Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem meggyőződéses fideszesek,...

Molnarmarcell21 kérdése:

Nem meggyőződéses fideszesek, mennyien vagytok?

Figyelt kérdés
Az egyik gyakori érv szavazásnál kormánypártiaktól, hogy nem azért szavaznak a Fideszre, mert annyira szívük csücske lenne, hanem mert nincs jobb párt jelenleg náluk. Ha lenne ideálisabb, hogy nézne ki a támogatottságuk?

2021. máj. 3. 14:26
A kérdező szavazást indított:
nem szeretem a Fideszt, de nincs más vállalható párt
alapvetően egyetértek a Fidesz politikájával, nekem nagyjából ők az ideális párt
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez így nem teljesen igaz, hogy "Az egyik gyakori érv szavazásnál kormánypártiaktól, hogy nem azért szavaznak a Fideszre, mert annyira szívük csücske lenne, hanem mert nincs jobb párt jelenleg náluk. "

Inkább úgy helyes, hogy a választáson a kínálatból lehet és kell választani - vagy csinálni kell egy pártot. Ha pedig nem akarunk csinálni, akkor a meglevő pártok közül a fidesz az amelyik a leginkább megközelíti azt amit szeretnék - ezért rájuk szavazok. de a legtöbb fidesz-kdnp szavazó így van ezzel, én még nem találkoztam olyannal akinek mindegy mit mond vagy tesz a fidesz, ő vérfideszes lenne. Biztos van ilyen is, de nem találkoztam ilyennel.

Az pedig hogy kinek mekkora mértékben egyezik az elvárásaival a fidesz az nagyon változó. Nálam ez olyan 70-80%-os, a páromnál inkább 60%-os. Van akinél meg éppen csak ennyi van amit írsz, hogy a többi még ennél is kevésbé megfelelő, ezért szavaz a fideszre és nem valamelyik másik induló pártra vagy szövetségre.

de ez nem azt jelenti hogy "ha ló nincs jó a szamár is", hanem hogy ha tényleg lenne egy olyan párt amelyik 80% helyett 90%-ban fedné le az elvárásaimat, akkor a fidesz helyett azokra szavaznék. de nincs ilyen. Ettől még nem tartom rossznak a fideszt és inkább tartom magam meggyőződéses fideszesnek mint nem annak, de nem vagyok kritikátlan szavazójuk.

2021. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Akinek a Fidesz X százalékban fedezi az elvárásait, annak a számára elvileg nem létezik jobb párt. És ez az X egy nagyon kicsi szám akkor, ha nem a hasznot húzók táborához tartozik. Sőt, gyakori jelenség, hogy az X elég nagy negatív szám. Ez a látszólagos ellentmondás úgy oldható el, hogy létezik valóságos fedezet és hit-fedezet, amelynek a valósághoz semmi köze. Egy konkrét példa (még csak nem is a legjobb, de talán eléggé ismert): számos esetben hivatkoznak a rezsicsökkentésre, mint jó elvre. Akik ezt teszik, semmiképpen nem hajlandók valós számításokat végignézni arról, hogy csökkentés valójában növelés.


A "nincs jobb" az egyik legügyesebb manipulációs trükk. Ugyanis, ha azt mondom, legyen a "jósági skálán" a Fidesz értéke x, akkor felette nyilván nagyon sok érték van. És lesz, aki mondjuk 10%-kal jobbal megelégszik, de lesz, akinek a tízszeres jóság kell. Egyik könnyebben találhatna másik pártot, másik pedig semennyire. Az bizonykönnyen lehetséges, hogy a létező választék az igényeket nem elégíti ki. Az azonban abszolút biztos, hogy mindegyik toronymagasan x fölött van.


Bárkinek be lehet ezt bizonyítani, aki hajlandó (és képes) elvárásait konkrétan felsorolni, majd sorra végigvesszük, az egyes pártok ezekhez való hozzáállását, a Fideszt is beleértve. Ám enélkül csak meddő vita minden alátámasztás nélkül. A "de jobb", "de nem jobb" sorozat meg sehová nem vezet.

2021. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon korrupt párt. Madarat tolláról, szavazót pártjáról...
2021. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

#2 Nosza, neki is állhatsz levezetni, hogy a rezsicsökkentés miért is nem csökkentés hanem növelés!

Azért mielőtt belelendülsz, csak szólnék, hogy család házunk van, előtte csináltattunk napkollektort, pont a nagyon magas gázárak csökkentésére és pontosan tudtuk hogy mennyibe is kerül a fűtésünk, mennyi idő alatt fog megtérülni nekünk a gáz magas ára miatt a napkollektor költsége. Ami akkor - ha nem emelkedik tovább a gáz ára csak szinten marad, akkor 10 évet jelentett volna. Mivel csökkent a gáz ára és azóta sem emelkedett - ez a megtérülés 15 év fölé emelkedett. Mivel nem átalányt fizetünk, nagyon pontosan tudom mennyivel kell kevesebbet fizetnünk a gázért mint előtte.

de azért próbáld meg elmagyarázni hogy tévedek!

2021. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Ócska, korrupt banda!
2021. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"mennyien vagytok?"


421-en!

2021. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Csak a Fidesz.
2021. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlzás lenne azt állítani, hogy semmivel sem értek egyet velük, de én is úgy vagyok vele, hogy szívesen szavaznék másra, ha lenne alternatíva. Önkormányzati választásokon már rég nem rájuk szavazok, hanem függetlenre (és nem lehetek ezzel egyedül, mert független polgármesterünk van - mármint igazán független, nem "csak" papíron) Na de hogy Dobrevre szavazzak? Az teljesen kizárt, akármit csinál is a Fidesz. Jelenleg csak ők tudják a Dobvrev-Gyurcsány duót megfékezni, ezért azt a "luxust" sem fogom tudni megengedni magamnak, hogy egy (viszonylag) esélytelen jelöltre és egy mini pártra adjam a szavazatomat.
2021. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!