Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért jó/rossz a Párbeszéd-Mom...

Miért jó/rossz a Párbeszéd-Momentum alapjövedelem terve?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy minden Magyarországon élő felnőtt embernek legalább havi 100 ezer forint jövedelemmel kell rendelkezni. Akinek a munkabére, tőkejövedelme, nyugdíja, tanulmányi ösztöndíja, gyed/gyese, munkanélküli segélye, szociális segélye... nem éri el ezt a szintet, annak az állam kipótolja ezt. Tehát az ígéret szerint senki sem maradhatna ennél kevesebb havi jövedelemmel.

2020. ápr. 1. 23:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

"A humán területeken összesen 50 ezer hallgató van, míg minden más területen 200 ezer.


Vagyis még mindig hazugság az állításod, mivel az 50 ezer kevés ahhoz, hogy elsők legyenek."

Látszik, hogy te magad is bölcsész vagy, mert nem értesz a matekhoz. Ez az 50 ezer szinte mind libsi, valószínűleg sok köztetek a momentumos is. Ha a maradék 200 ezernek a fele libbant, a fele pedig normális, akkor a bölcsészek pont átbillentik a mérleg nyelvét.


"Amúgy ez pont a műszaki, orvosi és informatikai terület húzza fel, ahol már 1 félév teljesítése is magyar átlag felett van, szóval ez elég nevetséges "érv"."

Ez azt bizonyítja, hogy a műszaki, orvosi és informatikai szakokat nem tudja minden hülye elvégezni, ellentétben a bölcsész szakok többségével.

2020. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Látszik, hogy te magad is bölcsész vagy, mert nem értesz a matekhoz. Ez az 50 ezer szinte mind libsi, valószínűleg sok köztetek a momentumos is. Ha a maradék 200 ezernek a fele libbant, a fele pedig normális, akkor a bölcsészek pont átbillentik a mérleg nyelvét."

Egyrészt, nem, nem vagyok bölcsész.

Másrészt, ez viszont azt jelenti, hogy korábban hazudtál. Az állításod az volt a bölcsészek és komádiások miatt létezik ez, és kizárólag csak miattuk, teáht a 200 ezertől függetlenül.

Szóval vagy korábban hazudtál, vagy most hazudsz, viszont mindkát eset következménye az, hogy egy gerinctelen hazug alak vagy, akivel nem érdemes beszélgetni.


"műszaki, orvosi és informatikai szakokat nem tudja minden hülye elvégezni, ellentétben a bölcsész szakok többségével."

Ez akkor lenne helytálló, ha az első félév után hagynák abba az egyetemet, mivel ha elvégeznek legalább egy félévet, akkor nem fordul elő, hogy hirtelen hülyék lesznek, és a legerősebb műszaki, informatikai, orvosi képzéseken is az országban az első félév a legnehezebb.

Viszont a hallgatók töredéke esik ki csak az első félév teljesítése nélkül.

Vagyis ez az állításod csak simán nem fedi a valóságot, így felesleges is beszélni róla.

2020. ápr. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Másrészt, ez viszont azt jelenti, hogy korábban hazudtál. Az állításod az volt a bölcsészek és komádiások miatt létezik ez, és kizárólag csak miattuk, teáht a 200 ezertől függetlenül."

Tényleg nem vagy bölcsész, mert akkor legalább a szövegértésed jó lenne, és felfogtál volna valamit abból, amit az előző hozzászólásomban írtam. Ha így lenne, akkor viszont nem írnál hülyeségeket.


"Ez akkor lenne helytálló, ha az első félév után hagynák abba az egyetemet, mivel ha elvégeznek legalább egy félévet, akkor nem fordul elő, hogy hirtelen hülyék lesznek, és a legerősebb műszaki, informatikai, orvosi képzéseken is az országban az első félév a legnehezebb.


Viszont a hallgatók töredéke esik ki csak az első félév teljesítése nélkül."

Magadnak mondasz ellent. Az eggyel korábbi hozzászólásodban azt állítottad, hogy egy félév teljesítése is a magyar átlag felett van. Döntsd már el, hogy most melyiket gondolod, mert így nehéz vitatkozni :)

2020. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Atyaég, és még te kéred számond az én szövegértésemet?! Nevetséges.


"akkor legalább a szövegértésed jó lenne, és felfogtál volna valamit abból, amit az előző hozzászólásomban írtam. Ha így lenne, akkor viszont nem írnál hülyeségeket."

Az előző kommentben még be kellett magyaráznod, hogy 200 ezernek a felének is hülyének kell lennie, hogy az 50 ezer a mérleg nyelve legyen.

Viszont eggyel előtte azt mondtad, hogy ezt önmagában a bölcsészek megteszik.

Vagyis tökéletesen értettem mindkét kommented, csak ezek ellentmondanak egymásnak, ezért hazudtál legalább egyszer.


"Magadnak mondasz ellent. Az eggyel korábbi hozzászólásodban azt állítottad, hogy egy félév teljesítése is a magyar átlag felett van. Döntsd már el, hogy most melyiket gondolod, mert így nehéz vitatkozni :)"

Hol mondtam ellent. Egy félév is teljesítése is nehéz, viszont ebből sehol nem következik, hogy az első félév után esnek ki.

Vagyis ha már 1 félévet teljesítenek, akkor már átlagon felüliek, vagyis nem teljesen idióták, viszont ebből nem következik, hogy a diplomát meg is szerzik.

Engem kérsz számon miután ezt sem sikerült értelmezned, elég ciki.

2020. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Rád bizonyítottam, hogy nem értesz semmit abból, amit leírtam, és még magadnak is ellentmondasz. Erre nekiállsz még szánalmasabban hazudozni. Mondjuk mit várok egy momentumostól?
2020. ápr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
90%

"Rád bizonyítottam, hogy nem értesz semmit abból, amit leírtam, és még magadnak is ellentmondasz."

Nem bizonyítottál semmit. Azt sikerült leírnod, hogy nem bírtad felfogni, amit írtam, ezért leírtam azt újra, hát ha végre flefogod.

Láthatóan nem sikerült. Nem csoda, hogy itt tart ez az ország, ilyen idióták tartják hatalomban a tolvaj hazaárulókat.

2020. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Egy rövid mondatban 3 hatalmas tévedés!


"(ez a költségvetés 20-25%-a)"



Nyilvánvalóan nem megy a matek, és ezért rossz arányokból indulsz ki. Így jön ki neked, hogy irreális. Esetleg ha egy kicsit tanulnál, az segítene.


VALÓJÁSÁG kicsit más, mint amit leírtál:

"1. Az államháztartás központi alrendszerének egyenlege és főösszegei

1. § (1) Az Országgyűlés az államháztartás központi alrendszerének (a továbbiakban: központi alrendszer) 2020. évi


a) kiadási főösszegét 21 792 993,4 millió forintban,


b) bevételi főösszegét 21 425 983,3 millió forintban,


c) hiányát 367 010,1 millió forintban


állapítja meg."

[link]


Tehát jóval nagyobb a büdzsé, mint amit te leírsz, így a költségvetés jóval kisebb százalékáról beszélhetünk már csak ezért is.


"100 000 forint * 12(hónap) * 4 millió ember(két millió gyerek, 0,5 millió nyugdíjas és 1,5 millió aktív korú aki épp nem dolgozik ) = 4 800 milliárd."



De nem csak a büdzsé összegében tévedtél, hanem sajnos az alapövedelem javaslatát sem sikerült megértened, mert nem csak a számokat nem bírod olvasni, hanem a szövegértés sem az erősséged.


Senki nem mondta azt, hogy MINDENKINEK további 100.000 forintot kellene adni, ezzel szemben a Párbeszéd javaslata úgy szól, hogy minden 18 év feletti embernek, akinek nincs munkája, a jelenlegi jövedelmét (pl. segély) egészítsék ki 100.000 forintra, minden gyermek után legalább 50.000 forint járjon, (vagyis ha jelenleg kisebb támogatást kap az államtól, azt egészítsék ki) és minden teljes állású személy nettó minimum jövedelme 250.000 minimum forint legyen.


A számításod tehát kuka.

A nyugdíjasok, akinek a nyugdíja, ill aktív korúak, akinek egyéb segélye, stb. nem éri el a 100.000 forintot, mennyivel kell kipótolni, hogy 100.000 forint legyen?

Ez legyen X.


Azoknak a várandós nőknek akiknek a jövedelme nem éri el a 150.000 Ft-ot, mennyi hiányzik hozzá? Ez legyen Y.


Azoknak a főállásban dolgozó személyeknek, akiknek a nettó jövedelme nem éri el a 250.000 forintot, mennyi hiányzik hozzá összesen? Ez legyen Z.


Azoknak a gyerekeknek járó állami támogatás, ami nem éri el az 50. ezer forintot, azt mennyivel kell kiegészíteni úgy, hogy annyi legyen. Ez legyen N.


Tehát X+Y+Z+N összegéről beszélünk, nem mindenkinek még további százezerről.



Tehát volt, amit túlszámoltál, és volt, amit bele se számoltál. Mert egyszerűen az egész lényegét nem érted. A te számításod akkor is hibás lenne, ha most az ÖSSZES nyugdíjas, munkanélküli, rokkant, stb. 0 forintot kapnának. És a gyerekeknek 50 ezer forint helyett 100.000 lenne az előirányzott javaslat, és ők sem kapnának semmi támogatást.


De szerencsére azért nem így van.


Tehát egyfelől sokkal kevesebbe kerül az alapjövedelem, mint ahogy számítottad, és sokkal nagyobb a büdzsé, így az alapjövedelem az állami költségvetés számára sokkal kevésbé megterhelő, mint gondoltad. Vagyis nem olyan nehéz az átcsoportosítás.


Aztán számold ehhez azt, hogy hány embert lakoltatnának ki, mert nem tudja fizetni a rezsit, hány állami gondozott lenne. A kilakoltatott emberek állami ellátása, és a gyerekek állami gondozása mennyibe kerülne.


A megélhetési bűnözés mekkora kárt okozna, beleszámítva az eljárási és büntetésvégrehajtási költséget.


Mennyivel lennének egészségesebbek az emberek (pl. kevesebb stressz, éhezés, fagyoskodás...) és ezáltal mennyivel olcsóbb lenne az állam egészségügyi kiadása.


A bürokrácia is sokkal olcsóbb lenne.


És arra se gondoltál, hogy akik ennyit keresnek, azok nem tudnak félretenni, rögtön elköltik, és mind Magyarországon költik el, vagyis az ÁFA formájában az összeg jelentős részét visszakapja az állam.


Így máris nem olyan vészes, nem igaz?!

2020. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az fontos tényező, hogy a szegényeknek adott bármilyen pénz (legyen az segély, alapjövedelem, vagy plusz munkáért adott bér) az ITTHON került elköltsére, ráadásul elég gyorsan.

- nem viszik külföldre (síelés, nyaralás, stb.)

- nincsenek jelentős tartalékaik, azaz szinte az összes rövid időn belül elköltésre kerül

tehát az ÁFA-vonalon gyorsan megtérül a bő ötöde.

2020. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!