Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a jelenlegi kormány jól kezeli az egészség ügyet?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalataimat írnám le:


Tehát jelenleg április vége óta várok egy EEG vizsgálatra amely még mindig nem tud megvalósulni mivel nincs aki elvégezze (Szentesi kórházról van szó én magam pedig Mindszenti vagyok).


Édesanyám még 2011 tájékán majdnem belehalt az epekőbe végül is úgy úszta meg ,hogy magán orvoshoz fordult ahol kiderült ,hogy ha még 2 napot csúszik a műtét akkor meghal (mindössze 31 évesen 2 gyermeket hátrahagyva).


Nagymamámnak pár éve megsérültek a csigolyái amit a kórházban lévő "szakképzett" orvosok úgy diagnosztizáltak ,hogy nyilván szimulál úgy hogy megkísérelték erőszakkal felültetni ,és csak ezután voltak hajlandóak röntgen felvételt készíteni.


Még lenne pár kisebb kaliberű eset is amelyről szót lehetne ejteni ,de úgy gondolom ,hogy a lényeg kivehető.


Csak az én családomban vannak ilyen negatív tapasztalatok vagy ez másokkal is előfordul?



2019. szept. 21. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügy az, amiről még a fityeszesek többsége is azt mondja, hogy nincs rendben. Azok pedig pláne, akiknek volt bármilyen betegségük és saját bőrükön tapasztalták.
2019. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az én környezetemben elég sok a Fideszes ,és szinte mind azt hirdeti ,hogy az egészségüggyel minden rendben van.
2019. szept. 21. 18:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nekik nem kellett hónapokat várni egyszerű vizsgálatokra, s nincs is ilyen közeli rokonuk. Persze lehetnek olyan fanatikus hívei Orbánnak, hogy ennek ellenére is szerintük minden a legnagyobb rendben.
2019. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Engem a szívem miatt kellett volna alaposan kivizsgálni. Csináltak EKG vizsgálatot de utána a terheléses és a képalkotós vizsgálatokat mindig halasztották. Meguntam és kerestem egy magánrendelőt. Ez volt öt éve. Pénzbe került de cserébe minden vizsgálat meglett és kaptam életvezetési tanácsokat a magánorvostól hogy minél kevesebb gyógyszert kelljen szedni. Mit mondana erre egy fideszes ember? Hogy ugye hogy nincs szegénység ha magánorvoshoz el tudtam menni. Akkor minek fizetem a hozzáárulást? Bele sem merek gondolni mi lenne ha szívműtétre szorulnék. Másik tapasztalatom a körzeti fogdoktorral van. Tavaly jártam a körzetihez mert mondom rendbe rakatom az összes hibás fogamat. Betömi a körzeti de utána nem igazítja meg olyan szépen mint a magánrendelős fogdoktor. Lidokaint nem szívesen ad be mert pénzbe kerül. A kevés pénzük miatt nem fogadtak betegeket szeptemberben. Azt is ki bánja? A Kásler? Nem hanem mi a betegek bánjuk azt is.
2019. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Biztos lehetne jobban is kezelni de talán azt kéne nézni, hogy 15-20-30 éve milyen volt és nem azon sírni, hogy most nem elég jó. Fejlődés történt ha szerinted nem elég akkor hol voltál amikor az egészségügyi dolgozók tüntettek?


Édesanyám is kb. veled hasonló véleményen van az egészségügyről de amikor végigsoroltattam vele, hogy a rendszerváltás óta milyen tapasztalatai voltak akkor a patkányok szaladgáltak a folyósontól eljutottunk odáig, hogy a legnagyobb baja az volt, hogy a demens néni miatt nem tudott pihenniig. Ami azért szerintem előrelépés.


Bonyolult az egészségügy. Kb. mint az oktatás, ott bevezettek reformokat és a rendszer/ellenzék minden erejével azon volt, hogy amit lehet megakadályozzon pedig az se egy sikersztori szóval evidens, hogy változtatásra volt szükség.

Svédországban (méretre nagyobb, lakosságra megegyezik) fele ennyi kórház van, most szerinted ha nálunk bezárnák a kórházak felét mi történne? Mindenki tudja, hogy reform kéne de gyorsan senki se meri átverni, mert mire beérik a változtatás addigra elvesztik a választásokat.

2019. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Most is előfordul olyan korház, hogy patkányok szaladnak a folyosón, arról nem is beszélve, hogy jó időre ott hagynak halott embert is. Én nem látom az előrelépést, előző.
2019. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Azok gondolják jol kezeltnek akiknek nincs vele találkozásuk, meg akiket megfizetnek, hogy ugy gondolják. Nem véletlen, hogy terjednek a magán és fizetös szolgáltatások. (Nem csak a jomoduaknál!!! Gyakran a nagyobb család szedi össze a pénzt, hogy ne az állami ellátásba kerüljön a beteg, hanem ahol esetleg ellátást is kap.)
2019. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

2 fideszes véleményt tapasztaltam mikor felhoztam nekik a témát.

A felnőtt,30-45 évesek véleménye-

-jaj hagyjal már ezzel! Vagy beteg akarsz lenni nem értem mit kell ezzel foglalkozni?

A nyugdíjas-

-hát nagyon nincs rendben én csak tudom mert havonta megyek ilyen olyan kezelésre,de azt a sok millió migránst sem engedhetjük be...na megyek is haza mert ma jön haza az angliában élő fiam és főznöm kell.....


Általában ez a 2 leggyakoribb náluk ahogy én tapasztaltam.

2019. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 árokpart ***** válasza:
Már senki sem mondja, hogy jó. Nem is az ellátás mert az tény, hogy már rengeteget javult, hanem a kórházi házirendek betegekre vonatkozó rendelkezései miatt kell okvetlenül rendszert váltanunk. Mindegy, hogy ezt a változást ki teszi meg még akár a Fidesz is igazán nekiláthatna egy tényleges reformnak vagy egy független civil kormány lesz szerintem kénytelen.
2019. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 Az ilyesmiket ti találjátok ki egymás között, hogy ezt gondolják a fideszesek.

Nem gondolják ezt.

2019. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!