Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatandó a 100 ezer forinto...

Támogatandó a 100 ezer forintos garantált alapjövedelem és a 200 ezer forintos nettó minimálbér javaslat az Együtt-Párbeszédtől? Megcsinálhatja a baloldal 2022-2023-ban?

Figyelt kérdés

A javaslat szerint egy év alatt be tudnák vezetni a 100 ezer forintos garantált alapjövedelmet. Azért ennyi, mert ez körülbelül megegyezik a létminimummal. Ennél kisebb jövedelme senkinek sem lehetne Magyarországon, legyen az akár tanuló, munkanélküli, ide érkezett menekült vagy rokkantnyugdíjas, idős kisnyugdíjas. Hogy a pénzjuttatások mellett azért az alacsony iskolázottságúak, alacsony keresetűek motivációja se tűnjön el az alacsony termelékenységű munka iránt, így a nettó minimálbért 200 ezer forintra emelnék, így munkával legalább kétszer annyit lehetne keresni, mint munka nélkül.


Én szkeptikus vagyok, hogy 1-2 év alatt egy ilyen radikális változás jó lenne-e. A bérfeszültségek elkerülése miatt akkor a többi bért is meg kellene duplázni, nem lehet csak a minimálbért. A megugró bérek viszont megugró árakhoz, inflációhoz vezetne. A Fidesz alatt is hiába duplázódott meg a minimálbér és az átlagbér, ezzel nem szűnt meg a szegénység, nélkülözés az országban, mivel az utóbbi tíz évben az árszínvonal, megélhetési költség is jelentősen nőtt. A létminimum összege is feljebb kúszna a mostani 100 ezer forintnál, így az állami alapjövedelem nem biztosítaná az elvárt, európai szintű létminimumot, minimális életszínvonalat.



2020. okt. 10. 19:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
51%

#20 Ez így érthető. Ellenben ez nem alapjövedelem, ha eleve olyan munkavégzéshez kötöd ami teljes állást jelent.

Ebből rögtön kiesik aki nem dolgozik - gyerek, idős, munkanélküli, aki közmunkát végez, meg aki részmunkaidős. Ráadásul minden munkavállalónak meg kellene adnod azt a plusz 100 ezret, annak is aki most minimálbéres, de annak is aki most 1,5 milliós fizetést kap havonta a munkájáért.

Akkor már egyszerűbb lenne egy adócsökkentés.

2020. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor két malomban őrölünk. Létezik a Feltétel Nélküli Alapjövedelem javaslat, hogy mindenki kapjon x összeget helyzetétől és mindentől függetlenül. Ezzel én nem értek egyet. A Párbeszéd javaslatával értek egyet, azt támogatom. Azt is alaposan félreértetted, mert én csak egy részletét említettem, te meg az egésznek gondoltad, de én csak egy válaszhoz fűztem.


Hogy ki mennyit kapna a Párbeszéd Alapjövedelem javaslata alapján, azt itt számíthatod ki, mert készítettek ehhez egy kalkulátort:

[link]

Sajnálom, hogy nem vetted a fáradtságot, hogy átnézd az oldalt, pedig talán sok kérdésedre választ adna.

2020. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
62%

Köszi a kalkulátort!


Hát köszi, megerősített, hogy ez egy óriási bullshit.

Az adataim alapján havi 2e ft-ot (nettó 1300) kapnék....


Megint kiderül, hogy egy átnevezett segély...

2020. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
39%

Szívesen. Ha már megadtad, hogy az alapjövedelem kalkulátora szerint mennyi lenne neked az alapjövedelem, igazán megadhatnád a többi infót is:

- hány eltartott kiskorú gyereked van,

- milyen típusú jövedelmed van, és munkaviszony esetén hány órában dolgozol, és mennyi a jövedelmed.


Előre is köszi. Komolyan.

2020. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
72%
Mitől alapjövedelem az, ami a gyengén teljesítőket jutalmazza, a jól húzóktól pedig gyakorlatilag elvesz...???
2020. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%
24: számold vissza a kalkulátorból!
2020. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
60%
#22 Apró bibi ezzel a kalkulátorral, hogy figyelmen kívül hagyja a családi adókedvezményt, csak a családi pótlékkal számol. Ha a valóságot nézzük, a most érvényes családi adókedvezményeket, akkor bizony minden családosnak szimpla szívás lenne.
2020. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
12%

Nem tettem meg. Én megtiszteltelek a normális válasszal, tudomásul veszem, hogy nem viszonzod. Bizonyára vannak olyan helyzetek, amikor "csak" ennyi többletet jelent.



Az alapjövedelem nem egy bullshit. Nem felelőtlen ígérgetés, hanem egy átgondolt felelős program pontos célokkal.


Célja:

- Mindenkinek meglegyen az alapvető létbiztonság.

- Segítse a gyermekvállalást

- Igazságosabb legyen a mostani helyzetnél (Most a gazdagok kapnak több támogatást, pl. a gyerekek után járó adójóváírás miatt több pénzzel támogatja a nagyobb jövedelműeket, mint a minimálbéreseket. /Én úgy gondolom, hogy a gyereket nem lehet büntetni a szülő fizetésének mértéke miatt/. A legkiszolgáltatottabbak meg gyakran teljes létbizonytalanságban vannak.)

- Ne legyen jövedelemfeszültség a munkanélküli és a teljes munkaidőben dolgozó között, vagyis valóban ösztönözze a munkavállalást.

- A leghátrányosabb településeken se legyen ellehetetlenülés.

- Pörgesse fel a gazdaságot

- Legyen tartósan fenntartható (ne okozzon inflációt, ne adósítsa el az országot...)

- Segítse a munkavállalást, legyen egy erős szociális háló bürokrácia nélkül.



A legtöbb embernek igenis nagy segítséget jelent. Neked is létbiztonságot garantál még akkor is, ha most valahogy csak ennyi pluszt adna, de ha mondjuk, elvesztenéd a munkahelyed, akkor neked is jól jöhet - ha nincs különösebb megtakarításod. És sokan vannak ilyen helyzetben is.


Az Alapjövedelemnek viszont NEM célja, hogy

- "dőzsöljenek" a munkanélküliek (tipikus rosszmájú ellenérveléseket idézve)

- A nagyjövedelműeket pluszban támogassa. (Ebben különbözik a Feltétel nélküli alapjövedelemtől)

- Túlterhelje a büdzsét betarthatatlansága miatt.

- x idő múlva vissza kényszerüljenek vonni.


Mindenesetre érdekes, hogy egyesek azért "hitetlenkednek", mert túl nagy ígérgetés, osztogatás, és ennyit nem bírna a költségvetés, más meg azért mert hogy neki csak kevés jutna általa.

2020. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
81%

Ajjaj, látom már, hogy momentumos igehirdetés.....


ingyenkampány - de sajnos átlátszó! :-DDD

2020. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
51%
28 nekem az fáj csak abba amit írsz, hogy gazdagnak számít egy olyan család ahol mindkét fél a versenyszferaban értelmiségi munkakörben dolgozik. Pedig nekünk csak a munkabér a jövedelmünk.
2020. okt. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!