Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ekkora fertőzés és halálozási...

Ekkora fertőzés és halálozási számok mellett miért nincsenek a súlyosan érintett részeken (pl Budapest, Pest megye, SZSZB megye, Győr, stb) kijárási korlátozások vagy kijárási tilalom?

Figyelt kérdés

A legfontosabb az idősek és krónikus betegek védelme. Ennek ellenére sajnos a fiatal és középkorú korosztály korántsem veszi elég komolyan a védekezést, és felelőtlenül ugyanúgy élik a mindennapjaikat. Mivel a kérés nem működött, tiltás kellene és súlyos büntetés a különböző kihágások esetében.

Azok a vendéglátó és szórakozóhelyek, akik pedig azzal trükköznek, hogy 11-ig vannak nyitva, de korábban is nyitnak és kb ugyanazt a forgalmat generálják, nem értem, miért nincsenek még bezáratva.


2020. okt. 3. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szükséges lett volna legalább megnevezned a forrás(oka)t, ahonnan a kérdésed megalapozó adatokat vetted. És meg kellett volna adnod azokat a számokat is, amelyekhez viszonyítva „Ekkora fertőzés és halálozási számok” vannak, amelyek alapján erőteljes korlátozásokat tartasz szükségesnek, akár kijárási tilalom elrendelését is.

Elnézésed kérem, de mivel nem adtál hozzá segítséget, csak a saját képességeim alapján tudtam megnézni, hogy mely földrajzi területeken mekkora a fertőzés. Azt pedig egyáltalán nem találom, hogy az egyes földrajzi területeken mekkora a halálozás. (Bár, gondolom, nem is halálozás mértékéről írsz, hanem csak a vírussal fertőzött elhunytakról.)


Ami találtam, ez: [link]

Képen a kérdéshez tartozó rész: [link]

• 1.) Az rögtön látszik, hogy a jelenlegi fertőzöttek száma és a térképi, területenkénti bontás számadatai jelentősen eltérnek. (Aktív fertőzött: 7971+14511=22482, míg a térképen 31480 fertőzöttet osztanak szét megyékre és a fővárosra. A térképen a 2020. március 11. óta felderített összes felfedett fertőzött száma szerepel, de ezek közül 8998 már nem fertőzött. Közülük 843-an meghaltak, és októberben csak-csak nem fertőzött már például a márciusban felfedett 492 fertőzött.)

Úgyhogy – hacsak nem ismersz más térképet, listát -, akkor nem is tudhatod, hogy hol hány felfedett jelenlegi fertőzött van.

• 2.) Túllépve azon, hogy a térkép nem a jelenlegi adatokat mutatja, további két gond is van:

2.a.) az adatok abszolút értékek, nem arányosak, nem a lakosságszámhoz viszonyítottak.

Te, például Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét is felsoroltad. Nos, ott 100-ezer lakosra 230,91 fertőzött adódik; Budapesten és 10 megyében is magasabb ez az adat.

2.b.) Nem közlik, hogy hol hány személyt teszteltek? Van egy olyan gyanúm, hogy például, Békés vagy Tolna megyében lakosságarányosan sokkal kevesebb tesztek végeztek, mint Budapesten.


Mivel azt sem írtad meg, hogy mihez viszonyítod a halálozási számokat (bár azt sem tudom, melyeket, milyen időszakokra gondolsz), ezügyben is magam tudok választani adatokat.

[link]

↑ Magyarországon a KSH adatai szerint COVID-19, azaz SARS-CoV-2 vírus nélküli utóbbi 5 évben (2015.-2019.) heti átlagban 2496,03 fő hunyt el, ez napi átlagban 356,56 fő.

Legfrissebb adat: októberben az eltelt 4 nap alatt 57 koronavírussal fertőzött hunyt el; ez napi átlagban 14,25 fő.

Egyrészt, az elhunyt koronavírussal fertőzöttek nem egy az egyben növelik sem a féléves, sem az éves halálozási rátát, mert egy részük – látva a közölt betegségeiket – esélyes, hogy koronavírus járvány nélkül is elhunyt volna.

Másrészt, nem látszik egyértelmű növekedő tendencia a napi koronavírusos halott számnál: [link]

Forrás: [link]

2020. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
Miért kéne nekem tönkretenni az életemet, hogy más ne haljon meg. Vigyázzon magára az, aki veszélyeztetett! Ha meg mégsem vigyáz, elkapja, és meghal, az nem az én bajom.
2020. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%

"Sehonnai bitang ember,

Ki most, ha kell, halni nem mer,

Kinek drágább rongy élete,

Mint a haza becsülete."

Petőfi Sándor - Nemzeti dal

2020. okt. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%
Ezek a kijárási korlátozások, meg egyéb tilalmak nem megoldások semmire sem. Én még csodálkozom azon, hogy vannak olyan országok, amik ezeket bevezetik, szerintem csak a nép idegesítésére jók, semmi másra.
2020. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!