Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a helyzet a magyar politika...

Mi a helyzet a magyar politikaval?

Figyelt kérdés
Erdelyben elek nincs is magyar allam polgarsagomnes amugy se szolnek bele mas orszag belpolitikajaba ha nem is elek ott, vissont vannak magyar barataim/csaladtagjaim es amijor kinnt ia voltam azt hallom, hogy minden utcasarkon Orbant szidjak. Hogy lehet, hogy ha ennyire rossz megszavazzak? Vagy az ellenzek is gyenge? Ugy tudom azt Jakab kepviseli. Egyszer szembe jott velem TikTokon es nagyon meggyozonek tunt es lattam YouTubon videokat a kruplis mutatvanyairol is. Nyilvan nem doltam be neki es montak is, hogy egy alszent. Igazabol csak egy utbaigazitas kellene a jelenlwgi helyzetrol, hogy ertsem en is. Nem politizalni akarok, mert ahoz tudasom se lenne+ olyan mint a vallas sose lesz kozos nevezo:)) Ja Rbant meg hanyszor valasztottak, nem csak 2x5 eves mandatuma lehet?

2022. jún. 17. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Jakab már egy bukott ember. Miniszterelnökre nincs korlátozás tudtommal sehol, elnökre van, Magyarországon is. (Ezért van új elnökünk.) A lúzer ellenzékiek mindig hangosabbak, de a csendes többség Orbán mögött áll.
2022. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es akkor most Orban miniszterelno vagy elnok volt eddig? Bocsi, hogy sik hulye vagyok de most tenyleg erdekel a dolog es nem tudtam hol kerdezzek ra:)
2022. jún. 17. 00:10
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
2010 óta miniszterelnök Orbán Viktor.
2022. jún. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Orbán már kiépítette az egypártrendszert, ellenzék csak díszletnek van a birkák és az unió kedvéért. Törvényesen(választással) eltávolítani őt már nem lehet, mert ő maga a törvény. Minden a kezében van, bíróságok, média.


Ugyanakkor az ellenzék valóban egy nagy fos, kulcsfigurájuk sajnos egy korábbi bukott miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc. Amíg Ferenc és Viktor élnek, addig a magyar politikában változás nem lesz.

2022. jún. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat de nalunk Romaniaban egy elnokot csak 2x valaszthatnak 5 eves mandatumra. Magyarorszagon, hogy lehet, hogy mar 10 eve o van?
2022. jún. 17. 00:15
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy akkor ki az elnok es miert van ekkora hangsuly azon, hogy ki a miniszterelnok ha az elnok amugy is folotte van
2022. jún. 17. 00:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Novák Katalin az elnök. De semmi hatalma nincs, csak interjúkat ad, meg néha aláírat vele valamit Orbán. Magyarországon a miniszterelnök a főgóré. Nem tudom ez miért van így nálunk, máshol az elnök a jampi. Azt hiszem egyêbkébt régen volt olyan törvényünk, hogy a miniszterelnököt csak 2 ciklusra lehet megválasztani, de ezt már Orbán törölte.
2022. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

#1 elég hangos kisebbség áll orbán mögött, vegyesen idióták, és hulladék emberek, összefoglaló nevükön, komcsik.


Tudod, 3 millió retek az nem többség egy majdnem 10 milliós országban.

2022. jún. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, van magyar politika? Propaganda hegyek, lejáratókampány minden utcasarkon, megvett rétegek. Ez lenne az a híres politika?
2022. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaezokat! Mostmar lett egy kisebb atfogo kepem a dologrol:)
2022. jún. 17. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!