Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Meddig tartanak még megfigyelé...

Meddig tartanak még megfigyelés alatt?

Figyelt kérdés
2019 tavaszán elkaptak kis mennyiségü fűvel, és a teszt is pozitiv lett. Ezen kívül tiszta az előéletem, de rendesen meghúrcoltak. Bilincsben is voltam, házkutatást tartottak, tárgyalásokra és elterelőre jártam. Ezenkívűl kétszer is átkutatták az autóm sima közúti igazoltatáskor. Legutóbb tegnap traffiba szaladtam lakott területen 71-el, és ismét átnézték az autóm, pedig ezeket a rendőröket nem is ismertem.

2021. okt. 8. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Lezáródott az ügy? Nem voltál elterelőn?
2021. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom (bocs) hogy végig csináltad az elterelést. Elvileg ha lezárult az ügy, akkor törölniük kellett volna a rendszerből. Így ha igazoltatás során lekérdeznek, már elvileg bőven nem láthatnák. Na de nem szabad csodát várni. Ilyen ez a Magyar rendszer :)
2021. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért kellett volna törölniük? Ha elkövetsz egy közlekedési szabálysértést is látják, hogy 2 hete vagy 6 hónapja volt egy, pont azért hogy lássák ez az első és alacsonyabb bírságot kapsz, vagy már ez a tizedik és téged nem érdekel, hogy megbüntetnek. Pont ez a lényege hogyaz emberekről lehessen tudni, mérlegelni.


2019.ben elkövettél valamit, emiatt ellenőriznek. Hát ez a rendőrök dolga. Ha azt látnád(nem biztos hogy konkrétan te, de általaba az ember) hogy hmm megfogtak kábítószerrel, végig nyomom az elterelést, aztán senkit nem érdekel akkor simán újra kezdenék.

Így, hogy elkövetted és állandóan ellenőriznek miatta biztosítják, hogy ne ismétlődjön meg.

2021. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3, Ez úgy van hogy amikor folyik az ügy (és pl rabosítnak stb) vesznek újlenyomatot, de még pl dns-t is. Viszont ezt ilyenkor az ügy keretén belül végzik (még magát a drog teszteket is). Amennyiben utána elvégzi az elterelést, akkor megszűnik az ügye. Tehát pl nem kell kifizetni a drogteszteket stb. Viszont ilyenkor kötelesek őt törölni is a rendszerből. Sőt ha később megtalálják valahol az újlenyomatát, akkor azt nem is mondhatják "hogy onnan tudják hogy benne van a nyilvántartásba" mert a bíróságon ezzel nem jöhetnek így tisztán fel. Ugyanígy nem vetkőztethetik pl meztelenre, vagy indok nélkül nem is vihetik be. Viszont amíg elterelőn volt, addig joguk van pl leszedni róla az alsó gatyát is (nem-e bele van rejtve a cucc).

A lényeg hogy amíg tartott az elterelése, addig egy sima lekérdezésnél ezt láthatták, sőőt joguk volt sokkal alaposabban is átvizsgálni. Viszont az elterelés befejeztével ez az extra bánásmód megszűnt. Ha mégis így léptek fel, akkor még vissza is lehet őket perelni. Hiszen ez így nem szabályos.

Viszont ez csak a drogoknál van így, és pl elterelésen. Az elképzelhető hogy más ügyeknél másként van. Mert úgy hallottam lopás, rablás esetén örökre benne marad a dns stb. Viszont itt nem erről volt szó.

2021. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Amíg élsz. SOHA nem törlik az aktádból, hiába hiszik ezt sokan. X idő után kapsz tiszta erkölcsit, de komoly helyre nem vesznek fel, mert ott a belsős aktádat nézik, és az kidobja, hogy egy drogos vagy.
2021. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5, Felvenni? Akar a fene dolgozni :D
2021. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6.-ra.


Taníts mester!


Akkor miből élsz?

2021. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4%
Szülőktől örököltem egy házat, ami kiadok albiba. Ennyi a trükk.
2021. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!