Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Cső! Akarok egy tuti pártot...

Cső! Akarok egy tuti pártot alapítani, amivel megnyerem a választásokat és eltörlöm a személyi jövedelemadót. Hogy lehet pártot alapítani legegyszerűbben, de hivatalosan?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 23:39
1 2 3
 1/27 Kokas Lajos ***** válasza:
68%

[link]

Sajnálom, hogy ez csak most került előtérbe. Az idei választás volt az, ahol egy jó (vagy csak más) ötlettel nagyot lehetett ugrani (lásd LMP). Az emberek szavaztak az újra csak azért mert a meglévőket utálták.

Én jó gondolatnak tartom a szja eltörlését. Kapja mindenki a fizetését levonás nélkül és csak a fogyasztási cikkeket terhelje adó. Ma egy zsömle 10 ft, majd lenne 15ft. Megspórolnánk egy csomó adminisztrációt, nem lehetne csalni az adóval. Most kevesebbet vallanak be az emberek, hogy kevesebb szja-t keljen fizetni. De zsemléből akkor is ugyanannyit venne és ott megfizetné azt az adó mértéket, amit most el tud csalni. Az adó rendszer egyszerűsítése, már nagyon régóta szükséges!!!!

2010. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Én végre egy olyan pártot akarok látni, amelyik nem hazudik, és képes felnőtt módra viselkedni, képes érthetően és tisztán beszélni, és nincsenek gondjai a szövegértéssel és számtannal, és nem akarja lenyúlni a tisztességes állampolgárokat anyagilag.
2010. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Természetesen a nyugdíjakat és az egészségügyi ellátást továbbra is be kellene szedni, de valami más módon, pl.: munkáltató terheit ez váltaná fel, meg ez fokozatosan működne. A segélyeknek pl.: 50ezres határt szabni, így megszüntetni a gyermekgyártó kisiparosokat, kik színezik országunkat. A rasszismust is beszüntetném. Elég nagy probléma ez Magyarországon. A magyart megbüntetik, megverik, a kreolokat nem. Ez mi ha nem rasszizmus. Egyenlő bánásmódot mindenkinek. Azaz nem kivételezünk senkivel, még a gazdaggal és nem magyarral se. A pénzeket visszatartani, és újra leellenőrizni a vezetői fizetésektől kezdve a fűtésen át a legutolsó fehér fénymásolólapig, mi mire megy ki. Ezzel nagyon sok pénzt lehetne megfogni és nem felelőtlenül szórni ki tudja kinek a zsebébe. A pártok finanszírozását megszüntetni a francba, mert a véleményalkotás joga nem a pártokon keresztül kell hogy megtörténjen és a pártoknak tudtommal érdekképviseleti tömörüléseknek kellene lenniük, nem eltartórendszereknek, amiben vannak párszázan jó fizetéssel.ÉS még sok ilyen elgondolásom lenne, természetesen mindent demokratikusan és ésszerűen, az emberek javát és az igazságosságot tekintve kivitelezve.
2010. dec. 17. 00:01
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Engem érdekel a dolog..:)
2010. dec. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Annyi eltéréssel jó ötlet, hogy pont fordítva csinálnám: én a forgalmi adókat törölném el, és az SZJA-t korrigálnám olyan módon, hogy sokkal több adósáv jöjjön létre, mondjuk 10-50%-ig. Ha Kokas úr verziója valósulna meg, az azt jelentené, hogy a puszta létfenntartásra a dúsgazdag és a minimál-béren tengődő is ugyanannyit költene. Ez igazságtalanság, és a 16%-os adóreform tulajdonképpen ugyanez, csak azt fizetni kell. Én azt mondanám, ne legyen forgalmi adó, de mondjuk a minimálbéres csak 10%-ot adjon a a közösbe, míg a vezérigazgató (mondjuk évi 50 millió fölött) igenis a felét! Neki nem a betevőre kell!
2010. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Kokas Lajos ***** válasza:
48%
1989-ben nemet mondtunk a szocializmusra!!!! Tessenek végre felfogni, hogy nincs szociális alapú gazdasági megkülönböztetés, csak piac gazdaság létezik! Ezt akartuk!!! Ha valaki többet dolgozik, hasznosabb munkát végez, vagy szellemi produktumával plussz értéket állít elő, akkor igen is keressenn több pénzt. Miért kéne büntetni azt egy magasabb adósávval, aki 10 órán keresztül festi a falat, minőségi munkával szemben azzal, aki az APEH fűtött karbantartó helységében (közalkalmazotti státuszban) nyolc órs munkarendben szinte semmit nem csinál? Az egyik keres a töblet munkája eredménye képpen 200 000.- Ft-ot, a másik 140 000.- ezret a semmire. Mégis azt büntetnéd magasabb adó sávval aki töblet munkát végez!!!!! Viszont ha neked avval van bajod, hogy vannak olyanok akik jogosulatlanul egy veszeteséget termelő ágazat élén milliós jutalmakat tesznek zsebre (BKV), akkor az büntető jogi kategória kéne hogy legyen, nem adó probléma!!!! Az egységes adó mértéke az ami egyenlővé teszi a kétkezi munkást az igazgatósági taggal. A felfelé növekvő sávos adózás diszkriminatív a töbletmunkát végzőkkel szemben!!! Kétségtelenül szociálisan elfogadhatóbb, de ez nem az a rendszer!!!!!!!!!
2010. dec. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

1. Engem baromira nem érdekel, hogy TI mit akartatok akkor, amikor én 5 éves voltam. Épp ez utóbbi miatt nem is kívánom a két rendszert összehasonlítani, mert én csak ezt ismerem, a maga igazságtalanságaival, az óriási társadalmi szakadékokkal, a munkanélküliséggel, meg a fehér és nem fehér galléros bűnözőkkel. Valahogy úgy érzem, TI sem pont ezt akartátok.. és ha nem, akkor miért nem javítunk rajta? Nem tiltja meg senki.


2. A példák, amiket leírtál jogosak ugyan, de az nem az adórendszer hibája hogy az egyik ugyanannyiért vakarja a valagát, amiért a másik kiküzdi a lelkét. Erre a problémára más típusú megoldás szükséges.


3. Én a magam részéről nem rendszerekben gondolkodnék - vagy legalábbis nem ebben a kettőben, amit az elmúlt 100 évben olyan ügyesen tálaltak a nép elé, hogy az embereknek eszükbe sem jut, hogy esetleg mindkettőből érdemes átvenni dolgokat, és kombinálni, netán új dolgokat hozzáadni. Azon meg végképp nem gondolkodnak el, hogy valójában miért is van szükség politikai programokra. Talán azért, hogy az emberek normálisan éljenek, hogy ne kelljen az egyiknek szűkölnie, miközben a másik már nem tud mire költeni? Holott lehet, hogy mindketten ugyan annyit dolgoznak, vagy a gazdagabb még annyit se? Erre Te szolgáltál példával..

2010. dec. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

na tök jó, egy ilyen párt jól jönne sztem, mert jelkenleg semmilyen értelmes nincs a szítéren ...

na hajrá !!!

2010. dec. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó előtti, én nem akartam semmit, ugyanis 1éves voltam. Ugyanazt mondom amit az akkori 5éves! Ne jelents ki semmit a nevemben, ne legyél viktor aki a nép nevében tesz nevetséges kijelentéseket!

A mai rendszer igazságtalan, csak a nagynak kedvez. Aki nagy az élvezi, a többi meg szolgálja a mai rendszert. ÉS ez nem mehet így sokáig, ugyanis tarthatatlan, hogy évtizedeken át a többség szolgálja a felső tízezret! Nézz szét a világban, a mai széles körben elfogadott nyugati rendszered, amit annyira vártál sehol sem működik igazán. Hihetetlen méreteket öltött a szegénység, az adósság. Nem csak nálunk, mindenhol a világban. Csupán azért halnak éhen milliók, és azért kell nélkülöznie tízmillióknak, mert pár fsznak odafent olyanja van. Tarthatatlan!

2010. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
28%
jajj nem utolsó előtti, hanem azelőtti na:P
2010. dec. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!