Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúra után. Hogyan tovább...

Fogyókúra után. Hogyan tovább hogy megtartsam a jelenlegi súlyomat?

Figyelt kérdés
Január óta fogyókúráztam, és lefogytam 10-11 kilót. Most viszont abba szeretném hagyni, de a jelenlegi súlyomat meg szeretném tartani. Ha teljes kiőrlésű kenyeret, zsírszegény tejet/tejfölt/túrót/sajtot,csirkemell sonkát, stb eszem (persze mértékkel), akkor megtarthatom a súlyomat?

2016. márc. 21. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezért kellett volna életmódod váltani kúra helyett, abból csak a jojó van.


Hogy visszahízod-e vagy sem, azt előre nem lehet megmondani.

2016. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen módszerrel fogytál le. Ha normális étrenddel, sporttal, életmódváltással, akkor igen, problémamentesen meg tudod tartani így.

Ha tápanyaghiányosan, koplalással, izomvesztéssel, akkor mindegy, mennyire figyelsz oda, visszajön, mivel a szervezet tartalékoló üzemmódra kapcsol.

2016. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A csirkenek hol van sonkaja? Meg hogy 10 g mal kevesebb a feldolgozott izebe a feherje vajon mit raknak bele helyette? A tej meg a macskanak valo
2016. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kerülsz kalóriatöbbletbe, akkor nem hízol vissza, ennyi.

Jobb lett volna életmódváltással fogyni, de életmódot váltani most sem késő, ezt ajánlom. Hogy neked mi a jó életmód, azt persze nem tudhatom. Én pl. túlenném magam tk kenyérrel, mert a szénhidrátbombák nem laktatnak, sőt. S egészségesnek sem tartom magam számára semmiképp. Viszont napi sütizéssel is tartom a súlyom, odafigyelés nélkül is. Kár, hogy fogyni akarok s ahhoz már jobban oda kell figyelnem a sütik összetételére, legalábbis ha nem mozgok sokat...

Sokténtyezős ez, senki a világon meg nem mondja, hogy te mivel fogsz súlyt tartani.

2016. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Életmód váltás kell, nem fogyókúra. Ha fogyózol, mindig benne maradsz a körforgásban! Nem úgy kell neki indulni hogy X napig fogyózom, majd X+1 napon már megyek a pékségbe és minden sza*t összezabálsz. Megtervezett étrend és megfelelő mozgás. Ennyi a "titok".

Tejtermékeket lehetőleg kerüld, minimális fehérje van bennük, ellenben irtózatos a zsír tartalmuk. Ami meg szinte zsírmentes, az cukrozott. Csirkének nincs sonkája, csirkemellet, pulykamellet, halat, tojást, marhát bőven lehet enni. Szénhidrátnak ott a rizs, bulgur, quinoa, hajdina, stb. Ezekkel olyan színes étrendet lehet összeállítani hogy ihaj. Csak ugye ehhez gondolkodni és tervezni kell.

2016. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem koplaltam.

Edzettem és sokat sportoltam/sportolok.

Sok gyümölcsöt, zöldséget,natur joghurtokat,smoothiekat, teljes kiőrlésű kenyeret ha húst, akkor főként csirkét eszek. Tésztát minimálisan. Tejtermékeket nem nagyon szoktam, mert annyira nem is szeretem őket.

Chipset, kekszeket stb nem szoktam, max étcsokit.

2016. márc. 21. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor a kajak felenek mert a tejeses cucokat irtad?
2016. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nwe vegyük egy kalap alá a tejtermékeket, mert a sajt pl. igencsak fehérjedús, a joghurtban pedig nincs irtózatos mennyiségű zsír (bár nem tudom, miért gond, hogy egy rendes zsíros keménysajtban sok van. energia kell, a zsír pedig jó rá, bár megítélés kérdése is, kinek mely zsírfajták jönnek be s mit tart egészségesnek), igaz, a joghurtban szinte semmi más se, nem teljesen világos számomra, miért eszik, de biztos szeretik s mégis tartalmasabbnak hat, mint a víz (de ha ugyanúgy éhes vagyok utána, nekem ez nem sokat ér)... Igaz, a marketingje se rossz. Na mindegy, a fő, hogy sokfélék a tejtermékek. Sokan esznek rengeteg túrót, miközben a tejet nagy ívben kerülik. Én mindkettőt kerülöm, a sajtot és a vajat nem, azok rendben vannak, ha jó forrásból származnak.
2016. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*ne
2016. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!