Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mikor jönnek rá az emberek,...

Mikor jönnek rá az emberek, hogy a Fidesz, Orbánnal az élén csak tönkre teszi Magyarországot?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 18:27
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
0%
Október 4.
2010. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
69%

Talán most egy-két olvasó rájöhet, ha mutatunk néhány dolgot a pártjukról. Vagy esetleg reménykedhetünk benne, hogy magyar hallgat még a másik magyarra akkor is, ha nem Trianonról van szó. Még ha csak azt mondanám, hogy a határon túli magyarság érdekeit csak a Jobbik hatására nézi a Fidesz, de sajnos a határon belüli magyarság érdekeit egyáltalán nem veszi figyelembe. Hallhattunk sok ígéretet Orbán szájából (egyebek mellett a 2 hét alatt javuló közbiztonságot, elszámoltatást, stb), de ezek többségét sajnos nem váltották valóra, sőt, szinte semmit. Közbiztonság javulása helyett ostromolják a magyar gárdát. Több millió forintos (igen, tényleg milliókat költenek rá) rendőri akciókkal bombázzák azokat az embereket, akik tenni akarnak a hazájukért, akik segétkeznek az árvízeknél, akik adományokat gyűjtenek, akik saját idejükből és pénzükből segítettek mások házának a rendberakásában, és ezt egy szervezetben szeretnék tenni, a gárdában. Talán az a baj Magyarországgal, hogy az emberek többsége nem mérlegel, mielőtt leteszi a voksát egy párt mellett. Vagyis egy mezei polgár nem veszi ki a részét a politikából, ami meghatározza az életét. Mindenki csak választ magának egy oldalt, azt pedig foggal, körömmel védi. Ha máshogy nem is megy, akkor azt tanácsolom mindenkinek, hogy több hírportálon informálódjon pártjáról, ha egyáltalán informálódik valahonnan. Négy év múlva talán több ember látja a valóságot, talán addigra több ember szeme elől elgördül a narancsos függöny, hogy tisztábban lássa ezt a hazaáruló pártot, a Fideszt. Mondjuk a nyugatiakat meg tudom érteni, ott sokkal jobb a helyzet, mint mondjuk Borsodban. De az önzőség nem viszi előrébb az országot...


Szebb jövőt!

2010. júl. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim válasza:
58%
Ki beszél itt demokráciáról?? Emberek, már diktatúra van..
2010. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
78%
Csak úgy mellékesen: ha most diktatúra lenne, akkor nem írogathatnátok ezeket! Tudjátok a diktatúra egyik fő ismérve, hogy nem tűr ellenvéleményt! Erre most az lesz a válasz, h : De Orbán sem tűr! Nade akkor ti most mit is csináltok itt? ;-)
2010. júl. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
89%

6.50: Egy másik válaszban utaltam rá, hogy ez egy kifinomult posztmodern diktatúra. A diktatúra szó sem pontosan ugyanazt jelenti ma mint 100 éve, mert fejlődik a világ. Ma már nem a direkt tiltással élnek, nem börtönöznek be stb., mert ez kontraproduktiv lenne, meg hát a mai nemzetközi környezetben túl ciki. Ma az van, hogy

- csak fideszesek kapnak állást a teljes állami szférában,

-csak a fideszes vállalkozók kapnak megrendelést, csak ők tudnak megélni,

-hiába fordulsz bírósághoz vagy Alkotmánybírósághoz a kormányzati jogsértéssel szemben, ott is a FIDESZ által kinevezett embereket találsz,

-a fideszes ügyészség viszont kimenti őket, ha ők bűnöznek,

-a teljes médiát a FIDESZ által kinevezett egyén felügyeli,

-aki más véleményt hangoztat, nem jut szóhoz a médiában, nem kap pályázati pénzt, és éhen dögölhet,

-bezárják, megfojtják a nem fideszbarát médiát stb.


Tehát az eredmény ugyanaz lesz, mintha direkt elvittek volna a börtönbe, csak kicsit hosszabb idő alatt, macerásabban. Még nem bontakozott ki teljesen ez a folyamat, de az előző híres 56 napban ennek rakták le az alapjait. És most nagyon büszkék rá.


Ja, és hogy itt írogathatom (még?) a kis szösszeneteimet? Hát ennek nincs túlzott jelentősége, de nem lennék meglepve, ha egyszer majd ezeket a dolgokat innen is kicenzúráznák, mert a honlap fenntartója csak így tud majd megélni.

2010. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval, ez ma sajnos valóban így van ill. lesz! :(
2010. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

Akik egyetértenek a fenti véleménnyel nagyobb számban mehettek volna szavazni az MSZP-re, Jobbikra, SZDSZ-re.

Utólag olyan borzasztó okosak vagyunk.

Négy év múlva erre gondolva tessék szavazni.

Szabadság Elvtársak !

2010. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
95%

Hát a diktaturahoz hozzatenném, hogy eddig én azt vettem észre, hogy az erosen "liberális"-nak nevezett baloldali posztkomunista, cionista partok kezeben volt a media teljes mertekben, és most valamilyen enyhe mertekben ez kezd feloldodni.


Amugy meg mivel teszi tönkre az orszagot egész pontosan, hogy keruljek témaba? Nekem ugy tunik, hogy valamilyen elhanyagolhato mertekben is, de kezd picit feléledni az orszag. Tény, hogy tobbet tehetnének, mert mig politikai foglyok vannak bortonben, koncepcios perekkel a nyakukon, addig nincs mit beszélni..


Tovabba nem ertem ezt a koronazast...Mi van? Matyas kiraly nem volt megkoronazva pl? :)(na jo, tudom, hogy ez nektek most sok volt, de na..) Nem hiszem, ezen mulna...


Aztan a masik az, hogy edddig pont az volt, hogy ha a zsidok kovét fujtad eddig, akkor volt penzed, allasod, biztonsagod, ha nem, akkor nem. Ezt latom most enyhulni, habar most is az van. Semmi fideszesedest nem latok ilyen szempontbol. Max kiegyenlitodest. Az teny, hogy akik annak idejen ugy kerultek a helyukre, ahogy.., azoknak most rosszul esik atadni a helyet.


Az itt irogatasrol meg annyit, hogy nekem mar tobbszor visszadobta a server a szovegemet, mert roma helyett ciganyt irtam, vagy "meleg" helyett neven nevezve b*zinak neveztem ezt a kóros elvaltozast.


Arrol nem is beszélve, hogy a youtube pl indoklas nelkul szedi le azokat a videokat, amik a nepnek bemutatnak olyan videokat, amik a zsidok eloskodésérol szolnak.


Tény, hogy nem a Fidesz az, aki a legjobb lenne az orszag élére, de hogy sokszor jobb, mint elődjei, az tény. Ha nem tetszik, akkor mért nem szavaztal arra a partra, amelyik nem szarik be a karhatalomtol?!


Szebb Jövőt!

2010. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

23.44: Hasznosnak klikkeltem a válaszodat, mert sokan gondolkodnak így, és ezt jól leírtad. De azért én ezt máshogy közelítem meg. Azt hiszem, az a kulcskérdés, amit fel is tettél, hogy a FIDESZ mivel teszi tönkre az országot. Ez most fellengzősen hangzik, de röviden azt tudom mondani, hogy azzal, hogy megdöntötte a jogállamot, kiépítette a pártállamát és elkezdte homogenizálni az országot. Tudom, hogy ez téged így elvontan most nem nagyon izgat, de majd érezni fogod a kellemetlen következményeket. Ugye most mindenkit a FIDESZ nevez ki mindenhova. Egyelőre csak a vezetőket, de ez végig fog futni az egész állami szektoron, és át fog gyűrűzni a magánszférába is. És te, mint nem fideszes, azt fogod észrevenni, hogy kiszorulsz mindenhonnan, vagy fideszesnek kell magad vallani.


A másik gond, hogy persze az eddigi jogállam is elég vacak volt, és sok minden jogos a kritikádból, de eddig azért meg lehetett akadályozni nagyon hibás vagy abszurd döntéseket, mert visszadobhatta köztársasági elnök, mert megbukhatott a bíróságon, mert felszisszent az ombudsman, mert nem fogadta el a másik párt stb. Ezért sok disznóságot eleve meg se próbáltak. Most már minden szabad lesz és lehetséges, mert a törvényhozásnak nincs korlátja és ahol ellenőrizni kell, oda is fideszesek vannak kinevezve. Volt már sok ilyen rendszer a történelemben, és ezek sose voltak hatékonyak, majdnem mindegyik csúfosan megbukott. Ha nincs fék, ha nincs visszajelzés se, akkor először csak hibás, aztán majd őrült döntések születnek egyre inkább, ami összeomláshoz vezet. Szóval én azt mondom, hogy eddig is rossz volt, de lehet még rosszabb. A váltás, a változás nem biztos, hogy mindig jobb még egy rossz helyzetben sem. És ez most szerintem nem volt egy jó változás.

2010. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim válasza:
Hát nagyon jó a kérdés! Sajnos későn,mikor már megválasztották a "királyt".Előző 8 év? És mi volt előtte,akkor miért nem csinált valamit a Fidesz hisz akkor ők voltak hatalmon!!!Semmit nem csináltak!!!
2010. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!