabb kamatot a biztonságért cserébe. Nem tette. Akkor?

Segített az ország, mert ez közös ügy volt és a ballib kormányzat is hozzájárult a bajhoz. de a segítség nem azt jelenti, hogy ha valaki 180Ft-on vette fel a hitelt akkor annyin is fizeti vissza, a többi adófizető meg fedezi a különbözetet. A segítség azt jelentette, hogy lehetőséget kaptak a végtörlesztésre, forintosításra, árfolyamgátra, a családi csőd intézményére, az eszközkezelőnek az ingatlanjuk átadására és az 5 éves kilakoltatási moratórium alatt az ingatlanjuk eladására, hogy a hitelt kifizethessék.

Szóval ne hazudj, mert ennyit egy országban sem tettek a devizahitelesekért, mint nálunk.

2019. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem engedik el, sőt, valahol azt olvastam, hogy vissza is kell fizetned. Még akkor is, ha egyikőtök akármilyen okból meddővé válik és emiatt nem tudtok három gyereket összehozni a megadott idő alatt. Szép új világ, csak addig vagyunk értékesek, amíg pénzért eleget szülünk.
2019. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!